معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام كرد

رشد ۳ برابری ارزش موادمخدر بین کشاورزان افغانستانی و احتمال افزایش کشت خشخاش و شاهدانه

رشد ۳ برابری ارزش موادمخدر بین کشاورزان افغانستانی و احتمال افزایش کشت خشخاش و شاهدانه جوان بین: به گزارش جوان بین، معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر اظهار داشت: باتوجه به افزایش بیش از 3 برابری ارزش موادمخدر و گردش مالی به وجود آمده در میان کشاورزان افغانی بیم این وجود دارد که گرایش این کشاورزان به تولید و کشت گیاه خشخاش و شاهدانه افزایش یابد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محمد مسعود زاهدیان در پاسخ به این پرسش که در سال آینده تریاک، حشیش و گل در افغانستان افزایش یابد، تاثیرات مخرب این اتفاق در کشور چه خواهد بود؟ و چه راه حل و سفارش ای برای مقابله با آن پیشنهاد می شود، اظهار داشت: باتوجه به افزایش بیش از ۳ برابری ارزش موادمخدر و گردش مالی به وجود آمده در میان کشاورزان افغانی بیم این وجود دارد که گرایش کشاورزان به تولید و کشت گیاه خشخاش و شاهدانه افزایش یابد و در نتیجه هدایت این حجم تولید به سمت مرزهای جمهوری اسلامی ایران با هدف انتقال به بازارهای اروپایی افزایش یابد.
وی با اعلان اینکه انتقال موادمخدر به سمت جمهوری اسلامی ایران زمینه دسترسی به موادمخدر را بیشتر می کند و جامعه هدف جوانان، نوجوانان و هم وطنان هستند، بیان کرد: اثرات تخریبی اعتیاد سبب ایجاد اختلال در شکوفایی کشور و ایجاد معضلات امنیتی، بهداشتی و درمانی برای آحاد مختلف جامعه می شود.
معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد بیان کرد: افزایش برنامه های آگاه سازی و پیشگیرانه از اولویت های ستاد برای آگاهی بخشی جامعه است و در این راستا، طرح هایی همچون یاریگران زندگی در زمینه های مختلف جغرافیایی و محیطی فعال خواهند شد.
زاهدیان اضافه کرد: سازماندهی اقدامات مقابله در امتداد مبارزه همه جانبه از مبدا تولید و خصوصاً در مرزهای ورودی به کشور و برخورد با شبکه ها، باندها و خرده فروشان همچون مواردی است که در امتداد مقابله با ورود موادمخدر در اهداف ستاد قرار دارد.
به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر، وی بیان کرد: افزایش اقدامات درمانی و کلینیکی از طرف سازمان های مسئول درمان اعتیاد بمنظور قطع زنجیره توزیع و مصرف نیز از اصلی ترین موضوعات مورد توجه ستاد است؛ اما با اهمیت ترین سفارش به خانواده ها بحث خودکنترلی و ارتقاء مهارت «نه گفتن به موادمخدر» است. اگر همه ما به وظیفه اجتماعی و مراقبتی خود درست عمل نماییم و یاریگر همدیگر باشیم، دامنه بلای خانمانسوز اعتیاد مهار شده و ایمنی مناسب جهت جامعه و خصوصا جوانان ایجاد خواهد شد.
منبع:

1401/10/18
14:00:45
5.0 / 5
1296
تگهای خبر: بهداشت , جامعه , جوان , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان