بازگشت سند تربیت جنسی به شورای عالی انقلاب فرهنگی

بازگشت سند تربیت جنسی به شورای عالی انقلاب فرهنگی به گزارش جوان بین معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری در دولت دوازدهم با اشاره به اقدامات کارگروه سلامت معاونت زنان، اظهار داشت: این کارگروه خصوصاً در بحث سند تربیت جنسی که سند بسیار مهمی برایمان بود اقدامات زیادی انجام داد. این سند در مقطعی از دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی خارج شد اما شنیدم حالا با تایید شورای عالی آموزش و پرورش به شورای عالی انقلاب فرهنگی بازگشته که مساله مهمی است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در نشست شورای مشورتی کارگروه های معاونت امور زنان و خانواده رییس جمهوری در دولت دوازدهم ضمن اشاره به کارگروه های این معاونت و قدردانی از فعالیت دبیران کارگروه ها، اظهار نمود: حدود ۱۰۰ نفر صاحب نظر، متخصص و مشاور بوسیله این کارگروه ها با معاونت زنان همکاری داشتند. با بخشنامه ای که تصویب کردیم اینها ذیل ستاد ملی زن و خانواده و یکی از ارکان مشورتی ستاد و دبیرخانه ستاد که در معاونت زنان هست، قرار گرفتند.
وی افزود: این بخشنامه یک وزن رسمی یا نیمه رسمی به کارگروه ها داد. سازو کاری از شوراهای هماهنگی تا کارگروه هایی که نظارت بر فعالیت ها داشته باشند؛ برای آن تعریف کردیم. احکام دبیران کارگروه ها توسط معاون رییس جمهور صادر شد. مسئولیت رابطین نیز در بخشنامه تعریف شد و در قالب آن توانستیم مناسبات خوبی با کارگروه ها برقرار نماییم.
ابتکار با قدردانی از دبیران این کارگروه ها، اشاره کرد: امیدوارم این کارگروه ها در دولت بعدی باقی بمانند و دولت پس از این کارگروه ها استقبال کند چونکه نقش کلیدی داشتند. برخی کارگروه ها در کمیته های ملی نماینده معاونت زنان بودند و از این بابت نقش آفرینی داشتند. امیدوارم دولت بعد قدر این فعالیت ها را بداند. برخی کارگروه ها نیز توانستند راهبری برخی پروژه ها بر عهده بگیرند و کارهای خوبی را تعریف و اجرا کنند که برایمان بسیار مهم بود.
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری در ادامه از کارگروه های هنر، لطمه ها، سلامت، ورزش، مطالعات زنان، خانواده، اقتصاد، کارآفرینی، و... نام برد و تصریح کرد: همچون پرکارترین کارگروه هایمان کارگروه مطالعات زنان بود که نشست های بهادار ای داشتند که همچون آنها نشست های فقهی حقوقی بود. همین طور شورای فقهی حقوقی با راهبری خانم سجادی در کنار دفتر حقوقی معاونت در جهت تنظیم لوایح و پیشنهادات حقوقی به وجود آمد که انصافا کار ارزشمندی بود. این شورا ۱۷ نشست فقهی حقوقی در قم داشت که از تک تک اعضا و وکلا و... سپاسگزارم.
وی همین طور از کارگروه اقوام و مذاهب معاونت زنان نیز نام برد و اظهار داشت: این کارگروه بسیار کارگروه فعالی بود که هفته گذشته نیز نشستی درباب احوالات شخصیه زنان اهل سنت برگزار کرد که طی آن حدود پنج نفر از مولوی های اهل سنت در مورد موضوعات مهم زنان اهل سنت صحبت کردند و نشست مهمی بود. امیدوارم رویه تعامل با زنان اهل سنت و توجه به احوالات شخصیه این زنان و حقوق آنها بوسیله مولوی های مناطق مختلف کشور در دولت آینده استمرار یابد که بسیار مهم می باشد. در نشست هفته گذشته مطالبی مهم نظیر طلاق ثلاثه، کودک همسری، ارث و مسائل جدی دیگری عنوان شد. لازمه اینها کمک دولت برای حل و فصل مسائل و تبیین شرایط حقوق بانوان اهل سنت است. در این برنامه پنج مولوی اهل سنت حاضر از استان های مختلف مباحث حقوقی و احوالات شخصیه زنان اهل سنت را بررسی کردند.
ابتکار با اشاره به فعالیت کارگروه های یاد شده، اظهار داشت: ساختار معاونت محدود بود و باوجود تمام تلاشهایی که کردیم به سبب قوانین و مقررات محدود سازی شدید دولت و بخصوص نهاد ریاست جمهوری که سیاست اصلی دولت را قرار داد، نتوانستیم توسعه تشکیلاتی دهیم ولی بوسیله کارگروه ها توانستیم قسمتی از خلاء ها و کمبودها را مرتفع نماییم.
منبع:

1400/05/19
00:01:05
5.0 / 5
183
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان