آخرین وضعیت بهره مندی كودكان از خدمات مهدهای كودك و پیش دبستانی ها

آخرین وضعیت بهره مندی كودكان از خدمات مهدهای كودك و پیش دبستانی ها جوان بین: مدیركل امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی كشور میزان بهره مندی كل كودكان ما قبل سن دبستان كشور از خدمات عرضه شده در مهدهای كودك و پیش دبستانی ها را نزدیك به ۱۵ درصد اعلام نمود.


محمد نفریه در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینكه در بعضی كشورهای توسعه یافته گاهی تا ۷۰ درصد از كودكان از خدمات آموزش های عرضه شده پیش از سن مدرسه بهره مند هستند، اظهار داشت: عرضه این خدمات در كشورهای مختلف مجراهای متفاوتی دارد. در ایران پیش از انقلاب این خدمات در مهدهای كودك و كودكستان ها عرضه می شدند اما مدتی پس از پیروزی انقلاب فعالیت كودكستان ها متوقف گردید تا اینكه مهدهای كودك و پیش دبستانی ها بار دیگر فعالیتشان را آغاز كردند.

وی با اشاره به اینكه درصد بهره مندی از خدمات ما قبل دبستان در گروه های سنی مختلف و در استانها متفاوت می باشد، اضافه كرد: تنها در سنین پیش دبستانی و یكسال پیش از آغاز مدرسه، نزدیك به ۷۰ درصد از كودكان از این خدمات استفاده می نمایند، این رقم برای كودكان محدوده دو سال پیش از آغاز دبستان نیز، به ۵۰ درصد می رسد.

مدیر كل امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی كشور با تاكید بر اینكه درصد پوشش كودكان زیر ۶ سال برای بهره مندی از خدمات و آموزش های پیش از دبستان در كشور ما پایین است، اظهار نمود: در بعضی از كشورها این آموزش ها بین یك تا ۳ سال به شكل الزامی انجام می گردد. همینطور استفاده خانواده ها از خدمات با پوشش یارانه های ویژه مورد تشویق قرار می گیرد.

نفریه با اشاره به اینكه در سنین پیش از دبستان هدف اصلی آموزش، سوادآموزی و آموختن ریاضیات، علوم و... نیست، خاطرنشان كرد: با پیشرفت كشورها از سطوح سنتی به سمت سطوح مدرن، اغلب خانواده ها از شكل گسترده به شكل هسته ای تغییر شكل یافته اند و بین یك تا دو فرزند دارند. این خانوادها همینطور اغلب در محیط های بسته هستند؛ ازاین رو كودكان باید پرورش اجتماعی پیدا كنند و مهارت های زندگی را بیاموزند. آنچه در مهدهای كودك مدنظر قرار دارد هم آموزش های غیررسمی و غیر از مواد درسی است.
1397/01/15
16:19:13
5.0 / 5
4785
تگهای خبر: آموزش , جوان , جوانان , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان