آغاز تبادل اطلاعات بین تأمین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی

آغاز تبادل اطلاعات بین تأمین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی جوان بین: مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همكاری و تبادل اطلاعات این سازمان با سازمان امور مالیاتی را اقدامی پرارزش در جهت شفافیت بیشتر فضای كسب و كار و زمینه ساز تسهیل فعالیت ها و خدمت رسانی هر دو سازمان دانست.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، دكتر سیدتقی نوربخش در جلسه مشتركی با رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور و معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار نمود: كار سازمان تأمین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی از جوانب مختلف شباهت های زیادی با هم دارد.
نوربخش اضافه كرد: خوشحالم كه بعد از مذاكرات فنی بین دو سازمان امروز این جلسه برگزار می گردد و امیدوارم امكان افزایش همكاریها و اجرای برنامه های مشترك فراهم گردد.
وی با اشاره به اینكه حق بیمه در بسیاری كشورها جزئی از مالیات است، اظهار داشت: منابع تامین اجتماعی نوعی درآمد غیرنفتی دولت می باشد و می توان اظهار داشت كه حق بیمه، مالیاتی است كه مردم برای پوشش ریسكهای خود پرداخت می كنند.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همكاری این سازمان و سازمان امور مالیاتی را در مقابله با فرار بیمه ای و مالیاتی موثر ارزیابی كرد و اظهار نمود: برخی افراد برای فرار مالیاتی هزینه ها را بالاتر از میزان واقعی اعلام می كنند و برای فرار بیمه ای هزینه ها را پایین اعلام می كنند كه همكاری مشترك بین دو سازمان می تواند به این نوع تخلفات آخر دهد.
نوربخش بهبود رتبه كشور در فضای كسب و كار را از دیگر نتایج همكاری بین سازمان های تأمین اجتماعی و امور مالیاتی عنوان نمود و اظهار داشت: این دو سازمان بزرگترین بانك های اطلاعاتی را در اختیار دارند كه تبادل این اطلاعات زمینه ساز افزایش شفافیت مالی در سطح كشور می گردد.
مهندس نصراله جهانگرد، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در این جلسه تصریح كرد: ما در به كارگیری سیستم اتوماسیون پیشرفت زیادی داشته ایم و باید اصلاح روشهایی برای رسیدن به نتایج مطلوب داشته باشیم.
جهانگرد اضافه كرد: سندهایی كه در نظام مالیاتی و بیمه ای معیار محاسبه است متفاوت هستند كه باید با رفع این مشكل زمینه توسعه همكاریها را فراهم نماییم.
وی ادامه داد: بیمه و مالیات از مسائلی است كه باید سند محاسباتی آنها را واحد نماییم و از این طریق در نظام اجرایی و اداری كشور شفافیت تولید نماییم. برای این كار باید زمینه سازی لازم صورت گیرد و با عنایت به همكاری های قبلی درحال پیگیری هستیم.
به گزارش اداره كل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، سید كامل تقوی نژاد، رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور هم در این جلسه اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی و سازمان تأمین اجتماعی مشابهت های كاری زیادی با یكدیگر دارد و امیدواریم این همكاری ها منجر به گامی رو به جلو برای پیشرفت كشور باشد و این همكاری بسیار بجا و صحیح است.
وی با اشاره به اینكه تبادل اطلاعات بین دستگاههای حاكمیتی باید صورت گیرد، اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی در دوره ای قرار گرفته كه تحول را دنبال می كند. ما درحال تبادل اطلاعات با حوزه های مختلف هستیم و به نمایندگی از حاكمیت باید به اطلاعت مختلف دسترسی داشته باشیم.
تقوی نژاد اضافه كرد: اطلاعات سازمان تامین اجتماعی می تواند در كاهش مشكلات ما نقش داشته باشد و هرچه اطلاعات در دسترس ما بیشتر باشد كیفیت رسیدگی های ما افزایش می یابد.
وی ادامه داد: مقاومت و تعصب برای تبادل اطلاعات بین دستگاهی را باید كنار بگذاریم و برای اداره كردن بهتر كشور و حكمرانی خوب به یكدیگر كمك نماییم و ما آمادگی برای تبادل اطلاعات داریم و امیدواریم توافقنامه بین دو دستگاه را هرچه زودتر تكمیل نماییم و مجوزهایی هم اگر لازم است دریافت شود.
در انتها این جلسه مقرر شد كارگروه مشتركی با حضور نمایندگان سازمان تأمین اجتماعی، سازمان امور مالیاتی و وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات زمینه های همكاری و تبادل اطلاعات را بررسی كنند و تا یك ماه آینده گزارش عملیاتی این كارگروه به مدیران سه دستگاه اعلام گردد.1397/03/15
14:56:02
5.0 / 5
4433
تگهای خبر: بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان