بیشترین ازدواج و طلاق ها مربوط به کدام سنین می شود؟

بیشترین ازدواج و طلاق ها مربوط به کدام سنین می شود؟ جوان بین: بنابر آمار منتشره مرکز آمار ایران، در 9 ماهه نخست سال 99 همانند سال 98، بیشترین ازدواج ها در سن 20 تا 29 سال و بیشترین طلاق ها در سن 30 تا 39 سال برای زنان و مردان در کشور به ثبت رسیده است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، مطابق با آمار یاد شده طی ۹ ماهه نخست سال ۹۹ همانند سال ۹۸، میانگین سن مردان در نخستین ازدواج و در مناطق شهری و روستایی ۲۷ سال و میانگین سن زنان در نخستین ازدواج ۲۳ سال بوده است.همین طور طی سال ۹۸ بیشترین ازدواج های ثبت شده بر حسب سن مردان در هنگام ازدواج به گروه سنی ۲۰ تا ۲۹ سال با ۳۲۲ هزار و ۱۷۰ رویداد ازدواج معطوف می شود. این آمار برای ۹ ماهه نخست سال ۹۸ و ۹۹ نیز به همین گروه سنی متعلق می باشد.
بیشترین ازدواج های ثبت شده بر حسب سن زنان هنگام ازدواج و در سال ۹۸ نیز به گروه سنی ۲۰ تا ۲۹ سال با ۲۴۰ هزار و ۷۴۵ رویداد ازدواج معطوف می شود که همانند مردان این آمار برای ۹ ماهه نخست سال ۹۸ و ۹۹ نیز به همین گروه سنی در میان زنان متعلق می باشد.


در مورد آمار طلاق نیز، بیشترین طلاق های ثبت شده بر حسب سن مردان هنگام طلاق طی سال ۹۸ با تعداد ۷۶ هزار و ۶۸۰ رویداد به گروه سنی ۳۰ تا ۳۹ سال متعلق می باشد که این آمار در ۹ ماهه نخست سال ۹۸ و ۹۹ نیز به همین گروه سنی در میان مردان معطوف می شود.
بیشترین طلاق های ثبت شده بر حسب سن زنان هنگام طلاق طی سال ۹۸ نیز با تعداد ۶۴ هزار و ۱۳۵ رویداد طلاق به گروه سنی ۳۰ تا ۳۹ سال متعلق می باشد. این آمار در ۹ ماهه نخست سال ۹۸ و ۹۹ نیز به همین گروه سنی باز می گردد.منبع:

1400/05/16
20:55:44
5.0 / 5
160
تگهای خبر: ازدواج , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان