رشد 14 و نه دهم درصدی صدور اعتبارنامه سمن های جوانان در سالی كه گذشت

رشد 14 و نه دهم درصدی صدور اعتبارنامه سمن های جوانان در سالی كه گذشت جوان بین: از ابتدای سال 91 تا بهمن ماه سال گذشته، 1684 سازمان مردم نهاد جوانان موفق به دریافت اعتبارنامه فعالیت تخصصی شده اند و تعداد صدور اعتبارنامه فعالیت سمن های جوانان در سال قبل 14.9 درصد افزایش داشته است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، بالاترین تعداد صدور مجوز به سال 94 با 41.5 درصد و پایین ترین تعداد صدور مجوز به سال 91 با 0.6 درصد متعلق می باشد. تا بهمن ماه سال 96 از 310 « سمن» ثبتی، 26 سمن در زمینه «فرهنگی»، 215 سمن در زمینه «اجتماعی»، 49 سمن در زمینه « فرهنگی» و 20 سمن در زمینه « علمی پژوهشی» فعالیت داشته اند.
براساس آخرین گزارش ها بالاترین میزان گرایش جوانان به صدور اعتبارنامه فعالیت به زمینه فعالیت «اجتماعی» و پایین ترین به زمینه «علمی پژوهشی » اختصاص دارد.
همینطور 64.19 درصد دبیران سازمان های مردم نهاد جوانان را مردان و 35.81 درصد را زنان تشكیل داده اند. تعداد صدور اعتبارنامه با جنسیت دبیران مرد هم تا بهمن ماه سال 96 نسبت به مدت مشابه سال 95، 17.59 درصد افزایش یافته داشته است. این میزان در مورد زنان با افزایش 10 درصدی رو به رو بوده است.
سامانه ثبت تقاضا و صدور الكترونیكی اعتبارنامه فعالیت تخصصی سمن های جوانان در سالهای 95 و 96 كلیه رویه های سازمانی و گردش كار مانند تأسیس سمن، تمدید سمن، تغییر و اصلاح، آرشیو الكترونیكی پرونده های ثبتی و... تحت وب و با رجوع به آدرس اینترنتی saman.msy.gov.ir طراحی و پیاده سازی شده است.
هدف طراحی و راه اندازی سامانه ثبت تقاضا و صدور اعتبارنامه تخصصی سازمان های مردم نهاد جوانان، ایجاد، تسهیل و تسریع فرآیند ثبت تقاضا و تمدید مجوز، كاهش مراجعات حضوری، پاسخگویی سریع به متقاضیان تأسیس، بازنگری و اصلاح قوانین، مقررات، استاندارد سازی رویه ها و فرآیندهای اداری بوده است. بدین سان جوانان علاقه مند به انجام فعالیت های مردم نهاد می توانند با رجوع به این سایت و درخواست مجوز به فعالیت در این عرصه اقدام نمایند.1397/01/11
15:20:56
5.0 / 5
4809
تگهای خبر: جوان , جوانان , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان