مدیركل دفتر حمایت از تولید صنایع دستی خبر داد:

هنرمندان صنایع دستی به ستاد مقابله با کرونا می روند

هنرمندان صنایع دستی به ستاد مقابله با کرونا می روند مدیرکل دفتر پشتیبانی از تولید معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از برنامه ریزی ها برای ارائه پیشنهاد استمهال تسهیلات هنرمندان صنایع دستی در جلسه بعدی ستاد ملی مقابله با کرونا آگاهی داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایرنا، فرهاد فلاح درباره آخرین وضعیت استمهال تسهیلات فعالان، صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی که در دوران کرونا گرفتار لطمه شدند، اظهار نمود: موضوع پشتیبانی از هنرمندان صنایع دستی از شروع شیوع ویروس کرونا بصورت جدی در دستور کار معاونت صنایع دستی کشور قرار گرفت و در این میان استمهال تسهیلات در رابطه با این حوزه یکی از با اهمیت ترین مطالبی بود که به شدت دنبال شد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه اقای ضرغامی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا موافقت این ستاد با استمهال تسهیلات هنرمندان حوزه گردشگری را دریافت کرد و موضوع استمهال تسهیلات هنرمندان، صنعتگران و فعالان حوزه صنایع دستی نیز وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیگیری خواهد شد.
فلاح در ادامه اظهار داشت: مبلغ ۱۳۴۰میلیارد ریال تسهیلات به ۱۸۰۷ نفر که در دوران کرونا به شدت لطمه دیده اند پرداخت شده است، ضمن اینکه قبل از آن مبلغ ۳۷۰میلیارد ریال نیز به ۹۰ نفر از محل کمک های فنی و اعتباری تسهیلات پرداخت شده که تعدادی از هنرمندان و فعالان صنایع دستی در بازپرداخت این تسهیلات گرفتار مشکل شده اند و درخواست استمهال این تسهیلات را دارند.
وی اشاره کرد: مشکلات را درک می نماییم و این مساله یکی از با اهمیت ترین دغدغه های معاونت صنایع دستی است. با جدیت پیگیر تصویب استمهال تسهیلات هنرمندان صنایع دستی در ستاد ملی مقابله با کرونا خواهیم بود.


منبع:

1400/08/05
19:52:27
5.0 / 5
191
تگهای خبر: پشتیبانی , تسهیلات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان