آنچه در مقابله با خشونت مقابل زنان نادیده گرفته شده است

آنچه در مقابله با خشونت مقابل زنان نادیده گرفته شده است جوان بین: خراسان رضوی فقر موجب افزایش لطمه پذیری زنان در مقابل خشونت می شود و فرصت های شغلی، مرخصی استحقاقی و دسترسی به مشاوره حقوقی می تواند به کنترل خشونت مقابل زنان کمک نماید.به نقل از ویفروم، فقر در صورتیکه اغلب نادیده گرفته می شود، موضوعی مهمست و برای پایان دادن به خشونت مقابل زنان جامعه بین المللی باید عوامل موثر آنرا شناسایی کند. زنان و دختران کم درآمد برای فرار از خشونت خانگی اغلب گزینه های محدودی دارند که خیلی از آن در رابطه با فقر است.

دولت ها و سازمان های جامعه مدنی می توانند با یکدیگر همکاری تا به پناهندگان، خصوصاً پناهندگان زن، کمک های شغلی ارائه نمایند.

ارتباط بین برابری جنسیتی و صیانت از محیط زیست از اقدامات آب و هوایی با تشدید تغییرات آب و هوایی بطور فزاینده ای قابل مشاهده شده است. محقق اصلی واحد تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در سال ۲۰۲۰ گزارش کرد که زنان برای مدت طولانی در سایه تغییرات آب و هوایی زندگی می کنند.

زنان اکثریت جوامع فقیر را می سازند که برای امرار معاش خود به شدت به منابع طبیعی محلی وابسته هستند و هنگامی که این منابع به سبب بالا آمدن سطح دریا، رویدادهای شدید آب و هوا و آلودگی از بین می روند، زنان بطور نامتناسبی تحت تأثیر قرار می گیرند.

سازمان های جامعه مدنی برای رهایی زنان از فقر باید نه فقط برای درمان کافی بلکه برای مشارکت بیشتر زنان در روند توسعه سیاست های زیست محیطی و آب و هوا تلاش کنند. سازمان های غیردولتی بین المللی می توانند با برگزاری یک رویداد ویژه که به زنان با زمینه های کم درآمد و در معرض خطر فرصتی می دهد تا با جهان صحبت کنند و خواهان تعهد سیاسی بیشتر شوند، کمک کنند.

خشونت مقابل زنان در همه اشکال آن ناقض حقوق اولیه بشر و شئونات انسانی است. زمان آن فرا رسیده که سازمان های جامعه مدنی، کارشناسان حقوقی و مقامات با یکدیگر همکاری تا زنان را از فقر فراگیر خارج کنند و چرخه خشونتی شکه به زنان در سراسر جهان لطمه می رساند را بشکنند.

منبع:

1401/08/27
13:40:03
5.0 / 5
107
تگهای خبر: جامعه , زنان , مشاوره , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان