آمارهایی از عملكرد ستاد ساماندهی امور جوانان در كشور

آمارهایی از عملكرد ستاد ساماندهی امور جوانان در كشور جوان بین: مدیركل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان با اشاره به اینكه بر مبنای بررسی دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان در سال ۹۵ و ۹۶ استان كرمان با ۴۰۰ درصد و استان كرمانشاه با ۲۰۰ درصد بیشترین رشد را در حوزه عملكردی ستاد ساماندهی امور جوانان داشته اند، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه های كشور و بهزیستی منظم ترین وضعیت حضور نمایندگان دستگاهی را در این ستاد به خود اختصاص داده اند.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، امید محدث در شصت و هشتمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به روند برگزاری ستادهای ساماندهی امور جوانان اضافه كرد: تعداد برگزاری این جلسات در سال ۹۲ یك مورد بوده است كه این میزان در سال ۹۵ به هشت مورد افزایش یافته است. با این وجود در سال ۹۶ به علت تغییرات دولت، استانداران و سطوح مدیریتی با كاهش تعداد این جلسات روبرو بوده ایم.

به گفته وی استان های آذربایجان شرقی، گلستان و مازندران بیشترین تعداد جلسات برگزار شده در حوزه ساماندهی امور جوانان را داشتند و منظم ترین دستگاه های حاضر در این جلسات آموزش و پرورش، دانشگاه های كشور و بهزیستی بوده اند. این در حالیست كه بسیج، دادگستری و صندوق كارآفرینی كمترین میزان حضور در جلسات را به خود اختصاص داده اند.

مدیركل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان با تاكید بر اینكه معاونت ساماندهی امور جوانان به دنبال كیفی كردن مصوبات استانی و شهرستانی در این ستادها بوده است اظهار نمود: با كیفی شدن این مصوبات شاهد خروجی های ملموس و بهتری در حوزه جوانان خواهیم بود.

به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه مدیر كل جوانان استان لرستان ضمن عرضه گزارشی از وضعیت فعالیت ستاد ساماندهی امور جوانان این استان اظهار داشت: در سال ۹۵ استان لرستان با پرداخت ۳۳۳ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در جایگاه سوم كشور قرار داشته و از نظر مبلغ پرداخت هم رتبه نخست كشوری را به خود مختص كرده است. این رقم در مقایسه با عملكرد سال ۹۴ این استان، رشدی بیش از ۴۰۰ درصد را نشان داده است.

وی تعداد متقاضی وام ازدواج در صف مانده این استان را تا انتهای سال ۹۶، ۳۰۱۲ نفر اعلام نمود و اظهار داشت: تعداد این متقاضیان از ۱۰ هزار و ۲۱۹ نفر در انتها سال ۹۵ به ۳۰۱۲ نفر تا آخر سال ۹۶ كاهش یافته است. همینطور درصد اعتبار پرداختی مصوب سال ۹۶ نسبت به سال پیش از آن ۱۷.۲ درصد رشد داشته است.

عزیزی میزان جمعیت بین ۱۵ تا ۲۹ ساله استان لرستان در سال ۹۵ را نزدیك به ۲۵.۱ درصد دانست و ادامه داد: تعداد جلسات برگزار شده ستادهای ساماندهی امور جوانان در سال ۹۶ این استان سه جلسه بوده است و میزان تحقق مصوبات این جلسات تا ۸۱ درصد برآورد شده است.

وی با اشاره به اینكه تعداد سازمان های مردم نهاد جوانان استان پیش از دولت یازدهم صفر بوده است، اظهار داشت: تعداد سازمان های مردم نهاد جوانان استان لرستان از ابتدای دولت یازدهم تا كنون به ۲۰ مورد رسیده است و ۲۱ سازمان مردم نهاد جوانان دیگر هم در شرف تاسیس قرار دارند.

مدیركل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان با اشاره به مهمترین مصوبات ستاد ساماندهی امور جوانان استان لرستان در سال ۹۶ هم توضیح داد: برگزاری بیش از ۱۵ كارگاه توانمندسازی و دانش افزایی در حوزه های مختلف، پشتیبانی از طرح و برنامه های سازمان های مردم نهاد جوانان توسط اداره كل ورزش و جوانان استان، اهداء ۳۰۰۰ جهیزیه و كمك هزینه ازدواج ستاد ساماندهی امور جوانان و حرفه آموزی مجانی به جوانان به مدت ۱۸۰ هزار و ۳۶۳ نفر ساعت همچون مهمترین این مصوبات بوده است. همینطور عرضه خدمات مشاوره مددكاری، روانشناسی و مهارت های زندگی به ۱۲۷۰ نفر تنها بخش دیگری از این مصوبات بوده است.

در بخش دیگری از این نشست امیرحسین آل اسحاق، مدیركل طرح های ملی جوانان به عرضه برنامه های پیشنهادی و اختصاصی دستگاه های كشور ویژه هفته جوان سال جاری پرداخت.
1397/02/02
13:10:03
5.0 / 5
4400
تگهای خبر: آموزش , ازدواج , جوان , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان