مروری بر سوابق جوان ترین گزینه پیشنهادی دولت سیزدهم برای وزارت کار و رفاه

مروری بر سوابق جوان ترین گزینه پیشنهادی دولت سیزدهم برای وزارت کار و رفاه جوان بین: ظهر امروز، سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی، فهرست وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم را اعلام نمود که در بین آنها نام «حجت عبدالملکی» بعنوان گزینه تصدی پست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به چشم می خورد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران بعد از مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۰ از ادغام سه وزارتخانه تعاون، رفاه و تامین اجتماعی و کار و امور اجتماعی تشکیل شد و «حجت عبدالملکی»، در صورت گرفتن رای اعتماد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، پنجمین وزیری است که بعد از عبدالرضا شیخ الاسلامی، اسدالله عباسی، علی ربیعی و محمد شریعتمداری سکان هدایت این وزارتخانه را به دست می گیرد.
وی متولد ۱۳۶۰ در شهر ری تهران است و قبل از این، از او بعنوان یکی از افرادی نام برده می شد که در تیم اقتصادی دولت سیزدهم حضور خواهد شد. او اقتتصاددان و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق است و در سوابق علمی وی آمده است که دکترای اقتصاد خودرا از دانشگاه اصفهان گرفتن کرده و کارشناسی ارشد معارف اسلامی و اقتصاد از دانشگاه امام صادق مقابل السلام دارد.
عبدالملکی قبل از این دبیر شورای اقتصاد سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دبیر اندیشکده آمایش بنیادین- مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، معاون رییس دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد دانشگاه امام صادق مقابل السلام، عضو هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور، عضو شورای فقهی صنعت بیمه (بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران)، مشاور وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز بوده است و اکنون بعنوان معاون اشتغال و خودکفایی در کمیته امداد فعالیت می کند.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، دولت تدبیر و امید طی هشت سال قبل برنامه ها و سیاست هایی را بمنظور ارتقای سطح رفاه و معیشت مردم اجرائی کرد که بنظر می رسد تداوم تعدادی از آنها در دولت سیزدهم لازم است که همچون آنها می توان به متناسب سازی حقوق بازنشستگان و توسعه چتر حمایتی بیمه های همگانی برای اقشار فاقد بیمه اشاره نمود.
همچنین این وزارتخانه نیازمند بازبینی در بعضی سیاست ها نظیر توزیع یارانه ها و پیگیری عملیاتی شدن برخی سیاست ها همچون استقرار کامل نظام جامع تامین اجتماعی برای آحاد مردم و توسعه پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان است.
بدون شک وزیر رفاه در دولت سیزدهم باتوجه به کاهش سطح عدالت معیشتی در سطح جامعه خصوصاً بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور و افزایش نرخ بیکاری، افزایش تورم و گسترش انواع فقر و همین طور تزاید نرخ لطمه های اجتماعی، مسئولیت سنگینی بر دوش خواهد داشت و نیازمند برنامه ریزی دقیق و مدیریتی کارآمد بر این عرصه است.
منبع:

1400/05/20
23:59:19
5.0 / 5
10650
تگهای خبر: اقتصاد , بیمه , جامعه , جوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان