امضای ۱۰ تفاهمنامه تحقیق و توسعه صنایع هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین اجتماعی

امضای ۱۰ تفاهمنامه تحقیق و توسعه صنایع هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین اجتماعی جوان بین: به گزارش جوان بین، با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در بیست وهفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، ۱۰ تفاهمنامه سرمایه گذاری هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین اجتماعی -تاپیکو- به امضاء رسید.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از بیست وهفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران و در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه های سرمایه گذاری هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین اجتماعی -تاپیکو- که با حضور دکتر میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی انجام شد، اظهار داشت: مجموعه تفاهم نامه های شرکتهای زیرمجموعه وزارت کار همچون تاپیکو با سایر بخش های خصوصی و دولتی در حوزه پتروشیمی یک میلیارد یورو سرمایه گذاری ارزی است.
سیدصولت مرتضوی اضافه کرد: امیدواریم این سرمایه گذاری ها منجر به افزایش تولید اشتغال برای جوانان و متخصصین در کشور شود.
وی با اشاره به این که مجموعه این تفاهم نامه ها یک میلیارد یورو سرمایه گذاری ارزی است، اظهار امیدواری کرد که امسال با همراهی دولت و بخش خصوصی شاهد کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی در کشور باشیم.
برپایه این گزارش همزمان با حضور سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در بیست وهفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، تفاهم نامه و قراردادهای برنامه ریزی، تحقیق و توسعه صنایع تاپیکو امضاء و تبادل شد.
با امضای این تفاهم نامه زمینه اشتغال زایی مستقیم برای ۳ هزار نفر از جوانان کشور فراهم خواهد شد. ۸۶ شرکت نفت، گاز و پتروشیمی زیرمجموعه هلدینگ تاپیکو به صورت متمرکز در چارچوب غرفه تاپیکو در بیست وهفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران توانمندی ها و ظرفیت های خویش را در حوزه تولید و اشتغال به نمایش گذاشتند. شرکتهای ایرانول، نفت پاسارگاد، پتروشیمی فن آوران، پتروشیمی خراسان، پتروشیمی غدیر، پتروشیمی آبادان، پتروشیمی فارابی و... که از شرکتهای زیرمجموعه تاپیکو هستند، در این غرفه حضور دارند.
هلدینگ تاپیکو بزرگترین هلدینگ زیرمجموعه شستا است که شرکتهای فعال در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ذیل این شرکت فعالیت می نمایند.
نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران بعنوان بزرگترین رخداد صنعتی و تجاری ایران در این زمینه سالانه با حضور جمع کثیری از شرکتهای توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برپا می گردد و فرصت بسیار مغتنمی است تا شرکتهای فعال در این صنعت دستاوردها و محصولات خویش را در معرض بازدید دست اندرکاران و متخصصان این صنعت قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضای بازارها و سمت وسوی رشد این صنعت، فعالیت ها و نوآوری های آتی خویش را هدایت کنند.
در حاشیه مراسم امضای این تفاهم نامه، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی -شستا- از سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومانی این شرکت در عرصه تولید و صنعت با اشتغالزایی بالا اطلاع داد.
ابراهیم بازیان اضافه کرد: این سرمایه گذاری ها در حوزه های مختلف نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد و صنایع است و ۱۶۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در مجموعه شستا تا سال ۱۴۰۵ در نظر گرفته شده است و سال قبل ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در قسمت های مختلف توسط این شرکت انجام شده است.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی با اعلان اینکه هر قراردادی یک جبهه جهادی جدید برای اشتغال و رشد تولید است، اظهار داشت: در این نمایشگاه و با حضور وزیر کار و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ۱۰ تفاهم نامه امضاء شد که عملیات اجرایی این قراردادها شروع شده است و در تلاش هستیم تا کار سرعت بگیرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، بازیان تاکید کرد: در ۱۰ سال قبل رکود در سرمایه گذاری داخلی و خارجی داشتیم اما حالا امضای این تفاهم نامه ها به جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی می انجامد و در آینده جدید شاهد رشد تولید و اشتغال خواهیم بود.
منبع:

1402/02/30
23:08:55
5.0 / 5
120
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان