قائم مقام كمیته امداد:

هدفمان علاج ریشه های اصلی فقر است

هدفمان علاج ریشه های اصلی فقر است جوان بین: قائم مقام كمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: اگر فقری بوجود آمده است دلایل و زیرساخت هایی دارد كه هدف ما علاج ریشه های اصلی آن است و اینكه فرصت های شغلی درست توزیع شود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سید منصور برقعی در همایش اشتغال و توانمندی سازی مددجویان كمیته امداد استان كردستان كه امروز سه شنبه در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار نمود: اگر یك عضوی در جامعه متزلزل شود آرامش بقیه افراد هم تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینكه فاصله بین فقر و غنا چند ثانیه است، اضافه كرد: بعنوان مثال در چند كیلومتری استان كردستان و در شهر ثلاث كرمانشاه خانوارهای بسیاری در یك لحظه هر آنچه را كه داشتند از دست دادند و به فقر دچار شدند.
قائم مقام كمیته امداد كشور عنوان كرد: هیچكدام از ما مصون از این اتفاقات نیستم بنابراین نیاز داریم كه همدیگر را كمك نماییم و همدل باشیم.
وی به لزوم همدلی بین اقشار مختلف جامعه تاكید و خاطرنشان كرد: اندیشه هایی كه سبب میشود افراد از همدیگر جدا شوند بزرگترین ظلم را به جامعه انسانی می كنند.
برقعی با عنوان اینكه برپایه روایات هر كمكی كه انسان می كند خیرش به خودش بر می گردد، ذكر كرد: خیران و پرداخت كنندگان زكات سبب احیای جامعه می شوند.
ایشان در ادامه طرح های اشتغالزایی و خودكفایی مددجویان را در تولید اشتغال بسیار اثرگذار دانست و خاطرنشان كرد: خودكفایی یك خانوار، فقط كمك به حركت درآوردن چرخه اقتصادی آن خانواده نیست بلكه خانواده های دیگری هم از این امر منتفع میشوند.
قائم مقام كمیته امداد كشور در ادامه با تشكر از بانكها و كاركنان كمیته امداد جهت كمك به اشتغالزایی مددجویان این نهاد، خاطرنشان كرد: مجموعه كمیته امداد فقط یك واسطه است تا یك تكلیف بزرگ الهی صورت گیرد، ازاین رو همه آنچه كه كمیته امداد انجام می دهد وظیفه بوده و علاوه بر آن مطالبه رهبری هم از ماست.
برقعی اظهار داشت: برای آنچه كه صورت گرفته است همه ما وظیفهمان را انجام دادهایم و هیچ منتی هم بر كسی نداریم.
وی اضافه كرد: اگر فقری بوجود آمده است دلایل و زیرساخت هایی دارد كه هدف ما علاج ریشههای اصلی آن است و اینكه فرصتهای شغلی درست توزیع شود.
قائم مقام كمیته امداد كشور به میزان هزینه لازم برای تولید شغل در بنگاههای اقتصادی متوسط، بزرگ و كوچك اشاره و عنوان كرد: در بنگاههای بزرگ برای هر فرصت شغلی یك میلیارد تومان و در بنگاههای كوچك، متوسط سرمایه گذاری رقمی بالغ بر ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان نیاز است كه كمیته امداد بر مشاغل خانگی و خرد متمركز شده است.
وی تصریح كرد: امیدواریم امسال بتوانیم از محل منابع صندوق توسعه ملی، سهم اعتبارات خوبی را برای مشاغل خرد و خانگی مددجویان كمیته امداد و اقشار ضعیف جامعه دریافت نماییم.
1397/02/26
15:15:32
5.0 / 5
4342
تگهای خبر: اقتصاد , جامعه , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان