مجلس تصویب كرد

چگونه حق بیمه بازنشستگی بین صندوق ها انتقال می یابد؟

چگونه حق بیمه بازنشستگی بین صندوق ها انتقال می یابد؟ با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی، حق بیمه یا کسور بازنشستگی که به هر یک از صندوق های بیمه بازنشستگی پرداخت شده است برپایه تقاضای کتبی بیمه شده یا بازماندگان حائز شرایط وی بعد از به روزرسانی از صندوق قبلی به صندوق جدید منتقل می شود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه)، گزارش شور دوم کمیسیون اجتماعی در مورد طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق های بازنشستگی را بررسی نموده و ماده ۳ این طرح را به تصویب رساندند.
بر اساس ماده ۳ این طرح؛ حق بیمه یا کسور بازنشستگی که به هر یک از صندوق های بیمه بازنشستگی پرداخت شده است برپایه تقاضای کتبی بیمه شده مبحث این قانون یا بازماندگان حائز شرایط وی بعد از به روزرسانی از صندوق قبلی به صندوق جدید منتقل می شود. بیمه شده ذی نفع تقاضای انتقال سابقه پرداخت حق بیمه یا کسور بازنشستگی را به صورت کتبی به صندوق جدید عرضه نموده و صندوق جدید هم بعد از بررسی و انطباق تقاضا با صوابط و مقررات ذی ربط ظرف یک ماه انتقال وجوه حق بیمه یا کسور بازنشستگی را از صندوق بازنشستگی قبلی تقاضا می نماید. صندوق بازنشستگی قبلی مکلف است حداکثر ظرف سه ماه از تاریخ تقاضای صندوق جدید، وجوه قابل انتقال را به آن صندوق منتقل کند.
بر اساس تبصره این ماده؛ در صورتیکه صندوق های مشمول این ماده طبق مقررات، علاوه بر پرداخت حقوق بازنشستگی، از کار افتادگی شامل کلی و جزئی و فوت، مشترکین خویش را در مقابل بیماری ها، کمک ازدواج، بارداری، حقوق ایام بیماری و غرامت نقص عضو بیمه نموده باشند، هنگام انتقال حق بیمه یا کسور بازنشستگی به صندوق مقصد، سهم درمان بعلاوه یک درصد (۱%) بابت مزایای یاد شده از جمع وجه قابل انتقال کسر می شود.
در ادامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارجاع ماده ۴ این طرح به کمیسیون اجتماعی به منظور رفع ابهامات موجود موافقت کردند.
منبع:

1401/05/13
13:30:09
5.0 / 5
18
تگهای خبر: ازدواج , بازنشستگی , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان