حجت الاسلام خسروپناه مطرح كرد؛

شهید رئیسی بین اقوام و مذاهب ایران جایگاهی والا داشت

شهید رئیسی بین اقوام و مذاهب ایران جایگاهی والا داشت جوان بین: به گزارش جوان بین، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: اهل تعامل، مصلحت و حکمت بودن در مقابل مردم برای شهید رئیسی، او را به جایگاهی والا در بین اقوام و مذاهب ایران رساند.به گزارش جوان بین به نقل از مهر، آیین گرامیداشت یاد و خاطر خادمان شهید راه عزت ایران و ایرانی با حضور نمایندگان پیروان ادیان توحیدی، روز گذشته شنبه ۱۲ خرداد در بنیاد ایران شناسی اجرا شد.
محمدحسین رجبی دوانی رئیس بنیاد ایران شناسی، ضمن خوشامدگویی به میهمانان، سالروز ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) را گرامی داشت و ایشان را هدایت کننده مردم از ظلمت به سمت نور دانست و اظهار داشت: شهید آیت الله رئیسی را نمونه ی بارز پرورش یافته چنین مکتبی است که در دوران فعالیت شان از هیچ خدمتی غفلت نکرد و همراه با هیئت دولت خود، خدمت گزار ملت ایران بود.
وی به رشادت های پیروان ادیان توحیدی در فراز و فرودهای تاریخ ایران عزیز اشاره نمود و اظهار داشت: این افراد همانند سایر هموطنان مسلمان خود در سرفرازی ایران به ویژه بعد از انقلاب اسلامی نقش مهمی را ایفا نمودند.
در ادامه یوناتن بت کلیا رئیس انجمن آشوریان تهران با اشاره به خاطراتی از شهید آیت الله رئیسی اظهار داشت: آن شهید والامقام از زمان ماموریت شان در قوه قضاییه، اقلیت های مذهبی را همیشه با آغوش باز می پذیرفتند.
وی رئیس جمهور شهید را از مفاخر ایران زمین برشمرد و اظهار داشت: حضور بی نظیر مردم در تشییع تاریخی او و یارانش نشانه ی والامقامی شهید جمهور است و شهدا الگویی بی نظیر برای خدمت گزاری به ملت است. همین طور تمام ادیان الهی دوستدار انسانیت هستند.
در ادامه ماموستا عبدالسلام کریمی مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، ضمن ابراز تأسف برای از دست دادن شهدای خدمت، راه رسیدن به عدالت اجتماعی را در گرو برخورداری آحاد مردم از عدالت برشمرد و با بیان نقل قولی از شهید آیت الله ابراهیم رئیسی اظهار داشت: او وجود اقوام را فرصتی برای یک کشور می دانست که همه ی آنها گل های گلستان ایران هستند و اختلاف در نژاد، زبان و جنسیت نشانه های الهی است که همگان با حقوق برابر و با سلایق مختلف در کنار هم به حضور فعال در جامعه ایران می پردازند. چنین تنوعی راز بقای جامعه است و تقابل بین آنها باعث فنا و نابودی ملت هاست.
ماموستا کریمی افزود: شهید آیت الله رئیسی معتقد به دیوارکشی و جناح بندی نبود و به همین خاطر ما هم وظیفه داریم که به طریق انبیاء الهی عمل نماییم و توحید و یگانگی را در بین ادیان الهی، مشترک بدانیم. همین طور هر ایرانی وظیفه دارد که دست در دست هم وطنان خود بگذارد و به آبادانی میهن خود بپردازد و مانند شهدای والامقام، خدمت گزار ملت باشد.
در ادامه آرا شاوردیان نماینده ارامنه تهران و شمال ایران در مجلس شورای اسلامی، هم در این مراسم به اهمیت وحدت مردم در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: رئیس جمهور شهید، الگوی مناسبی برای اداره ایران است. او خویش را خادم مردم و بدهکار انقلاب می دانست. رئیس جمهور شهیدمان نماد پویایی انقلاب بود و با شعارهایی برگرفته از اندیشه های اصیل انقلاب، پا در حوزه میدان گذاشت.
در ادامه موبد هرمز خسرویانی نماینده انجمن موبدان تهران، مقام جاودانگی را در گرو منش نیک و گذر از سختی ها و تعالی و کمال دانست و اظهار داشت: شهید سلیمانی، شرط شهید شدن را شهید بودن معرفی نمود. شهدای خدمت خصوصاً رئیس جمهور شهید برای گره گشایی از کار مردم، جان خویش را نثار کردند و شهید شدند.
همایون سامه یح، نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، از محاسن شهید رئیسی به خضوع و خوشروئی اشاره نمود و اظهار داشت: وی بدون تکبر با دیگران رفتار می کرد و یاور محرومان بود و توجه ویژه ای به مناطق محروم و کمتر برخوردار داشت. همین طور توجه به اقلیت ها و ادیان برای رئیس جمهور شهید را حائز اهمیت دانست.
شارلی انویه تکیه نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خلوص نیت و خدمات شایسته ی رئیس جمهور شهید، همیشه در راه پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی بود و این زحمات قابل ستایش است. وی به سوابق کاری شهید جمهور از شروع انقلاب پرداخت که از همان آغاز در راه خدمت به مردم تلاش نموده و در بین تمامی اقلیت ها و اقوام ایرانی، آن شهید محبوب و مردمی بود.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، با اشاره به این نکته که تربیت انسان هایی در تراز انقلاب اسلامی از دستاوردهای انقلاب فرهنگی است، اظهار داشت: تلاش خستگی ناپذیر، باور به مردم، اخلاص، عدالت خواهی، ساده زیستی، شکیبایی، فساد ستیزی، تواضع، ولایت مداری از خصوصیت های مهم شهید بزرگوار آیت الله رئیسی بود.
وی اضافه کرد: اهل تعامل، مصلحت و حکمت بودن در مقابل مردم برای شهید رئیسی، او را به جایگاهی والا در بین اقوام و مذاهب ایران رساند.
کشیش نینوس مقدس نیا، روحانی کلیسای انجیلی آشوری تهران، در سخنان خود به نکاتی در ارتباط با تاریخ ایران اشاره نمود و اظهار داشت: ایران دارای فرهنگی غنی و فرزندانی برومند است که شهدای عزیز و والامقامی را در طول تاریخ تقدیم کشور نموده است. وی افزود شهید ابراهیم رئیسی و شهدای خدمت، تا آخرین لحظه درحال خدمت به ملت ایران بودند و کسانیکه عمر خویش را صرف خدمت و عبادت کرده اند تا همیشه ماندگار خواهند شد و به سعادت جاودان خواهند رسید.
کشیش گریگوریس نرسسیانس، مشاور شورای خلیفه گری ارامنه تهران، شهید آیت الله رئیسی و همراهانشان را خدمتگزارانی صادق و فداکار دانست و اظهار داشت: رئیس جمهور شهید ایران را می توان اسوه خدمت بی منت به مردم معرفی نمود که در راه سربلندی ایران و ایرانی، جان خویش را بی منت نثار کرد و برای آیندگان الگویی نیکو شد.
افشین نمیرانیان، رئیس انجمن زرتشتیان تهران، برگزاری چنین گرامیداشتی از جانب بنیاد ایران شناسی را مورد ستایش قرار داد و اظهار داشت: این آیین نشانی از همدلی و وحدت ادیان الهی و اتحاد و انسجام اقوام ایرانی است.
وی ایستادگی ایران زمین در مقابل مشکلات را در طول تاریخ زبانزد دانست و اظهار داشت: هر ایرانی وظیفه دارد که با پشتکار خود در راه عزت ایران قدم بردارد.
در پایان این مراسم سید محمد هاشمی قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نهضت پر افتخار امام خمینی (ره) و تمدن اسلامی را پرورش دهنده انسان های تراز معرفی نمود و اظهار داشت: شهید آیت الله رئیسی از میان مردم برآمد و به همین واسطه بشدت مردم دوست بود.
وی اقدامات مهم شهید جمهور در هر مقام و منصبی که در طول عمر با عزت خود بود، پرداخت و اظهار داشت: در دوره ریاست در قوه قضاییه و مجریه، محبوبیتی بالا داشت و بی ریا، مشتاق خدمت به ملت و ایران بود.


منبع:

1403/03/18
12:29:58
5.0 / 5
101
تگهای خبر: تربیت , جامعه , خدمات , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان