نتایج تیم ملی بسكتبال جوانان در آسیا

نتایج تیم ملی بسكتبال جوانان در آسیا به گزارش جوان بین، به نقل از ایسنا علیرضا زهی پیشكسوت بسكتبال ایران اظهار داشت: نتایج تیم ملی جوانان ایران ، در جام جهانی زیبنده قهرمان آسیا نبود.


علیرضا زهی در خصوص عملكرد تیم ملی جوانان بسكتبال در مسابقات قهرمانی جهان اظهار كرد: باید جنبه‌های مختلف را برای بررسی عملكرد تیم ملی جوانان در نظر بگیریم، ابتدا باید به این مهم بنگریم كه آیا برای تیم ملی جوانان اردو تداركاتی مناسبی برگزار شد یا نه؟
 
وی ادامه داد: برگزاری دیدارهای تداركاتی با تیم‌های برتردنیا می‌تواند تاثیر مثبتی روی بازیكنان  تیم ملی جوانان داشته‌باشد، اما در این رابطه هم عملكرد خوبی صورت نگرفت و دیدار خاصی برگزار نشد. 
 
زهی خاطرنشان كرد: درمسابقات آسیایی كه در تهران برگزار شد، در به ثمر رساندن پرتاب‌های سه امتیاری عملكرد فوق‌العاده‌ای داشتیم ولی در سه بازی كه در جام جهانی تا به امروز برگزار كرده‌ایم، در پرتاب‌های سه امتیازی عملكرد ضعیفی را به نمایش گذاشتیم.
 
كارشناس بسكتبال ادامه داد: درخصوص بازی با آمریكا صحبتی ندارم، زیرا این تیم از تمام تیم‌های دنیا یك سر و گردن بالاتر است، ولی در بازی با ایتالیا می‌توانستیم بازی را با پیروزی به پایان برسانیم. آنچه سبب شد تا در نهایت با شكست زمین را ترك كنیم بی‌دقتی بازیكنان كشورمان بود.
 
وی تصریح كرد: اگر آمار بازی با ایتالیا را مشاهده كنیم، متوجه می‌شویم كه از 17 اقدام به پرتاب سه امتیازی، فقط یك پرتاب موفق داشته‌ایم. ضمن اینكه تنها 28درصد پنالتی‌های خود را به گل تبدیل كنیم.
 
وی ادامه داد: متاسفانه باید تاكید كنم كه در دفاع تیمی نیز عملكرد ضعیفی داشتیم، بازیكنان تیم ملی جوانان در یارگیری نفر به نفر ضعیف ظاهر شدند.
 
زهی در خصوص بازی با آنگولا گفت: در گذشته دو بازی با این تیم انجام داده‌بودیم كه هر دو مرتبه با شكست كشورمان همراه شده‌بود. با این حال در دیدار با آنگولا در جام جهانی تا كوارتر سوم نتیجه بازی مساوی بود، اما نمی دانم در كوارتر پایانی چه اتفاقی در تیم كشورمان افتاد كه نتیجه بازی را واگذار كردیم.
 
وی خاطرنشان كرد: نتایج تیم ملی جوانان در جام جهانی زیبنده قهرمان آسیا نبود، امیدوارم مسئولین فدراسیون به این تیم بیشتررسیدگی كنند، زیرا جوانان درآینده شاكله تیم ملی بزرگسالان را تشكیل خواهندداد.
 
وی در خصوص بازی امروز تیم ملی با اسپانیا عنوان كرد: اسپانیا یكی از بهترین تیم‌های دنیاست و قطعا بازی با تیمی كه در مرحله گروهی صدر‌نشین گروه خود شده كار سختی خواهدبود. با این حال امیدوارم جوانان باآتیه كشورمان در بازی آخر خود عملكرد خوبی را به نمایش بگذارند.
 
عضو سابق تیم ملی در خصوص بازیكنان خراسانی تیم ملی جوانان گفت: در این دوره بازیكنی از استان خراسان رضوی در تیم ملی جوانان حضورنداشت، ولی در مسابقات قهرمانی آسیا، ابوالفضل سیدی به عنوان كاپیتان تیم ملی جوانان در این مسابقات حضور داشت كه البته جام جهانی را به واسطه مصدومیت از دست داد.
 
وی تصریح كرد: فدراسیون بسكتبال باید برای تیم ملی جوانان برنامه‌ریزی درازمدتی انجام دهد و با در نظر گرفتن بودجه و برنامه‌ریزی مناسب، زمینه‌ساز ارتقای سطح فنی این تیم شود.
 
زهی در پایان در خصوص عملكرد كادرفنی تیم ملی جوانان در مسابقات جام جهانی گفت: نمی‌‌توانم در این خصوص نظر خاصی بدهم، باید مشكل اصلی این تیم را ریشه‌یابی كنیم تا در آینده حرف بیشتری برای گفتن داشته‌باشیم. 
1396/04/14
15:48:11
5.0 / 5
5241
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان