دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور جوانان اعلام كرد

زنان ۶۲ درصد از مراجعین مراكز تخصصی مشاوره ازدواج

زنان ۶۲ درصد از مراجعین مراكز تخصصی مشاوره ازدواج جوان بین: برپایه بررسی های صورت گرفته از وضعیت مراجعین به مراكز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در سال گذشته، حدود ۴۹ درصد مراجعین به این مراكز در رده سنی ۲۵ تا ۳۵ سال قرار داشته و ۶۲ درصد از آنها زنان بوده اند. همینطور ۵۰ درصد از مراجعین به این مراكز تحصیلات لیسانس به بالا داشته اند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، برنامه ها و فعالیت های مرتبط در قانون بودجه سال ۹۶ و همینطور لایحه بودجه سال ۹۷ دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور جوانان شامل پشتیبانی از تولید مراكز تخصصی مشاوره ازدواج و تحكیم خانواده، برگزاری همایش ها، جشنواره ها و نمایشگاه ها در امر ازدواج، پشتیبانی از برگزاری دوره ها و كارگاه های آموزشی جوانان در آستانه ازدواج و زوجین جوان و پشتیبانی از برنامه مشاوره و تحكیم خانواده بوده است.
همچنین از دیگر اقدامات در رابطه با مراكز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده، توسعه مراكز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده و تسهیل صدور مجوز آن و ترویج فرهنگ استفاده از مشاوره بوده است كه از این میان می توان به ۱۸۰ مراكز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در كشور اشاره نمود.
فراخوان طراحی لوگو مراكز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده به منظور ترویج امر مشاوره و هویت بخشی به مراكز و برگزاری دوره تربیت مربی برای كارگاه های مرتبط جهت آموزش به جوانان در آستانه ازدواج و زوجین جوان در سراسر كشور هم از دیگر اقدامات دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور جوانان در سال قبل بوده است.
برگزاری كارگاه های آموزشی ازدواجكارگاه های آموزشی ازدواج شامل كارگاه آموزش مهارت های زندگی پیش از ازدواج (اهداف ازدواج و معیارهای انتخاب همسر و...)، كارگاه آموزش مهارت های زندگی حین ازدواج (مهارت های ارتباطی ویژه دوران عقد و...) و كارگاه آموزش مهارت های زندگی پس از ازدواج (مهارت های حل مساله، حل اختلاف، فرزندپروری و...) هستند كه در ۹ ماهه اول سال ۹۶ تابحال تعداد ۲۵۳۹ كارگاه در سراسركشور توسط اداره كل ورزش و جوانان استان ها با مشاركت دستگاه های مرتبط، مراكز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده و سمن های فعال در حوزه ازدواج برگزار شده است.
بر اساس گزارش عمكلرد معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در سال گذشته، ۶۴ مجوز به مدیران مراكز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده تا آخر بهمن ماه ۹۶ اعطا شده است.
همچنین بررسی های صورت گرفته از وضعیت مراجعین به مراكز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در سال قبل نشان دهنده لزوم توجه بیشتر و تقویت مراكز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده است. برپایه همین گزارش ها حدود ۴۹ درصد مراجعین به این مراكز در رده سنی ۲۵ تا ۳۵ سال قرار داشته اند و حدود ۶۲ درصد از مراجعین به این مراكز زنان بوده اند. همینطور حدود ۵۳ درصد مراجعین به این مراكز مجرد بوده و حدود ۵۰ درصد مراجعین به این مراكز تحصیلات لیسانس به بالا دارند.
این گزارش ها نشان می دهند حدود ۳۷ درصد از آنها شاغل، ۱۶درصد خانه دار و ۱۵ درصد بیكار هستند. حدود ۳۶ درصد این افراد برای مشكلات خانوادگی ۳۶ درصد برای مشكلات روانی- رفتاری، حدود ۱۰ درصد برای مشكلات زوجین و حدود ۱۹ درصد مشاوره پیش از ازدواج به این مراكز مراجعه نموده اند.
اقدامات حمایتی از مراكز تخصصی مشاوره ازدواج و خانوادهاز اقدامات دیگر دفتر برنامه ریزی معاونت ساماندهی حمایت مالی از ۳۴ مركز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده منتخب در كشور و معرفی تعدادی از مراكز منتخب به معاونت توسعه منابع و پشتیبانی برای استفاده همكاران از خدمات مشاوره به صورت مجانی بوده است.1397/01/13
16:55:04
5.0 / 5
4693
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان