چند راهكار برای عمیق كردن عشق بین زوج های جوان

چند راهكار برای عمیق كردن عشق بین زوج های جوان جوان بین: معمولا زندگی زوج های جوان در ابتدای ازدواج با عشق و علاقه آغاز می شود، اما پس از گذشت مدتی این رابطه عاشقانه به عادت تبدیل گشته و بعد از آن زندگی به سردی متمایل می گردد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا و به نقل از سایكوسنترال، روانشناسان بر این باورند كه بهترین راهكار برای جلوگیری از خاموش شدن آتش عشق و محبت اوایل زندگی، توجه به نكاتی است كه همچنان زندگی شما را پر شور و هیجان می كند. برای موفقیت در زندگی بهتر است به چند سوال ساده پاسخ دهید:
- آیا در این لحظه می توانم كاری برای راحتی و یا احساس بیشتر عشق در همسرم انجام دهم؟
این سوال را در مواقع تنهایی و در حین آرامش از همسر خود بپرسید تا ضمن آگاهی از وضعیت روحی وی در صورت پیدا كردن روشی برای رضایت بیشتر، آن را انجام دهید.
- چگونه می توانم در زندگی تو را بیشتر حمایت كنم؟

با پرسیدن این سوال از همسر خود می توانید اول از همه به او اطمینان خاطر دهید كه كاملا به فكرش هستید و هیچگاه او را در تنهایی خود رها نكرده اید، نكته دوم اینكه با این پرسش ممكن است همسر شما پیشنهاداتی را بیان كند كه بهتر است شما آنها را بپذیرید.
- آیا من در گذشته كاری انجام داده ام كه به صورت ناخواسته تو را رنجانده باشد؟
معمولا برخی از خطاها و كارهای اشتباه ما در زندگی، شریك زندگی را ناراحت می كند، اما او از روی صبوری و علاقه به زندگی از بیان آنها چشم پوشی می كند. با پرسیدن این سوال از همسر خود به او اطمینان دهید كه حتی گذشته زندگی تان اهمیت دارد و شما با علاقه ای كه به هم دارید دوست ندارید حتی كوچكترین نقطه سیاهی در گذشته تان مشاهده كنید.
- چه حرفی در هنگام بازگشت او از كار به خانه بزنم تا شریك زندگی ام احساس رضایت و عشق بیشتری داشته باشد؟
با عنایت به شرایط كاری همسرتان و ساعات بازگشت او به خانه بهتر است جملات خوشامد گویی جدیدی را یاد بگیرید و او را هنگام ورود به خانه خوشحال كنید.
- چگونه می توانم در شدت گرفتن احساس عشق در همسرم كمك كنم؟
معمولا صحبت كردن و ابراز همدردی با همسر بیشترین تاثیر را در آرامش او گذاشته و شرایط را به گونه ای تغییر می دهد كه به سرعت تجربیات سخت گذشته را فراموش می كند.
- آیا دوست داری در چند روز آینده چند ساعتی را در تنهایی باشی و یا با دوستانت به تفریح بپردازی؟
باآنكه مهمترین مسئله در زندگی اشتراك تمام لحظه های غم و شادی است، اما رعایت این نكته هم خالی از لطف نیست كه همه ما به تنهایی نیاز داریم. در واقع سپری كردن چند ساعت در تنهایی هیچ دلیل منطقی برای كم شدن عشق بین زوجین نیست، بلكه ممكن است شرایط ایجاب كند كه در تنهایی به پاسخ بعضی از سوالات بی جواب دست یابیم.
- آیا در طول هفته گذشته بین ما بحثی شده كه تو را ناراحت كرده باشد؟
صرفا پرسیدن این سوال سبب رضایت همسر شما می گردد و وی را در شرایطی قرار می دهد كه بتواند بخشی از مسائلی كه ذهنش را مشغول كرده است با همسرش در بین بگذارد تا در نهایت احساس آرامش بیشتری را تجربه كند.
- هم اكنون مهمترین استرس در زندگی همسرتان چیست؟ آیا راهی وجود دارد كه بتوان مقدار این استرس را هرچند كم كاهش داد؟
با پرسیدن سوالاتی از این دست به همسر خود اطمینان دهید كه همیشه به فكر بهبود اوضاع او هستید، چون كه با بهبود شرایط همسرتان، كیفیت زندگی شما هم ارتقاء می یابد.
- در چه شرایطی در صحبت كردن با مشكل مواجه هستی و چگونه در این شرایط به تو كمك كنم؟
این سوال قدرتمند را هر چند ماه یكبار از همسر خودتان بپرسید، در واقع این سوال مانند یك چاشنی احساسی عمل كرده و همسرتان را وادار می كند تا از احساساتش سخن بگوید و سختی هایی كه در زندگی تجربه كرده را با شما به اشتراك بگذارد.1397/04/01
12:15:31
5.0 / 5
4597
تگهای خبر: ازدواج , جوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان