رییس انجمن مددكاری اجتماعی ایران:

فرزندان خانواده های شاد حضور در خانه را به بیرون ترجیح می دهند

فرزندان خانواده های شاد حضور در خانه را به بیرون ترجیح می دهند جوان بین: رییس انجمن مددكاری اجتماعی ایران، اظهار داشت: فرزندان خانواده های شاد و با نشاط حضور در محیط خانواده را به ماندن در بیرون از خانه ترجیح می دهند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، دكتر حسن موسوی چلك با اشاره به این كه خانواده مهم ترین نهاد اجتماعی، است، اظهار داشت: جامعه پذیر كردن فرزندان و آموزش مهارت های اجتماعی و ارتقای سواد اجتماعی همچون مهم ترین كاركردهای یك خانواده به شمار می آیند.

او همینطور در ادامه اضافه كرد: فرزندان خانواده هایی كه فرهنگ گفت و گو را به بهترین شكل ممكن نهادینه كرده اند در روزهای بزرگسالی بسیار كم تر از سایر خانواده ها دچار آسیبهای مختلف اجتماعی میشوند.

رئیس انجمن مددكاران اجتماعی ایران همینطور در ادامه افزود: عدم برخورداری افراد خانواده از مهارتهای ارتباطی كاركرد و هدف اصلی خانواده را بعنوان یك نهاد اجتماعی تضعیف و خدشه دار می كند.

وی با اشاره به لزوم وجود فضای شاد در بطن خانوادهها، خاطرنشان كرد: تولید شادی و نشاط در یك خانواده نیازمند هزینه یا سرمایههای اقتصادی نیست، در حالیكه با كمترین سطح اقتصادی می توان شادی و نشاط را در محیط خانواده تولید كرد.

موسوی چلك همینطور در ادامه اضافه كرد: فرزندان خانواده های شاد و با نشاط حضور در محیط خانواده را به ماندن در بیرون از خانه ترجیح می دهند.

وی در برنامه ای رادیویی با اشاره به این كه والدین الگوی مرجع فرزندان هستند، عنوان كرد: سلامت روان والدین بعنوان یك الگوی مرجع تاثیر مثبتی در رشد و زندگی فرزندان دارد، به صورتی كه فرزندان با الگوگیریهای مناسب از والدین خود از آسیبهای مختلف اجتماعی فاصله می گیرند.

رئیس انجمن مددكاران اجتماعی ایران با اشاره به سرعت انتقال اطلاعات در جوامع امروزی، اظهار نمود: ارتقای اطلاعات فرزندان با استفاده از فضای مجازی سبب شده تا نظم موجود در خانواده ها طبق روال سالهای گذشته عملكرد موفقی را نداشته باشد.

او همینطور در ادامه اضافه كرد: دسترسی ساده به اطلاعات متنوع با استفاده از فضای مجازی سبب شده تا فرزندان امروزی از والدین خود در مسیر برخورداری از اطلاعات متنوع جلوتر باشند.1397/03/23
17:27:58
5.0 / 5
5137
تگهای خبر: اقتصاد , خانواده , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان