آغاز پویش مشق احسان با توزیع ۳۲۰ هزار بسته لوازم تحریر در مناطق محروم

آغاز پویش مشق احسان با توزیع ۳۲۰ هزار بسته لوازم تحریر در مناطق محروم به گزارش جوان بین در آستانه شروع سال تحصیلی جدید و به همت بنیاد احسان، پویش سالیانه ˮمشق احسانˮ با هدف توزیع نوشت افزار ایرانی بین دانش آموزان نیازمند کشور شروع به کار کرد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، امروز در مراسمی با حضور معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام و مدیرعامل بنیاد احسان در یکی از مساجد محله محروم هرندی تهران، پویش ملی "مشق احسان" شروع به کار کرد.
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم اظهار داشت: سال جاری سومین سالی است که پویش مشق احسان برگزار میشود و این ایده از جانب ستاد اجرایی فرمان امام بعنوان ایده مثبت با هدف تأمین لوازم تحریر ایرانی برای خانواده ها و دانش آموزان نیازمند بوجود آمده است.
سیدمصطفی سیدهاشمی درمورد جزئیات پویش سال جاری اضافه کرد: سال جاری از جانب ستاد اجرایی فرمان امام ۲۵۰ هزار بسته نوشت افزار با سرمایه ۵۰ میلیارد تومان برای دانش آموزان همه مقاطع تحصیلی تهیه شده و حدود ۷۰ هزار بسته هم ازطریق مشارکت مردمی تأمین شده است.
سیدهاشمی تصریح کرد: لوازم تحریر تهیه شده تماما ساخت داخل است و با تهیه آن، ایجاد اشتغال برای کارگاه های تعطیل و نیمه تعطیل هم صورت گرفته است.
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام اظهار داشت: ارزش هربسته نوشت افزار ۲۰۰ هزار تومان برآورد شده است.
وی درمورد توزیع این اقلام هم بیان نمود: ۱۰۰۰ گروه جهادی آموزشی توسط بنیاد احسان در سرتاسر کشور شناسایی و انتخاب شده اند که این گروه های جهادی بسته های لوازم تحریر را درمناطق حاشیه ای و کم برخوردار توزیع میکنند.
معاون ستاد اجرایی فرمان امام درمورد آخرین خبرها از واکسن کووایران برکت هم اظهار داشت: تولیدات واکسن برکت تا به امروز ۱۰ میلیون دوز بوده که ازاین تعداد بیشتر از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن تحویل وزارت بهداشت شده ومابقی این واکسن ها هم بعد از طی مراحل تست کیفیت تحویل این وزاتخانه خواهند شد.
سیدهاشمی تاکید کرد: فرایند تولید در فاز دوم کارخانه شفافارمد هم از هفته گذشته آغازشده و این خط تولید واکسن برکت با ظرفیت ۶ تا ۸ میلیون دوز هم طی چند روز آینده به بهره برداری رسمی می رسد.
لازم به ذکر است بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام تابحال بیشتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بسته لوازم تحریر را در میان دانش آموزان نیازمند توزیع کرده است.
منبع:

1400/06/25
14:43:19
5.0 / 5
253
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان