مدیرعامل موسسه مهراندیشان آفاق خبر داد

پذیرش و درمان مجانی روزانه ۱۰ معتاد

پذیرش و درمان مجانی روزانه ۱۰ معتاد جوان بین: مدیرعامل موسسه مهراندیشان آفاق از پذیرش و درمان پنج الی ۱۰ معتاد به صورت مجانی در مراكز زیر مجموعه این موسسه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر اطلاع داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، یوسف دولتی اظهار داشت: با عنایت به تاكید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اینكه اعتیاد مهمترین مسئله در حوزه صدمه های اجتماعی است و ایشان از آن، بعنوان ام الفساد نام برده اند، اتفاقات خوبی در حوزه مبارزه با مواد مخدر نسبت به سال های گذشته افتاده است.

وی اضافه كرد: اعتیاد عامل موثری در بروز قتل، بزهكاری، طلاق، بیكاری و بسیاری دیگر از صدمه های اجتماعی است.

مدیرعامل موسسه مهراندیشان آفاق بیان كرد: در گذشته نقش خانواده در آگاهی به فرزندان و درمان اعتیاد فرزند صدمه دیده شان بسیار كمرنگ بود اما زمانی كه مبارزه با اعتیاد به صورت اجتماعی درآمد، همه در قبال این صدمه اجتماعی احساس مسئولیت كردند.

دولتی ادامه داد: امروزه خیلی از سازمان های دولتی و غیر دولتی پذیرفته اند كه باید در مبارزه با مواد مخدر مشاركت و سهم خویش را ایفا كنند. همینطور حمایت های مالی و معنوی دستگاه های دولتی همچون شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ها، بهزیستی، پلیس و دستگاه قضایی از سمن ها بیشتر شده است.

وی اظهار داشت: از زمان ورود دكتر رحمانی فضلی به وزارت كشور و قبول مسئولیت در دبیرخانه ستاد مبارزه با موادمخدر اتفاقات خوبی رخ داد، تا پیش از آن، نقش سازمان های مردم نهاد بسیار كمرنگ بود، شاید از مجموع دو هزار سازمان مردم نهاد، تعداد اندكی فعالیت داشتند اما امروزه در حوزه پیشگیری و درمان همه مراكز فعال شده اند و این به خاطر حمایت نظام است.

مدیرعامل موسسه مهراندیشان آفاق اضافه كرد: معتقدیم وقتی كار به مردم سپرده می گردد بهتر هم انجام می شود؛ چون مشكلاتی كه در سازمان های دولتی وجود دارد در سازمان های مردم نهاد وجود ندارد.

دولتی اظهار نمود: در گذشته برچسب "معتاد انگ جامعه" است بسیار رواج داشت اما امروزه اگر معتادی بهبود یابد از تسهیلات ۴ درصدی برخوردار می گردد و كارفرمایی هم كه بهبودیافته ای را جذب نماید از این تسهیلات بهره مند می شوند.

وی با اشاره به اینكه موسسه مهراندیشان آفاق در حوزه پیشگیری، درمان، توانمندسازی و جامعه پذیری معتادان فعالیت دارد، اظهار داشت: فرد پس از درمان به مراكز توانمندسازی منتقل می گردد و حرفه و مهارتی را می آموزد، با این اقدامات، تلاش داریم فرد احساس مفید بودن كند در این صورت می تواند، خانواده پذیر و جامعه پذیر شود.

مدیرعامل موسسه اظهار داشت: پیشنهاد می كنم در هفته مبارزه با مواد مخدر، مردم و مسئولان از مراكز درمان و پیشگیری از اعتیاد بازدید كنند و از نزدیك با روند كار اینگونه مراكز آشنا شوند. وقتی درب مراكز به روی عموم مردم باز باشد در این صورت خیرین بهتر كمك می كنند و مردم هم بیشتر مشاركت می كنند و كمك ها هم محله محور خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر دولتی ادامه داد: به مناسبت هفته مبارزه با مبارزه با مواد مخدر، در موسسه مهراندیشان آفاق و مراكز زیرمجموعه، هر روز یك برنامه داریم، همینطور ۲۲۰ مركز زیر مجموعه موسسه، امادگی پذیرش و درمان ۵ الی ۱۰ معتاد را به صورت مجانی دارند. یعنی در كل ۲۲۰۰ معتاد بی بضاعت كه داوطلب درمان هستند و توانایی پرداخت تعرفه درمانی را ندارند، می توانند در این مراكز پذیرش شوند، بنابراین امیدوارم با این اقدامات، در جهت كاهش صدمه های اجتماعی به خصوص اعتیاد، گام های مثبتی برداریم.1397/03/27
14:57:33
5.0 / 5
4586
تگهای خبر: تسهیلات , جامعه , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان