آخرین وضعیت كازرون بعد از ناآرامی ها

آخرین وضعیت كازرون بعد از ناآرامی ها جوان بین آخرین وضعیت كازرون بعد از ناآرامی ها


سرهنگ كاووس محمدی اضافه كرد: بعد از تجمع های اعتراض آمیز كازرون نسبت به تفكیك این شهرستان، عده ای فرصت طلب و اراذل و اوباش قصد تخریب اموال عمومی را داشتند كه پلیس با آنها قاطعانه برخورد كرد. وی با اشاره به غیرقانونی بودن تجمع های اخیر كازرون، خویشتنداری نیروهای انتظامی در رویدادهای این شهر را ستود و اظهار داشت: با این حال، اجازه تولید ناآرامی و ناامنی به فرصت طلبان داده نخواهد شد. وزارت كشور روز گذشته( پنجشنبه )با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود كه حوادث شهرستان كازرون در استان فارس جنبه تقسیماتی نداشته بلكه ریشه در عوامل دیگری دارد كه باید مورد شناسایی دقیق قرار گیرد. در این اطلاعیه آمده است: وزارت كشور با دریافت نظرات و پیشنهادات مردمی و بررسی مبحث از نزدیك در قالب اعزام كارشناسان در چندین نوبت و همینطور حضور مدیركل دفتر تقسیمات كشوری در منطقه، در تلاش بوده تا نگرانی های مردم شریف كازرون را درباره طرح در حال بررسی لحاظ نماید. وزارت كشور اعلام نموده است: به همین منظور با تقاضای صاحب نظران منطقه و به منظور بررسی دقیق و لحاظ پیشنهادات مردمی و رفع كاستی های موجود، طرح پیشنهادی تا تامین خواسته های كارشناسی و منطقی مردم در دفتر تقسیمات كشوری متوقف شده است. در این اطلاعیه آمده است: وزارت كشور در مساله تقسیمات كشوری در عین استمرار همفكری با دلسوزان و صاحب نظران از اقشار گوناگون منطقه، از مردم آگاه و متدین كازرون می خواهد با حفظ آرامش و هوشیاری انقلابی خود مراقب دسیسه های معاندان و سایت های ضد انقلاب و اهداف شوم دشمنان این آب و خاك باشند و اجازه ندهند امنیت اجتماعی منطقه مختل و فضای ناامنی حاكم شود.
موضوع تفكیك 2 بخش چنارشاهیجان و كوهمره نودان از كازرون و تولید شهرستان جدیدی با نام كوه چنار از آبان 96 عنوان شد و از آن زمان تابحال اعتراض هایی با رجوع به فرمانداری و حضور در میدان شهدای كازرون شده است. تجمع معترضان روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (26 و 27 اردیبهشت ماه جاری) به برخورد فیزیكی با ماموران نیروی انتظامی منجر گردید.
به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، در حوادث شامگاه چهارشنبه كازرون، 2 نفر از عوامل نیروی انتظامی و 9 نفر از حمله كنندگان به مقر پلیس زخمی شدند كه یكی از زخمی های جمعیت معترضان، بعد از انتقال به بیمارستان فوت كرد. هادی پژوهش جهرمی اضافه كرد: در ادامه این تجمع های غیر قانونی، بامداد پنجشنبه هم عده ای كه گاها سلاح سرد به همراه داشتند دست به تجمع زده و ضمن حمله به نیروهای انتظامی اقدام به آتش زدن 2 دستگاه خودرو پلیس كردند. استاندار فارس هم در ارزیابی جنس اعتراض های روزهای چهارشنبه و پنجشنبه كازرون اظهار داشت كه عده ای به دنبال سوء استفاده و طرح مسایل دیگر هستند. اسماعیل تبادار پیش از این در سفر 13 اردیبهشت به كازرون به مردم این شهرستان اطمینان داده بود كه طرح تفكیك این شهرستان و تشكیل شهرستان جدید با عنوان 'كوه چنار' با هدف تامین نظر مردم این شهر از دولت برگشت داده شده است تا اصلاح شود. جمعیت شهرستان كازرون كه در فاصله 120 كیلومتری غرب شیراز قرار دارد، بر مبنای آخرین سرشماری نفوس و مسكن كه در سال 95 انجام شد، 266 هزار و 217 نفر است. 42237

1397/02/28
12:50:47
5.0 / 5
4571
تگهای خبر: وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان