معاون بهزیستی خبر داد

پرداخت كمك هزینه تجهیزات بهداشتی به معلولان

پرداخت كمك هزینه تجهیزات بهداشتی به معلولان جوان بین: معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی كشور از پرداخت كمك هزینه تجهیزات بهداشتی به معلولان طی سه ماه نخست امسال اطلاع داد.


حسین نحوی نژاد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه سازمان بهزیستی بنا دارد امسال كمك هزینه خرید تسهیلات بهداشتی را به جای خرید آنها به خود معلولان پرداخت كند، اظهار داشت: مبلغ پرداختی به هر معلول در هر ماه نزدیك به ۱۰۰ هزار تومان بوده است. باآنكه این مبلغ به اندازه كافی نیست اما چاره ای نداریم جز آنكه به افراد نیازمندتر كمك نماییم.

وی با اشاره به اینكه سازمان بهزیستی بنا دارد در آینده هزینه خرید لوازم پزشكی را هم به خود معلولان پرداخت كند، اضافه كرد: در مورد خرید وسایل پزشكی این كمك هزینه بیشتر خواهد بود و امكان دارد برای وسایلی مانند ویلچر به بیش از ۷۰۰ هزار تومان یا برای خرید سمعك به بیش از یك میلیون تومان برسد.
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه پرداخت این مبالغ كفایت هزینه های معلولان را نمی دهد، اظهار نمود: سازمان بهزستی مجبور است به جهت اینكه كسی محروم نماند حداقل ها را پرداخت كند.

نحوی نژاد در ادامه خاطرنشان كرد: برای مثال سازمان بهزیستی باید تنها ویلچر تولید داخلی تهیه نماید و معلولان كشور هم نسبت به این مورد ناراضی هستند، كیفیت تولید داخل در مورد این كالا بالا نیست در صورتی كه اگر قدرت انتخاب به معلولان می دادیم، فضای رقابتی برای كارخانه ها و كارگاه های داخلی تولید می شد كه تولیدات خویش را بهتر كنند.
1397/04/16
17:01:11
5.0 / 5
4584
تگهای خبر: بهداشت , بهزیستی , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان