کمک خیران تهرانی برای پشتیبانی از مددجویان بهزیستی از ودیعه مسکن تا جهیزیه

کمک خیران تهرانی برای پشتیبانی از مددجویان بهزیستی از ودیعه مسکن تا جهیزیه جوان بین: مدیر بهزیستی شهر تهران اعلام نمود که طی 6 ماه گذشته خیرین تهرانی بیش از 64 میلیارد تومان برای پشتیبانی از جامعه هدف بهزیستی کمک کردند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سعید آرام در جلسه شورای مشارکت های مردمی شهر تهران اظهار نمود: آنچه بعنوان مشارکت های مردمی در سازمان بهزیستی جمع آوری و هزینه می شود با هماهنگی و سیاستگذاری شورای مشارکت های بهزیستی که مسئولیت آن با فرمانداری است، صورت می گیرد.
مدیر بهزیستی شهر تهران با اشاره به گزارش اقدامات بهزیستی در زمینه مشارکت ها طی ۶ ماه نخست امسال اظهار داشت: کمک هایی که برای سازمان صورت گرفته است در دو قالب مراکز غیردولتی و دولتی انجام شده است. مراکز غیردولتی شامل موسسات خیریه و ان جی اوها و تشکل های مردم نهاد است که با بهره گیری از ظرفیت های مردمی، کمک ها را جمع آوری کردند.
وی ادامه داد: یکی از با اهمیت ترین کارهایی که در دوران کرونا مد نظر بود برگزاری برنامه های آموزشی در زمینه های مختلف شامل آموزش مهارت های زندگی بوده است. همین طور برنامه های آموزشی پیش گیری از اعتیاد، آموزش های تحصیلی برای دانش آموزان تحت پوشش انجام شد که در این راستا برای ۱۰ هزار و ۱۶۷ نفر بوسیله موسسات برنامه های آموزشی در نیمه نخست امسال آموزش آنلاین ارائه شد و بیش از ۱۵ میلیاردریال هزینه برای برگزاری این جلسات صرف شد.
آرام افزود: همین طور برای جامعه هدف نیز در طول ۶ ماه گذشته بسته های مختلف حمایتی و معیشتی به شکل های مختلف تهیه شد. بیش از ۳۹ هزار بسته حمایتی و معیشتی بین خانواده ها بوسیله مراکز غیردولتی توزیع شد که بیش از ۱۱۸ میلیاردریال هزینه تهیه این بسته ها بوده است. در امتداد کمک به جامعه افراد دارای معلولیت و تهیه لوازم مورد نیاز این دسته از افراد نیز بیش از ۲۳ میلیاردریال هزینه از طرف موسسات تامین شد و برای ۸ هزار نفر از معلولان تجهیزاتی شامل ویلچر و عصا و سمعک تهیه و توزیع شد.
مدیر بهزیستی شهر تهران اظهار داشت: همین طور کمک هزینه معیشتی نیز برای خانواده هایی که نیاز به کمک نقدی داشتند بیش از ۱۲ میلیاردریال بوسیله مراکز غیردولتی صورت گرفت و بین ۸۱۱۳ نفر توزیع شد. البته موسسات غیردولتی برای تامین جهیزیه نیز بسیار فعال می باشند و دراین زمینه کمک های مختلفی را انجام دادند و بیش از ۸۶۱ میلیاردریال برای ۹۵۷۷ نفر از مددجویان بهزیستی تهیه جهیزیه صورت گرفت.
ایشان سپس اشاره کرد: یکی از عناوینی که در این ایام برای خانواده ها هزینه زیادی را تحمیل کرده بود هزینه درمان و تهیه داروها بود که در این ایام برای بیش از ۱۷ هزار نفر کمک هزینه تهیه دارو و درمان انجام شد و بیش از ۲۵ میلیاردریال هزینه تامین شد. یکی دیگر از اقداماتی که با کمک خیرین انجام شد کمک هزینه مسکن بود. بسیاری از خانواده ها در تامین ودیعه مسکن و پرداخت اجاره مسکن گرفتار مشکل بودند. برای ودیعه مسکن تا سقف ۳۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه و برای اجاره تا سقف ۶ میلیون تومان وام بلاعوض در نظر گرفته شد. در حقیقت ۳۸۰ مورد کمک بلاعوض ۶ میلیون تومانی برای خانواده ها تامین شد و برای ۵۳۷ نفر وام ۳۰ میلیون تومانی در نظر گرفته شد و در مجموع بیش از ۱۱ میلیارد تومان اعتباری بود که در این عرصه اختصاص یافت.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهر تهران، آرام اشاره کرد: در بخش مراکز دولتی نیز کمک هایی در ۶ ماه گذشته در قالب کمک های نقدی و غیرنقدی صورت گرفت. بیش از ۱۳ میلیاردتومان کمک نقدی صورت گرفت که این کمک ها در امتداد کمک هزینه معیشتی مددجویان صورت گرفته است و بیش از ۱۱۵ میلیاردریال کمک های غیرنقدی صورت گرفت. همین طور کمک های خدماتی به مراکز صورت گرفته است. بیش از ۲ میلیاردریال به مراکزی که از کودکان بی سرپرست و افراد دارای معلولیت نگهداری می کنند کمک صورت گرفته است.
مدیر بهزیستی شهر تهران اشاره کرد: طی برنامه های مختلف برای جامعه هدف، بسته های مختلف معیشتی توزیع شد. دراین زمینه توزیع گوشت گرم صورت گرفت که بیش از ۲۸ تُن گوشت قرمز در مناسبت های مختلف توزیع شد. بیش از ۱۰هزار مرغ نیز در میان خانواده ها توزیع شد. علاوه بر این توزیع اقلام بهداشتی، پک های مواد غذایی باتوجه به ایام مختلف انجام شده است و در مجموع بیش از ۸۰ هزار پک مواد غذایی بین خانواده ها توزیع شده است. همین طور بیش از ۳۰ هزار بسته غذایی در ماه رمضان امسال توزیع شده است.
وی افزود: به جهت اینکه به جامعه هدف بهزیستی کمک نماییم، بن کارت های ۵۰۰ هزار تومانی و یک میلیون تومانی بین گروه های مختلف مددجویان توزیع شده است و در مجموع طی ۶ ماه گذشته بیش از ۶۴ میلیارد تومان خیرین شهر تهران برای پشتیبانی از جامعه هدف بهزیستی کمک کردند. با بهره گیری از این ظرفیت تا حدی توانستیم مشکلات ایجاده شده ناشی از کرونا و مشکلات اقتصادی را حل نماییم.
حضور پر رنگ دستگاهها در تصمیم گیری ما برای مساعدت با جامعه هدف موثر است. بیش از ۲ هزار معلول در موسسه رعد الغدیر توانمند شدند.
دکتر حسین سروری معاون سیاسی اجتماعی فرماندار شهر تهران نیز اظهار داشت: باوجود رکود اقتصادی و شیوع ویروس کرونا ما در سال جدید شاهد تحولات خوبی در جذب مشارکت بودیم که جای تقدیر دارد.
وی ادامه داد: یکی از با اهمیت ترین اهداف شورای مشارکتها مدیریت، نظارت و راهبری مشارکتهای مردمی و خیرین است.
این مسئول افزود: باتوجه به حجم عظیمی از مشارکتها که ۶ ماهه امسال مبلغ آن بیش از ۶۴ میلیارد تومان شده است و باتوجه به محدودیتها درآمدی و اقتصادی که همه خیرین با آن مواجهند جای تقدیر دارد و این نشان دهنده این است که ایرانیان عزیز ما انسان دوست و به فکر هم نوعانشان هستند.
وی ادامه داد: در این شرایط سخت خیلی باارزش است که فرهنگ دستگیری از همنوعان و توسعه خیر و نیکی را در جامعه ترویج بدهیم.
منبع:

1400/06/30
18:21:40
5.0 / 5
3766
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان