شروع شور عاطفه ها در مدارس کشور

شروع شور عاطفه ها در مدارس کشور جوان بین: مراسم نمادین نواختن ˮزنگ شور عاطفه هاˮ در یکی از مدارس تهران شروع شد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در مراسم نمادین نواختن زنگ شور عاطفه ها که در دبیرستان دخترانه شهید محمد باقر صدر آموزش و پرورش منطقه 11 تهران درحال برگزاری است با اعلان اینکه این برنامه طی سالیان متمادی اجرا شده است اظهار داشت: امسال این برنامه تحت عنوان شور عاطفه ها و با شعار «با هم مشق محبت بنویسیم» رنگ و بویی بغیر از سنوات گذشته دارد.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش کارکردهای مختلفی دارد، راهکارهای مختلفی برای تحول در عرصه آموزش داریم که این راه حل ها از سندتحول بنیادین گرفتن شده و باید تلاش نماییم در کنار تعلیم و تربیت ابعاد پرورشی و تربیتی روز را در جامعه دانش آموزی توسعه دهیم.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اعلان اینکه گسترش نشاط اجتماعی در بین دانش آموزان یکی از با اهمیت ترین برنامه های وزارت آموزش و پرورش است اظهار داشت: این نشاط تعاریف مختلفی دارد، از نشاط روحی گرفته تا سلامت روحی، روانی و جسمی دانش آموزان است. انسان نیازهای مختلفی دارد که همچون آنها می توان به مهارت های زندگی، آموزش شهروندی، آموزش قانونمداری، ارتقای سطح جامعه پذیری، نرمش و مهربانی، توانایی انتقال محبت به دیگران اشاره نمود. اگر نتوانیم این مهارت ها را به فرزندانمان آموزش دهیم بذر را در شوره زار کاشته ایم و نتیجه ای حاصل نخواهد شد.
فولادوند افزود: ابعاد معنوی و آموزشی شورعاطفه ها حائز اهمیت می باشد. در آموزش و پرورش به دنبال آموزش مهارت های مورد نیاز دانش آموزان هستیم و در کنار این کار معنوی و نیاز ضروری جامعه، نهادهای دیگر نیز در کنار ما هستند، کمیته امداد به ما کمک می نماید نیازمندان را به شکل صحیحی شناسایی نماییم. صداوسیما کمک می نماید که جامعه را نسبت به این مباحث آگاه و بتوانیم جامعه را توجیه نماییم که مشق محبت به گفتمان غالبی برای شهروندان تبدیل و در نهایت منتهی به عمل و اقدام گردد.
وی ادامه داد: سازمان دانش آموزی و سایر تشکل ها نیز برای ایجاد شور و نشاط و به جهت اینکه بتوانند این مشق محبت را در جامعه دانش آموزی گسترش دهند کارهای بسیار خوبی را طی سالهای قبل داشته اند. آموزش و پرورش پرچمدار تعلیم محبت است.
منبع:

1400/07/08
11:07:03
5.0 / 5
112
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان