مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستائیان و عشایر خبر داد

جذب بیش از ۵۴۰ هزار بیمه شده جدید

جذب بیش از ۵۴۰ هزار بیمه شده جدید به گزارش جوان بین، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اعلان اینکه در قالب قرارگاه کرامت توانستیم بیش از ۵۴۰ هزار بیمه شده جدید جذب نماییم، اظهار داشت: نیازمند آن هستیم که بطور دائم مراقبت نماییم تا بتوانیم پایداری این صندوق را حفظ و شرایط جذب و ورود افراد جامعه هدف را بطور کامل فراهم نماییم.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، بیت اله برقراری در گردهمایی سراسری مدیران و کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر که در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد، با اشاره به اینکه صندوق وارد هجدهمین سال فعالیت خود شده و برکات بسیاری در این سال ها داشته است، اظهار داشت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بر مبنای اصل ۲۹ قانون اساسی تاسیس شده تا روستائیان و عشایر را زیر پوشش بیمه ببرد و این، دقیقاً منطبق بر عدالت اجتماعی است.

وی اضافه کرد: بیمه های اجتماعی نقش بسیار مهمی در جامعه دارند. یکی از مهم ترین محورهای گفتگو پیرامون بیمه های اجتماعی برپایه لایه بندی سطوح است تا خدمات دقیقاً به گروه هدف برسد. بعد از آن، پایداری صندوق ها مطرح است. این صندوق اگر از مبحث حفظ پایداری خود غفلت کند، در آینده گرفتار مشکل می شود.

برقراری با اشاره به اینکه تلاش می نماییم ضریب پشتیبانی صندوق که ۱۰ به یک است را حفظ نماییم این در حالیست که نرخ مطلوب پشتیبانی در بیمه ها شش به یک است، اظهار نمود: تعمیم و گسترش چتر بیمه ای از مولفه های پایداری صندوق به حساب می آید. نیازمند آن هستیم که به صورت دائم مراقبت نماییم تا بتوانیم پایداری صندوق را حفظ و شرایط جذب و ورود افراد جامعه هدف را به صورت کامل فراهم نماییم.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر افزود: اقداماتی در سنوات گذشته به منظور جذب بیمه شدگان جدید انجام شده اما آهنگ حرکت، کند بوده است. نقش روستائیان، کشاورزان و عشایر در توسعه اقتصادی، اجتماعی و امنیتی کشور بسیار حیاتی و ویژه است. روستا کارخانه تولیدی است.

وی ضمن اشاره به این که عضویت در این صندوق، اختیاری است و به همین خاطر باید برای تبیین و شناساندن این صندوق تلاش نماییم، اظهارکرد: در چارچوب قرارگاه کرامت توانستیم بیشتر از ۵۴۰ هزار بیمه شده جدید جذب نماییم.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اضافه کرد: برپایه برآوردهای آماری و محاسبات بیمه ای بنا بود این صندوق در سال ۱۴۰۷ به نقطه سربه سری برسد و سقوط کند اما دو اقدام مهم برای حفظ پایداری صندوق انجام دادیم و برپایه آن، تراز صندوق را تا ۱۴۲۲مثبت می بینیم. افزایش سطوح درآمدی و افزایش جذب بیمه شدگان جدید همچون این اقدامات است. حالا سطوح درآمدی به میزان خوبی افزایش پیدا کرده است.

برقراری در انتها بر لزوم دریافت مطالبات صندوق از دولت و ارتقای بهره وری فعالیتهای اقتصادی تصریح کرد و اظهار داشت: ما بنگاه داری نکردیم و به سمت سهامداری حرکت می نماییم. برنامه های تحولی را مطابق با سیاست ها و نگاههای جدید وزارت رفاه پیش می بریم.
منبع:

1402/03/04
12:48:18
5.0 / 5
397
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان