در واكنش به توصیه ازدواج بین المللی ؛

قاسم پور: حفظ منزلت زنان و دختران را بر خود واجب می دانیم

قاسم پور: حفظ منزلت زنان و دختران را بر خود واجب می دانیم رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در واکنش به سفارش بانکی پور نماینده اصفهان برای «ازدواج بین المللی» اظهار داشت که به تمام زنان و دختران و مردان غیور سرزمین خود اعلام می کنم که حفظ شأن و منزلت آنها را بر خود واجب می دانیم و در این راه گام برمی داریم.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، فاطمه قاسم پور در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در تذکری اظهار داشت: باتوجه به تصویب قانون جوانی جمعیت، امروز نظارت بر اجرای این قانون بر همگان و نمایندگان و البته هیأت رئیسه مجلس واجب است و باید پیگیری شود.
وی افزود: علاوه بر این به نمایندگی از همکارانم در فراکسیون زنان و خانواده توضحیاتی را باید ارائه کنم؛ ما همه معتقدیم باید مسیر ازدواج جوانان تسهیل شود اما نه با هر راه حل و نه با هر بیانی. اظهارنظرهای هیجانی و غیرکارشناسی که افکارعمومی را جریحه دار می کند نه فقط نظر کلیت مجلس نیست بلکه اعلام می نماییم ارائه راهکارهایی مبتنی بر حفظ کرامت جامعه زنان و نگاه همه جانبه برای ارائه راهبردها و سیاست های مبتنی بر آموزه های دینی و ارزش های جامعه ایرانی رویکرد این مجلس بوده و هست. مجلس علاوه بر قانونگذاری در زمینه جوانی جمعیت، اصلاح قانون تسهیل ازدواج، اصلاح قانون پشتیبانی از خانواده و لایحه حمایت زنان در مقابل خشونت را با جلب نظر نخبگان پیگیری می کند.
این نماینده مجلس اشاره کرد: نباید با یکسری اظهارنظرها جامعه را ملتهب کرده و جامعه زنان را که کریمانه به دنبال احقاق حقوقشان هستند ملتهب نماییم، این کار در شأن مجلس نیست؛ از این تریبون به تمام زنان و دختران و مردان غیور سرزمین خود اعلام می کنم که حفظ شأن و منزلت آنها را بر خود واجب می دانیم و در این راه گام برمی داریم.
در پاسخ به این تذکر عبدالرضا مصری رییس جلسه اظهار داشت: بنا و وظیفه ذاتی مجلس دفاع و حمایت و صیانت از مصوبات مجلس شورای اسلامی است پس از آنچه که در مجلس تصویب شده صیانت می نماییم تا مر قانون اجرا شود.
وی افزود: برخی از همکاران اظهارنظرهایی بیان می کنند که نظرات خودشان است. ممکنست هر کدام از نمایندگان نظرات شخصی داشته باشند اما در نهایت آنچه که قانون است، اجرا خواهد شد.
1401/03/30
08:18:39
5.0 / 5
99
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان