عباسی در گفت و گو با ایسنا خبر داد

برگزاری جشنواره ملی حقوق كودك در سال آینده همزمان با روز جهانی كودك

برگزاری جشنواره ملی حقوق كودك در سال آینده همزمان با روز جهانی كودك جوان بین: دبیر مرجع ملی كنوانسیون حقوق كودك از برگزاری جشنواره ملی حقوق كودك در سال آینده همزمان با روز جهانی كودك، اطلاع داد.محمود عباسی در گفت وگو با ایسنا اظهار داشت: یكی از اهدافی كه ما در سفرهای استانی در زمینه حقوق كودك دنبال می نماییم، آشنایی با چالش ها و مشكلاتی است كه مراجع متناظر استانی كنوانسیون حقوق كودك دارند. از دو سال قبل این مراجع متناظر در استان ها را تولید كردیم و دفاتر بانوان و زنان استانداری، تولیت و مرجعیت متناظر حقوق كودك دراستان ها را برعهده دارند. ما هم بعنوان مرجع سیاستگذاری، هماهنگی، برنامه ریزی، نظارت و پایش بر حقوق كودك، مسایل و مشكلات آن ها را رصد می نماییم و برای فایق آمدن بر مشكلاتی كه در استان های مختلف با آن مواجه هستیم چاره اندیشی می نماییم.

وی اضافه كرد: یكی از كارهای دیگری كه در دستور كارمان است، توجه بیشتر به تشكل های مردم نهاد و سازمان های مردم نهاد در عرصه حقوق كودك است كه انرا ساماندهی می نماییم البته تلاشی باید برای هماهنگی بیشتر بین این سازمان های مردم نهاد و جلوگیری از موازی كاری های آن ها و خط دادن و در بین گذاشتن مسایل و مشكلات كودكان در جامعه صورت گیرد.

وی خاطرنشان كرد: ما اعتقاد راسخ داریم بهترین مرجع برای رسیدگی به حوزه حقوق كودك در جامعه، مردم و نهادهای برآمده از متن آن ها هستند كه ما باید این ظرفیت بسیار مهم و اساسی در جامعه را به رسمیت بشناسیم و از آن حمایت نماییم و كمك نماییم زیرا آینده روشن كودكان در دست این بزرگواران و مردم است.

دبیر مرجع ملی كنوانسیون حقوق كودك تصریح كرد: به منظور تشویش و ترغیب فعالان عرصه حقوق كودك، سال آینده همزمان با روز جهانی كودك، جشنواره ملی حقوق كودك را برگزار می نماییم. در این جشنواره فیلم، كتاب، انیمیشین، رساله ها و آرای برتر قضایی و دستگاه های فعال در حوزه حقوق كودك و نهادها و تشكل های مردم نهاد در حوزه حقوق كودك مشاركت ددارند و از برگزیدگان آن با ارائه تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جوایز ویژه تقدیم به عمل می آید كه این حركت باعث گسترش فعالیت كسانی می گردد كه در حوزه حقوق كودك كار می كنند.

وی درباره اقدامات این معاونت در وزارت دادگستری اظهار داشت: در حوزه حقوق بشر و حقوق شهروندی یكی از كارهای مهمی كه ما از ابتدای تشكیل این معاونت آن را دنبال كردیم، مبحث آموزش و ترویج حقوق شهروندی در دستگاه های اجرایی و بستر اجتماع بوده است كه با همكاری و هماهنگی مراكز فعال در این زمینه ها آنرا دنبال می نماییم.

وی اضافه كرد: ما معتقدیم حقوق شهروندی و مبارزه با فساد با همدیگر همپوشی دارند و هر گاه حقوق شهروندی در جامعه نهادینه شود، نقطه مقابلش دوری از فساد است و به صورت كلی حقوق شهروندی نقش و تاثیر بسزایی می تواند در پیشگیری و كنترل فساد در جامعه داشته باشد.

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری اظهار داشت: ما تلاش كردیم با همكاری دستگاه ها و نهادهای فعال در این حوزه مباحث و موضوعات چالشی مربوط به حوزه شهروندی را شناسایی نماییم و در بستر اجتماع هم با به صحنه آوردن نهادهای عمومی و مدنی شوراهای اسلامی، شهرداری ها و كانون های وكلا تلاش می نماییم كه نهادینه كردن حقوق شهروندی در جامعه را ترویج و آموزش دهیم.
1396/11/18
12:49:31
5.0 / 5
5046
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان