گفت وگوی میان نسلی خانواده ها

گفت وگوی میان نسلی خانواده ها به گزارش جوان بین معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به طرح گفت وگوی ملی خانواده اظهار داشت: این طرح رویكرد مهمی است كه اگر در سازمان های مردم نهاد، رسانه ها و گروه های اجتماعی شكل بگیرد می تواند به كاهش صدمه ها كمك نماید و با پشتوانه علمی و كمك دانشگاه تلاش می نماییم و امیدواریم گفت وگوی بین نسلی شكل گیرد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، معصومه ابتكار با اشاره به برنامه های سفر خود در كرمان اظهاركرد: تلاش های استان و كارهایی كه در اورژانس اجتماعی انجام می شود، خیلی پرارزش است و مردم باید در مواقع صدمه از قبیل كودك آزاری و همسرآزاری تماس گرفته و بخواهند كه دخالت صورت بگیرد.
وی اضافه كرد: از مجموعه كارآفرینی بانوان نابینا و مراحل احداث كارآفرینی بانوان سرپرست خانوار بازدید شد و همینطور از بند نسوان زندان كرمان بازدید خوبی داشتیم.

ابتكار با اشاره به طرح ملی "ارمغان" خاطرنشان كرد: هدف این است زنان زندانی مُعسر كه توان پرداخت جرایم غیرعمد را ندارند، با مشاركت و همدلی مردم در روزهای متعلق به حضرت زهرا (س) آزاد شوند.

وی بیان كرد: 250 زن زندانی مُعسر داریم كه در همكاری با ستاد دیه و سازمان زندان ها تلاش می نماییم طرح ارمغان بتواند مبلغ لازم برای آزادی این زنان را تا روز ولادت حضرت زهرا (س) تامین نماییم تا این بانوان آزاد شده و برای شب عید كنار خانواده شان باشند.

معاون رییس جمهور با اشاره به اینكه شعار این است كه "زندان جای هیچ مادری نیست"، اظهار داشت: این طرح ملی است و از استان كرمان كار را آغاز می نماییم و مردم می توانند با شماره گیری كد دستوری #101*780* در این كار مشاركت كنند و شماره حساب های ستاد دیه هم برای این امر در نظر گرفته شده است كه امیدواریم با مشاركت همه استان ها هز چه زودتر زمینه آزادی این زنان را فراهم نماییم.

وی در ادامه درباره اشتغال بانوان اضافه كرد: دولت به اشتغال بانوان توجه ویژه دارد و ما به صورت خاص مبحث اشتغال زنان سرپرست خانوار و به صورت كلی اشتغال بانوان و بخصوص زنان تحصیل كرده را بسیار مهم می دانیم و دولت تسهیلات را در دو طرح اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار خاص روستاها در نظر گرفته و در كنار آن به مهارت آموزی تاكید داریم و باید زنان به مهارت هایی مجهز شوند تا از تسهیلات استفاده كنند.

ابتكار خاطرنشان كرد: مبحث آموزش یكی از مهم ترین رویكردهای ماست، ارتقاء سطح مهارت ها و مهارت های زندگی و بحث های خانواده را از زوایای مختلف می بینیم و آموزش های لازم برای تشكیل خانواده از اهم مسائل است و فكر می نماییم جوانان خیلی مهارت های كافی را ندارند و آشنایی با حقوق یكی از مسائل مهم است و به حل معضلات كمك می نماید.

وی كه در یك برنامه تلویزیونی در كرمان سخن می گفت، بیان كرد: طرح گفت وگوی ملی خانواده را داریم و تاكید است تا گفت وگو باید درون خانواده ها بیشتر شود زیرا به علت عصر دیجیتال و تلفن های هوشمند، گفت وگوهای چهره به چهره و ارتباطات به خصوص با نسل جوان خیلی كم شده است.

وی درباره حمایت دولت از تشكیل خانواده و جوانان اضافه كرد: یكی از مهم ترین مسائل آشنایی با حقوق و اهمیت خانواده است و دولت هم تسهیلاتی برای ازدواج می دهد و طرح جدید مسكن به صورت خاص مبحث خانه اولی ها را مورد توجه قرار داده است.

ابتكار با اشاره به اینكه اصلاح قوانین مهم است، اظهار داشت: قانون پشتیبانی از كودكان و نوجوانان را در مجلس داریم و آخرین مراحل خویش را در كمیسیون قضایی می گذراند و همینطور لایحه ای با همكاری قوه قضائیه تنظیم شده و آخرین مراحل خویش را در این قوه می گذراند و امیدواریم قانونی در حمایت اجتماعی زنان در مقابله با خشونت داشته باشیم.

وی ادامه داد: وقتی خشونت باشد، خانواده ای كه باید مأمن عاطفه و آسایش باشد، تبدیل به محل دشواری می گردد كه دائم در آن تنش و عصبانیت است و این خیلی صدمه زننده است. بخشی از این مسئله آموزش، بخشی اخلاق و بخشی قانون است و باید با مداخله قانون حل شود و همانطور كه اورژانس اجتماعی بسیار كمك می نماید و صدمه ها در جامعه كاهش پیدا كند.

معاون رییس جمهور در امور زنان اظهار نمود: در معاونت زنان و خانواده خیلی با جدیت طرح ها و برنامه های مختلف را با همكاری سازمان های مردم نهاد و جامعه مدنی دنبال می نماییم.

وی با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت اضافه كرد: یكی از زمینه های همكاری ما با وزارت بهداشت و همكاری بین بخشی، حوزه سلامت بانوان بوده و آموزش مهارت های مربوط به سلامت، خودمراقبتی، سبك زندگی سالم و دوری از رفتارهای پر صدمه است و امیدواریم موثر باشد.

ابتكار با اشاره به اینكه پیشرفت های حوزه سلامت كشور ما پس از انقلاب خیلی چشمگیر بوده است، اظهار داشت: خدمات بیمه ای، خدمات درمانی و خدمات پایه بهداشتی بخصوص در روستاها خیلی مهم است و باید نگاه ویژه ای در این زمینه ها داشته باشیم.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری درباره توجه دولت به بانوان اظهاركرد: این مسئله در حال اجراست و باید تا آخر دولت، 30 درصد از پست ها در اختیار بانوان باشد و این مسئله از جانب رییس جمهور بخشنامه شده و امیدواریم در استان ها با سرعت كافی شاهد انتصاب مدیران زن باشیم.

وی اضافه كرد: بانوان می توانند نقش آفرینی مهمی در ابعاد اجتماعی و فرهنگی كشور داشته باشند و با این هدف گذاری امیدواریم تحول خوبی را در این زمینه شاهد باشیم.


 

1396/11/26
15:22:08
5.0 / 5
4540
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان