مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری تاكید كرد

برخورد قاطع با فساد احتمالی و رانت خواری بنگاه های اقتصادی، شركتها به افراد شایسته فروخته می گردد

برخورد قاطع با فساد احتمالی و رانت خواری بنگاه های اقتصادی، شركتها به افراد شایسته فروخته می گردد جوان بین: مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری تصریح كرد: با كمك دستگاه های نظارتی جلوی رانت خواری و فساد احتمالی در بنگاه های اقتصادی تحت پوشش را با جدیت خواهیم گرفت.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، جمشید تقی زاده در نشست معرفی نمایندگان سازمان بازرسی كل كشور در صندوق بازنشستگی كشوری، اظهار داشت: یكی از دغدغه های موجود نسبت به فعالیت های اقتصادی صندوق حركت در راه و مدار قانون و اجرای صحیح و شفاف و به موقع امور اقتصادی و مالی است بر این اساس شفافیت و سیاستگذاری صحیح تر در زمینه امور مالی و اقتصادی یكی از اركان مهم در تولید ساختار سالم و ضد فساد است كه با رویكرد های جدید جهت قانون مداری و شفافیت بطور قطع آینده روشنی را در پیش خواهیم داشت.

تقی زاده با اشاره به اینكه ما باید مدیریت شیشه ای را در همه بخشهای صندوق بازنشستگی كشوری اجرا نماییم و نشان دهیم می گردد مشكلات را حل كرد، اظهار داشت: ساختار ضد فساد یكی از مسائلی است كه از ابتدای ورود، بر آن تاكید داشتم و با عزم جدی می توان آن را تولید كرد. این امر با مقدماتی چون برنامهها و سیاستهای پیشگیرانه و آموزش قابل انجام است.

وی اظهار داشت: ما بر مبنای بخشنامه معاونت محترم اول رئیس جمهور و تاكیدات ایشان در خصوص اینكه هیچ نهاد اجرایی نباید خویش را از نظارت مصون بداند و هر جا كه نظارت نباشد فساد بوجود آمده همكاری لازم داشته ایم ضمن اینكه در اجرای مواد ۱۳ و ۱۵ قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد و آئین نامه پیشگیری و مقابله با مفاسد اقتصادی در قوه مجریه، هماهنگی لازم را با دستگاه های نظارتی مسئول در كلیه مراحل پیگیری پرونده های تخلف و فساد درون دستگاه مربوطه داریم.

تقی زاده اظهار نمود: در این راستا و اقدامات لازم را به منظور پیگیری حقوقی و قضایی پرونده های مذكور در محاكم مربوطه به عمل می آوریم و نتایج آنرا هم اعلام می نماییم.

تقی زاده افزود: با عنایت به اینكه ما در اول راه هستیم و هم اكنون هم مجامع در حال برگزاری است، تلاش می نماییم كه مجامع را با سرعت و دقت تشكیل دهیم. ضمن اینكه حسابرسی داخلی شركتهای تابعه و مجامع آنان با سرعت و دقت بیشتری در حال انجام می باشد و تلاش شده تا از تجارب افراد خُبره در این زمینه استفاده گردد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری بر برخورد قاطع با غفلت و تسامح در مجموعه هایی كه این غفلتها اتفاق افتاده است تاكید و بیان كرد: متاسفانه در بعضی مواقع غفلت، تساهل و حتی تسامح در مجموعه ها اتفاق افتاده كه در این خصوص با همكاری مجموعه های نظارتی به خصوص سازمان بازرسی كل كشور قاطعانه با مبحث برخورد می نماییم و نتایج آن هم اعلام می گردد كه اثرگذاری بیشتری خواهد داشت.

وی اظهار داشت: در بحث اموال و املاك شركتها هم كه یكی از دغدغه های اصلی ماست برنامه ریزی مدونی جهت شناسایی اموال و املاك صورت گرفته و بنا داریم در سامانه ای این اموال و املاك را شناسایی و ثبت نماییم تا از تعرض افراد مختلف در امان باشند؛ چون كه وظیفه همه ما در صندوق بازنشستگی كشوری صیانت از اموال بازنشستگان است.

تقی زاده اظهار نمود: در بحث واگذاری بنگاه های اقتصادی، جلسات متعددی داشتیم. پیشنهاد من این است كه همه باید درگیر این ماجرا شوند و باید تا آخرین لحظه بیشترین پیگیری ها صورت گیرد.

وی افزود: هر شركتی كه مقرر است واگذار شود حتما باید در هیات مدیره آن شركت به همراه مدیرعامل به جمع بندی لازم برسند و یك نماینده از سوی هیات مدیره صندوق و یك نماینده از سوی مدیرعامل صندوق، در جلسه حضور داشته باشند. در صورت تصویب واگذاری شركت، مساله به كمیته سرمایه گذاری می رود و اگر این كمیته مباحث را تایید نمود، مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری خروج و واگذاری آن شركت را امضاء می كند.

به گزارش اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی كشوری، تقی زاده با تاكید بر اینكه ما می خواهیم با حضور دستگاه های نظارتی از رانت خواری و ویژه خواری جلوگیری نماییم، اظهار داشت: می خواهیم شركتها را به افراد شایسته و اهل آن بفروشیم و واگذاریها به بخش خصوصی به صورت واقعی و عملیاتی اتفاق افتد.

وی خاطرنشان كرد: در هر صورت وظیفه همگانی و قانونی مدیران این صندوق صیانت و حفظ و پاسداری از اموال و دارایی های بازنشستگان كه حق الناس به حساب می آید، بوده و در این راستا دست یاری به سمت همه اركان نظام دراز می نماییم و همه را به كمك و همكاری دعوت می نماییم.1397/05/02
13:54:40
5.0 / 5
4534
تگهای خبر: اقتصاد , بازنشستگی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان