شروع ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن مددجویی در کشور

شروع ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن مددجویی در کشور جوان بین: ساخت 10 هزار واحد مسکونی برای مددجویان سراسر کشور با حضور رییس کمیته امداد در استان اردبیل، آغاز شد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم آغاز ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن مددجویی که با حضور سیدپرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان برگزار شد، اظهار داشت: این تعداد واحد مسکونی با همکاری بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر برای خانوار بی بضاعت جامعه ساخته خواهد شد.
وی ضمن اشاره به این که این منازل با اولویت مددجویان روستایی، ایتام و خانواده های سه نفر و بیشتر ساخته و تحویل خواهد شد، بیان نمود: طبق برنامه ریزی انجام شده، هر مسکن مددجویی با زیربنای میانگین ۵۰ متر مربع و با سرانه ۱۴۰ میلیون تومان راه اندازی می شود.
بختیاری تصریح کرد: برای ساخت این واحدها ۴۵ میلیون تومان تسهیلات از جانب بنیاد مستضعفان به مددجویان تحت حمایت پرداخت خواهد شد. همینطور ۳۵ میلیون تومان وام هم از سوی کمیته امداد به مددجویان اختصاص می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه ۵۰ میلیون تومان تسهیلات هم از جانب بنیاد مسکن در نظر گرفته شده است، افزود: امیدواریم با حضور گسترده خیران در این حوزه، شاهد افزایش ساخت مسکن برای نیازمندان و محرومان باشیم.
وی با تکیه بر این که تأمین مسکن مناسب برای مددجویان به شکل جدی دنبال می شود، بیان نمود: همکاری و همیاری بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، سپاه و کمک های مردمی سبب شده است تا این امر سرعت بیشتری بگیرد.
بختیاری ضمن اشاره به این که در چارچوب این طرح ۳۶۲ واحد مسکن مددجویی در استان اردبیل ساخته خواهد شد، اعلام نمود: از این تعداد ۱۴۶ مورد در شهرستان های «گرمی» و «انگوت» که از مناطق محروم این استان هستند به بهره برداری خواهد رسید و ۲۱۶ واحد هم در شهرستان های خلخال، کوثر، شاهرود و خروش رستم ایجاد می شود.
وی تصریح کرد: تلاش داریم ظرف مدت ۱۸ ماه تمام این واحدهای مسکونی را در سطح کشور به بهره برداری برسانیم.
منبع:

1400/06/26
13:39:44
5.0 / 5
313
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان