گنجینه سینمای كوتاه (۴)؛

حضور در جشنواره فیلم کوتاه تهران رویای خیلی از فیلمسازان است

حضور در جشنواره فیلم کوتاه تهران رویای خیلی از فیلمسازان است به گزارش جوان بین کارگردان انیمیشن «پیکره»، اظهار داشت: حضور در جشنواره فیلم کوتاه تهران، انگیزه اصلی بسیاری از فیلم سازان سینمای کوتاه است و اغراق نیست اگر بگوییم رویایشان آنهاست.


محسن صالحی فرد کارگردان فیلم کوتاه انیمیشن پیکره در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا با اشاره به نحوه شکل گیری ایده داستانی اثرش، گفت: زمانی که مجسمه سازی می کردم، تصورم این بود اگر مجسمه هایی که می سازم به حرکت درآمده و با من تعامل داشته باشند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ و همین افکار بود که داستان اصلی انیمیشن پیکره را شکل داد.
وی اضافه کرد: داستان فیلم مربوط به گِل یک مجسمه است که با مجسمه ساز درگیر شده و در طول درگیری ها توسط مجسمه ساز شکل می گیرد و به عبارتی این درگیری ذهنی یک مجسمه سازی است که ایده خودرا به مجسمه تبدیل می کند.
صالحی فرد با اشاره به نخستین تجربه ساخت استاپ موشن در پیکره، اظهار داشت: این اثر نخستین کار استاپ موشن من است و یکی از چالش هایی که داشتم، این بود که باید تمام مراحل ساخت انیمیشن را تجربه می کردم. در این راه در یک گارگاه ثبت نام کردم و کارهای فنی مورد نیازم را آموختم.
این کارگردان با اشاره به مدت زمان ساخت انیمیشن توضیح داد: تیم چهارنفره ای به مدت ۹ ماه در ساخت پیکره همه تلاش خودرا کردند تا بهترین خروجی را داشته باشند و امیدوار هستم این انیمیشن به دل تماشاگران جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران بنشیند.
وی که در بخش پویانمایی مسابقه ملی جشنواره سی و هشتم فیلم کوتاه تهران با فیلم پیکره حضور دارد، درباره وضعیت انیمیشن در ایران اظهار داشت: شرایط این ژانر معمولی است و آثار خوب و بد زیادی در این سال ها از فعالان انیمیشن دیده شده است؛ خصوصاً در انیمیشن کوتاه که بصورت مستقل و بدون پشتوانه های دولتی آثار تولید می شود، خوشبختانه پیشرفت خیلی خوبی وجود داشته است.
صالحی فرد با اعلان اینکه موردتایید اسکارقرارگرفتن جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران موجب افزایش بهبود کیفیت آثار می شود، اظهار داشت: سومین دوره است که در این رویداد حضور دارم. بنظر می رسد حضور در جشنواره فیلم کوتاه تهران، انگیزه اصلی بسیاری از فیلم سازان سینمای کوتاه و اغراق نیست اگر بگوییم رویایشان است.
سی وهشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۰ (۱۹ تا ۲۴ اکتبر ۲۰۲۱) انجام می شود. این رویداد برای نخستین بار در تاریخ سینمای ایران واجد شرایط تایید آکادمی اسکار شناخته و معرفی شده است.


منبع:

1400/07/19
10:18:31
5.0 / 5
39
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان