قانعی راد، استاد با تجربه جامعه شناسی ایران درگذشت

قانعی راد، استاد با تجربه جامعه شناسی ایران درگذشت جوان بین قانعی راد، استاد با تجربه جامعه شناسی ایران درگذشت


به گزارش جوان بین به نقل از خبر آنلاین، سید محمدامین قانعی راد، رئیس سابق انجمن جامعه شناسی ایران و استاد جامعه شناسی مركز تحقیقات سیاست علمی كشور عصر امروز پنج شنبه 24 خرداد در سن ۶۳ سالگی به علت بیماری سرطان در بیمارستان كسری درگذشت.
دكتر قانعی راد سال 1334 در شهر ری متولد شد. دارای مدرك كارشناسی پژوهشگری اجتماعی و كارشناسی ارشد و دكترای جامعه شناسی از دانشگاه تهران بود.

از جمله آثار مرحوم دكتر قانعی راد می توان به «ساختار مدیریت نظام علمی كشور»، «نظام علمی كشور در برنامه سوم توسعه»، «ناهمزمانی دانش: روابط علم و نظام های اجتماعی - اقتصادی در ایران»، «تبارشناسی عقلانیت مدرن» (قرائتی پست مدرن از اندیشهٔ دكتر علی شریعتی)، «جامعه شناسی رشد و افول علم در ایران»، «هابرماس و روشنفكران ایرانی» و بسیاری تالیفات و مقالات دیگر اشاره داشت.

دیدگاه های دكتر قانعی راد همواره دریچه ای نوین را نسبت به مسایل جامعه باز می كرد. او موشكافانه و از سر دلسوزی خیلی از موارد مبتلابه جامعه را زیر ذره بین می گرفت و آنها را تحلیل می كرد تا شاید بتواند بعنوان یك پژوهشگر و جامعه شناس دردی از دردهای جامعه را بكاهد یا اقلا نسبت به آنها اخطار دهد. ۴۲۴۲

1397/03/25
12:28:46
5.0 / 5
4863
تگهای خبر: جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان