رفع ابهامات تحویل کارنامه به والدین دانش آموزان

رفع ابهامات تحویل کارنامه به والدین دانش آموزان جوان بین: معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری با اشاره به پیگیری های انجام شده درباب عدم تحویل کارنامه دانش آموزان به مادران، اظهار داشت که از مساله تحویل کارنامه به ولی دانش آموز رفع ابهام شده است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، انسیه خزعلی در حساب توییتر خود نوشت: «بحمدالله با پیگیری های به عمل آمده، از مسئله تحویل کارنامه به ولی دانش آموز رفع ابهام شد.
با تشکر از دستور و پیگیری سرپرست محترم آموزش و پرورش».


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، مدتی پیش خبری در خصوص ندادن کارنامه دانش آموزان به مادران آنها منتشر که با واکنش خیلی از فعالین حوزه زنان مواجه گردید. علت آن نیز به ابهام در تفسیر لفظ "ولی" در تبصره یک ماده ۱۵۷ بخشنامه اجرائی مدارس مصوب دهم مرداد سال جاری در کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش باز می گشت. در این تبصره آمده بود: " تحویل پرونده و مدارک تحصیلی دانش آموزان به ولی یا سرپرست قانونی وی با تشخیص مدیر بلا مانع است."
مطابق با نامه ای که تصویر آن توسط معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری انتشار یافته است؛ "در شرایط عادی هیچ تفاوتی بین والدین (پدر یا مادر) در رسیدگی به امور تحصیلی فرزندان و گرفتن مدارک و پرونده تحصیلی آنها وجود ندارد".
لازم به ذکر است در متن نامه آمده است که این نامه جهت اجرا ابلاغ گردیده است.
منبع:

1400/07/05
14:27:21
5.0 / 5
234
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان