از خود راضی ها اعتماد به نفس بیشتری دارند

از خود راضی ها اعتماد به نفس بیشتری دارند جوان بین: به قول عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران، میزان رضایتمندی كه فرد از خودش دارد سطح عزت نفسش را تعیین می كند و كسانی كه این رضایتمندی را داشته باشند اعتماد به نفس بیشتری دارند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، دكتر سیما فردوسی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران و دبیر علمی كنگره زنان موفق ایران بیان كرد: " دومین كنگره تخصصی زنان موفق ایران " با حمایت وزارتخانه ها و سازمان های مختلف همچون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، وزارت جهاد كشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، شورای اسلامی شهر تهران و دانشگاه های معتبر كشور، 17 اسفند ماه 96 مقارن با روز جهانی زن و ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در تهران برگزار می گردد.
وی ادامه داد: زنان در جهان امروز علاوه بر اینكه در اداره خانواده و تربیت فرزندانشان نقش بسیار مهمی دارند در توسعه اقتصاد خانواده و توسعه اقتصاد مملكتشان هم تاثیر بسزایی دارند.
فردوسی ضمن اشاره به اهمیت برگزاری این رویداد، اضافه كرد: در كنگره زنان موفق ایران مطالب و اطلاعات به روز مطرح می گردد كه از جانب اساتید و سخنرانان بنام كشور از دانشگاه های مختلف كه در حوزه مسیرهای موفقیت بانوان فعالیت دارند، حضور دارند.
وی ادامه داد: نسبت به پیش از انقلاب زمینه كار برای زنان تا حد زیادی فراهم شده اما بستر فعالیت را باید خود زنان بوجود آورند در هر كار و شغلی كه هستند باید از وقتشان نهایت استفاده را بكنند.
وی ادامه داد: با عنایت به فرصتی كه برای سخنرانان در كنگره زنان موفق ایران در نظر گرفته شده است رئوس مطالب حوزه های مختلف در رابطه با بانوان در حوزه های مدیریت و كارآفرینی، روانشناسی، هنر و... مطرح می گردد. از دیگر بخش های حائز اهمیت این رویداد برگزاری پنل های تخصصی، كارگاه های آموزشی و سخنرانی های كلیدی با موضوعات متنوعی از جمله: زنان موفق در قرآن، موفقیت زنان در عرصه هنر، نقش هوش اجتماعی در موفقیت زنان ایرانی، برنامه ریزی گردیده است.
وی ضمن اشاره به المان های یك زن موفق اظهار نمود: بحث مدیریت در وهله اول است، یك زن موفق می بایست در همه كارهایش با یك سبك مدیریتی پویا عمل كند و اولویت ها را شناسایی كند البته كه نقش های مختلف بانوان همچون مدیریت زن در خانواده نقش پررنگی است كه می بایست مورد توجه قرار گیرد. خیلی از بانوان شاغل علاوه بر مسئولیت كاری كه دارند باید مسائل درون خانواده را مدیریت كنند و رضایت مندی را در خانواده بوجود آورند، همسرداری و تربیت مطلوب برای فرزندانشان داشته باشند هرچه مسئولیت های یك زن بیشتر شود سختی كار افزایش می یابد كه این مهم احتیاج به مدیریت های رده بالا دارد.
فردوسی خاطرنشان كرد: مشكل بانوان جامعه ما این است كه آنان آن طور كه باید درك نشده اند اجتماع و خانواده باید توان بانوان را درك كنند و به آنها ارج نهند. شبكه های حمایتی از زنان باید موجود باشد. می بایست قدرت مدیریتی، اجرایی بانوان تقویت گردد تا بتوانند به حل مشكلات جامعه بپردازد.
او اضافه كرد: این یك هنر است كه یك زن بتواند نقش موفقیت آمیز مدیریتی خویش را در همه عرصه ها از جمله: شغل، خانواده و فرزندانش به خوبی ایفا كند، كه زنان موفق جامعه ما از آن برخوردار می باشند.
وی ضمن اشاره به داشتن اعتماد به نفس بانوان در پیمودن پله های موفقیت، ادامه داد: محیط زندگی برای بانوان جامعه و محیط كاری برای بانوان شاغل جامعه، اهمیت زیادی برای بالابردن اعتماد به نفس آنها دارد. مثلا زوجین نقش مهمی در افزایش اعتماد به نفس یكدیگر دارند كه این مهم برمی گردد به اینكه خود فرد تا چه حد از كار، خانواده و روابط درون خانواده اش رضایت دارد.
فردوسی ادامه داد: میزان رضایتمندی كه فرد از خودش دارد سطح عزت نفسش را تعیین می كند و كسانی كه این رضایتمندی را داشته باشند اعتماد به نفس بیشتری دارند.
به گزارش روابط عمومی دومین كنگره تخصصی زنان موفق ایران، وی در انتها ابراز امیدواری كرد: برگزاری این رویداد بزرگ بتواند به شناساندن بانوان كشورمان فارغ از جنسیت آنان، كمك شایانی كند و توانایی زنان در حوزه مدیریت در تمامی سطوح مورد توجه هرچه بیشتر قرار گیرد.
فردوسی اضافه كرد: پژوهشگران می توانند با عنایت به محورهای كنگره ازجمله بررسی امنیت اجتماعی زنان و چالشهای آن، توانمندسازی زنان در جامعه و... مقالات خویش را جهت شركت در این كنگره با استفاده از پایگاه اینترنتی www.Topwomeni.ir به دبیرخانه ارسال نمایند. علاقه مندان برای كسب اطلاعات تكمیلی می توانند به پایگاه اینترنتی كنگره رجوع و یا با شماره های 4-33699093-021و 9-36621318-021 تماس برقرار كنند.
1396/12/04
11:22:57
5.0 / 5
4794
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان