اینستاگرام کودکان از دور خارج شد

اینستاگرام کودکان از دور خارج شد فیسبوک طرح ساخت اینستاگرام مخصوص کاربران زیر ۱۳ سال را به حال تعلیق درآورد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از روزنامه بیزینس اینسایدر، فیسبوک یک هفته گذشته را به رفع و رجوع ترکش های چاپ یک مقاله در روزنامه وال استریت ژورنال گذراند که با عرضه مدارک متقن نشان داده بود این شرکت به مشکلات بزرگی چون اشاعه اطلاعات غلط درباره ویروس کرونا و تبعیض بین کاربران رسیدگی نمی نماید. این مقاله همینطور با استناد به نتایج به دست آمده از تحقیقات درون سازمانی فیسبوک نشان داد، استفاده از اینستاگرام برای بعضی از کاربران بخصوص دختران نوجوان مضر است و تصور منفی آنها درباره خودشان را تشدید می کند.
در یک سند داخلی که به دست وال استریت ژورنال رسیده، در اینباره اینطور آمده است: ۳۲ درصد دختران نوجوان می گویند وقتی از ظاهر خود راضی نیستند اینستاگرام سبب می شود حس بدتری داشته باشند. مقایسه هایی که در فضای اینستاگرام صورت می گیرد می تواند دیدگاه زنان جوان را نسبت به خودشان تغییر دهد.
پس از تمام حرف و حدیث ها و ابراز نگرانی هایی که به دنبال انتشار این گزارش به گوش رسید، حالا این غول فناوری رونمایی از نسخه اینستاگرام برای کودکان زیر ۱۳ سال را متوقف کرده است. آدام موسری رئیس اینستاگرام روز گذشته (دوشنبه، ۵ مهر) گفت کار روی این سرویس متوقف شده تا نگرانی ها شنیده شوند و کارهای بیشتری برای نشان دادن ارزش نسخه کودکان اینستاگرام صورت گیرد. نسخه ای که به قول وی بدون تبلیغات خواهد بود و والدین می توانند در آن بر فعالیت فرزندانشان نظارت کنند.
موسری در برنامه تودی/Today شبکه ان بی سی در اینباره اظهار داشت: هنوز قویا معتقدم ساخت نسخه ای از اینستاگرام که برای کودکان امن باشد کار خوبی است اما می خواهیم وقت بگذاریم، با والدین، محققان و کارشناسان صحبت نماییم و در مورد ادامه راه به اجماع برسیم.
موسری در بخشی از اظهاراتش درباره اینکه اینستاگرام تصور منفی یک سوم دختران نوجوان را از خودشان تشدید کرده است، حاشا کرد و اظهار داشت: فکر نمی کنم این چیزی باشد که نتایج آن تحقیقات می گفت.
اظهارنظر موسری با بیانیه هایی که فیسبوک تابحال درباره رسانه ای شدن تحقیقات داخلی خود توسط روزنامه وال استریت ژورنال منتشر نموده است، هم سو بود. باآنکه این تحقیقات از داخل خود فیسبوک بیرون آمده، این کمپانی تابحال دستکم دو تکذیبیه بلندبالا در اینباره منتشر نموده است.
اولین تکذیبیه در تاریخ ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) و از سوی نیک کلگ از مدیران ارشد روابط عمومی فیسبوک منتشر گردید. وی در این بیانیه گزارش وال استریت ژورنال درباره تحقیقات فیسبوک را برچسب زنی تعمدی و غلط به فعالیت این کمپانی دانست و گفت این گزارش انگیزه های اشتباه را به مدیران و کارکنان فیس بوک نسبت داد.
دومین تکذیبیه هم روز یکشنبه (۴ مهر) توسط پراتیتی رایچدوری نایب رئیس و سرپرست تحقیقات فیس بوک منتشر گردید که می گفت این طور نبود که این تحقیقات نشان دهند اینستاگرام برای دختران نوجوان مضر است. اینستاگرام بیشتر از اینکه این دوران سخت را بدتر کرده باشد تحمل آنرا راحتتر کرده است!
با وجود انتشار این تکذیبیه ها، مثل روز روشن است کمپانی فیسبوک می خواهد با توقف رونمایی از اینستاگرام کودکان کابوسی را که این رسوایی برایش بوجود آورده است، رفع و رجوع کند.


منبع:

1400/07/07
10:05:55
5.0 / 5
265
تگهای خبر: جوان , زنان , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان