پروانه سلحشوری: شنیده ایم لایحه تامین امنیت زنان را به رهبری داده اند

پروانه سلحشوری: شنیده ایم لایحه تامین امنیت زنان را به رهبری داده اند جوان بین پروانه سلحشوری: شنیده ایم لایحه تامین امنیت زنان را به رهبری داده اند


پروانه سلحشوری نماینده تهران و رئیس فراكسیون زنان در مجلس درباره طرح ازدواج زنان بدون اذن پدر، اظهار داشت: این طرح را فراكسیون زنان تهیه نكرده است. حتی در فراكسیون زنان هم مطرح یا بررسی نشده است. طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر را حمیده زرآبادی آماده كرده اند و از فراكسیون زنان مشورت هم نگرفتند. من شنیده ام با عنایت به بازخورد اجتماعی منفی كه این طرح به دنبال داشت ایشان تغییراتی را در آن بوجود آورده است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: بعید به نظر می آید كه این طرح در مجلس رأی بیاورد؛ چون كه قانونی برای ازدواج دختران بدون اذن پدر وجود دارد و دختران با گرفتن حكمی از دادگاه می توانند بدون اذن پدرشان ازدواج كنند و این قانون یك قانون تكراری می باشد.

سلحشوری همینطور درباره لایحه پشتیبانی از كودكانو نوجوانان، اظهار داشت: این لایحه در دستور كار صحن قرار دارد. زمان دقیق بررسی لایحه پشتیبانی از كودكان در صحن علنی مجلس مشخص نمی باشد.

او با اشاره به لایحه تامین امنیت زنان اظهار داشت: این لایحه هنوز به مجلس داده نشده كه بخواهد در دستور كار قرار بگیرد. لایحه امنیت زنان در قوه قضاییه در حال بررسی بود كه نمی دانم این بررسی به كجا رسید. البته شنیده ایم كه لایحه امنیت زنان را به مقام رهبری داده اند كه ایشان در این خصوص نظر بدهند اما از صحت و سقم این مورد بی خبریم. این اقدام روالی نبوده كه قبلاً سابقه داشته باشد و چنین اتفاقی بیفتد كه لایحه ای را به مقام رهبری ارسال نمایند.

او با تاكید بر اهمیت لایحه تامین امنیت زنان، اظهار داشت: در دیدار عیدانه با علی لاریجانی رئیس مجلس خواستیم كه هر چه زودتر با برادرشان صحبت كنند تا لایحه امنیت زنان را به مجلس بفرستند. همینطور با معاون پارلمان قوه قضاییه و با آقای اژه ای در این خصوص صحبت كردیم و منتظریم كه این لایحه به صحن علنی مجلس بیاید. چون زحمت چند ساله دولت می باشد و مجلس هم راغب است كه در این رابطه كمك نماید.

این نماینده مجلس با اشاره به سفرش به قم، اظهار داشت: خیلی از علما با عنایت به خشونت هایی كه ضد زنان روا داشته می شود، انتظار داشتند مجلس كاری كند. زمانی كه دولت لایحه ای تهیه كرده باید بگذارند این لایحه به مجلس بیاید و مجلس در این رابطه قانون گذاری كند. ۴۲۴۲

1397/04/12
21:32:58
5.0 / 5
4505
تگهای خبر: ازدواج , پشتیبانی , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان