رئیس سازمان بهزیستی اعلام كرد

یك طلاق به ازای هر ۳ ۹ ازدواج ثبت شده

یك طلاق به ازای هر ۳ ۹ ازدواج ثبت شده جوان بین: رئیس سازمان بهزیستی كشور از وقوع یك طلاق به ازای هر ۲.۵ ازدواج در سال ۹۵ و وقوع یك طلاق به ازای هر ۲.۳ ازدواج در سال ۹۶ در تهران اطلاع داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در همایش « مددكاری اجتماعی و اخلاق اجتماعی» آخرین میانگین كشوری وقوع طلاق را یك طلاق به ازای هر ۳.۹ ازدواج ثبت شده عنوان نمود و اظهار داشت: با شدت گرفتن تحولات محیطی، تغییر ساختار زندگی و صنعتی شدن جوامع، با رشد صدمه های اجتماعی در كشور و جهان مواجهیم.
وی با اشاره به اینكه رشد صدمه های اجتماعی تنها محدود به كشور ما نیست، اظهار نمود: آنچه در این میان اهمیت دارد این است كه هر نظام و حكومتی، تا چه حد توان علمی و تخصصی خویش را برای رسیدگی به صدمه های اجتماعی به كار می گیرد.

رئیس سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه بررسی آسیبهای اجتماعی نشان دهنده آمار خوبی در این حوزه نیست، خاطرنشان كرد: ما باید بپذیریم كه نگاهمان را تغییر دهیم و به برنامه ریزی فرایند محور و پایدار روی بیاوریم.

محسنی بندپی با اشاره به اینكه در اوایل انقلاب نرخ باروری ۶.۴ بوده است، اظهار داشت: نرخ باروری طی این ۴ دهه به ۱.۶ كاهش یافته است كه حتی از آمریكا و خاورمیانه هم پایین تر است.
وی در ادامه ضمن تشریح وضعیت سالمندی كشور هم اضافه كرد: بر مبنای آخرین سرشماری سال ۹۵، ۹.۳ درصد جمعیت كشور دچار سالمندی شده اند. در سال ۹۵ میانه جمعیت كشور بین ۳۰ تا ۳۲ سال بوده و پیش بینی می گردد این میزان در سال ۱۴۲۰ به ۴۲ سال برسد.

رئیس سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه پیش بینی می گردد در سال ۲۰۳۰ جمعیت سالمندی كشور دو برابر شود، ادامه داد: این رقم در سال ۲۰۵۰ به حدود ۳۰ میلیون جمعیت سالمند در كشور خواهد رسید.

محسنی بندپی در ادامه با انتقاد از افزایش اعتیاد زنان و كودكان، كاهش سن اعتیاد و مصرف بیشتر مواد صنعتی، خاطرنشان كرد: با این وجود در برنامه شثشم توسعه سلامت و صدمه های اجتماعی مانند الزامی شدن غربالگری و جلوگیری از معلول زایی و توجه به اقدامات پیشگیرانه در بندهای جداگانه مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اهمیت تدوین اطلس صدمه های اجتماعی هم اظهار داشت: بر مبنای این اطلس مقتضیات اقلیمی در نظر گرفته شده و اقدامات و مداخله به موقع امكان پذیر خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی كشور با تاكید بر اینكه با اقدامات صورت گرفته از جانب سازمان بهزیستی و انجمن مددكاری عوارض ناشی از زلزله رودبار و بم در كرمانشاه اتفاق نیفتاده است، اظهار نمود: پس از زلزله كرمانشاه ۷۵ هزار غربالگری، ۶۷۰۰ مداخله روانشناسی و شناسایی ۱۰۳ مورد افراد در معرض خودكشی انجام شده است.
محسنی بندپی با اشاره به اینكه مددكاری اجتماعی به افراد و گروه های دچار معضل كمك می نماید، اضافه كرد: مددكاری اجتماعی به این افراد برای بازگشت به زندگی كمك می نماید. برپایه تعریف سازمان بهداشت جهانی سلامتی تنها محدود به سلامت جسمی نیست و ابعاد معنوی، روانی و اجتماعی را هم شامل می گردد.
1397/01/28
14:49:58
5.0 / 5
5106
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان