جزئیات طرح حمایت همه جانبه از دانش آموزان زیر پوشش بهزیستی

جزئیات طرح حمایت همه جانبه از دانش آموزان زیر پوشش بهزیستی به گزارش جوان بین معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور اعلام نمود که به منظور بهره مندی کلیه دانش آموزان زیر پوشش سازمان بهزیستی و ارتقای عدالت اجتماعی طرح حمایت همه جانبه از دانش آموزان زیر پوشش سازمان مصوب شد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، حبیب الله مسعودی فرید در مورد طرح حمایت همه جانبه از دانش آموزان زیر پوشش سازمان بهزیستی به منظور ارتقاء عدالت آموزشی، بیان نمود: به منظور بهره مندی کلیه دانش آموزان زیر پوشش سازمان بهزیستی و ارتقای عدالت اجتماعی طرح حمایت همه جانبه از دانش آموزان زیر پوشش سازمان مصوب شد.
وی ادامه داد: این حمایت ها شامل کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه های تشویقی، تأمین تجهیزات آموزشی از قبیل لوازم التحریر و سایر موارد خدمات آموزشی و مشاوره تحصیلی که در این بخش، از موسسات آموزشی که بعنوان مسئولیت اجتماعی در این حوزه فعالیت دارند استفاده می نماییم. سالهای گذشته این خدمات را به برخی دانش آموزان عرضه دادند.
وی این را هم اظهار داشت که در این طرح از سایر موسسات آموزشی که تمایل به همکاری با سازمان در چارچوب مسئولیت اجتماعی دارند، استقبال می نماییم.
معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور افزود: سایر خدماتی که دانش آموزان از آن بهره مند می شوند، خدمات مشاوره روانشناختی است و همینطور آموزش مهارت های زندگی و سبک زندگی ایران اسلامی برای کلیه دانش آموزان زیر پوشش به اجرا درخواهد آمد. همینطور باتوجه به وضع موجود که خیلی از دانش آموزان از راه فضای مجازی به سامانه های آموزشی دسترسی پیدا می کنند، بنابراین آموزش سواد فضای مجازی بعنوان یکی از اولویت های ما در این طرح همه جانبه مورد تاکید قرار گرفته است.
به نقل از ایشان، دیگر اقدماتی که جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان اجر ا می شود، میتوان به برنامه های فرهنگی، ورزشی، قرآنی، علمی و برقراری اردوهای دانش آموزی اشاره نمود.
وی با اشاره به اینکه امید است بتوانیم سایر جنبه های دانش آموزی را هم مورد پوشش قرار دهیم، خاطرنشان کرد: تمامی اطلاعات دانش آموزان در سامانه دانش آموزی درج خواهد شد و بعنوان پلت فرم موردنیاز سازمان برای تجمیع نیازسنجی ها و اقداماتی که سازمان برای کلیه دانش آموزان انجام خواهد داد، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور ابراز امیدواری کرد که با این اقدامات و به دنبال اقداماتی که در گذشته انجام می دادیم، بتوانیم به ارتقاء کیفیت زندگی دانش آموزان زیر پوشش معاونت های مختلف سازمان بهزیستی نائل شویم.
منبع:

1400/06/31
12:06:14
5.0 / 5
275
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان