وزیر ورزش و جوانان: درحوزه جوانان به دستاوردهای خوبی دست یافته ایم

وزیر ورزش و جوانان: درحوزه جوانان به دستاوردهای خوبی دست یافته ایم جوان بین: وزیر ورزش و جوانان سیاست های این وزارتخانه در حوزه جوانان را رسیدگی به مسائل و مشكلات این قشر اعلام نمود و اضافه كرد: برای تحقق این مهم سازمانهای مردمی را توانمند و زمینه های اشتغال جوانان و تولید تسهیلات برای ازدواج آنها را فراهم نموده ایم.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان دكتر سلطانی فر كه جهت شركت در چهارمین اجلاس وزرای جوانان و ورزش سازمان همكاری كشورهای اسلامی، به جمهوری آذربایجان سفر كرده است، اظهار نمود: در مدت دو روز حضور در اجلاس ورزش و جوانان سازمان همكاری اسلامی، تجارب جمهوری اسلامی ایران در حوزه ورزش و جوانان را به كشورهای اسلامی منتقل می نماییم.
وی در ادامه با اشاره به اینكه ایران، در سالهای اخیر بویژه در بخش جوانان و ورزش دستاوردهای بسیار خوبی داشته است به نتایجی كه در عرصه های مختلف ورزشی توسط جوانانمان به دست آمده اشاره نمود.
وزیر ورزش وجوانان در این رابطه با مورد توجه قرار دادن نتایجی كه جوانان ورزشكار كشورمان در رشته های مختلف ورزشی در سطح آسیا و جهان كسب كرده اند، به برنامه های توسعه ای این وزارتخانه در حوزه ورزش همگانی هم اشاره نمود.
او توضیح داد: در حوزه عمومی سازی ورزش در طول چهار سال قبل به نتایج خوبی دست پیدا كرده ایم كه زمینه ارتقاء سلامت جسمی و روحی جامعه فراهم گشته است.
سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش همینطور به برنامه های وزارت ورزش وجوانان در حوزه جوانان اشاره نمود و با مثبت توصیف كردن روند اجرایی طرحها در این خصوص گسترش سازمانهای مردم نهاد در رابطه با جوانان را یكی از این اتفاقات عنوان نمود.
او توضیح داد كه تعداد سازمانهای مردم نهاد در رابطه با جوانان كه در سال ۱۳۹۲ كمتر از ۱۰۰ مورد بود این تعداد در سال ۱۳۹۶ به حدود ۲۲ هزار سازمان رسیده است.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: این درحالی است هم اكنون در حدود ۱۰۰ شهر، خانه جوانان راه اندازی كرده ایم كه محل تجمع، بحث و تبادل نظر و همكاری های بخش های مختلف جوانان است.
سلطانی فر، همینطور با تاكید براینكه سیاستهای دولت مرتبط با جوانان رسیدگی به مسائل و مشكلات آنهاست، اضافه كرد: برای دستیابی به این مهم، سازمان های مردمی را توانمند و زمینه های اشتغال جوانان و تولید تسهیلات برای ازدواج آنها را فراهم نموده ایم.
او اظهار داشت: همیچنین برای استقامت بنیاد خانواده هم پیش بینی های لازم را اندیشیده و اقدامات لازم صورت گرفته است.
وزیر ورزش وجوانان تصریح كرد كه تجربیات ایران در حوزه جوانان در این اجلاس مطرح خواهیم كرد اظهار نمود: این نشست فرصتی است كه با حضور وزیران ورزش و جوانان كشورهای اسلامی بتوانیم با بحث و تبادل نظر داشته باشیم.
وی با اشاره به میزبانی جوانان كشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۷ در ایران توضیح داد: شهر شیراز پایتخت جوانان كشورهای اسلامی بود و در این سال ما برنامه های متنوع و مختلف در سطح استان و كشور توانستیم از تجربیات كشورهای دیگر بهره برده و تجربیات خویش را هم منتقل كردیم.
وی دیدار با چند وزیر ورزش و جوانان كشورهای مختلف را همچون برنامه های خود در این سفر اعلام نمود و اظهار داشت: در نظر داریم با بحث وتبادل نظر زمینه همكاری مشترك و گسترده را با كشورهای اسلامی فراهم نماییم.
چهارمین اجلاس وزیران ورزش و جوانان سازمان همكاری اسلامی امروز با حضور وزیران كشورهای عضو این سازمان در باكو آغازمی شود و تا فردا پنجشنبه ادامه خواهد داشت.
1397/01/30
15:33:22
5.0 / 5
4568
تگهای خبر: ازدواج , جوان , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان