بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

بیماران خاص نگران دارو نباشند، كاهش روزهای سالم هوای تهران در تیر ماه

بیماران خاص نگران دارو نباشند، كاهش روزهای سالم هوای تهران در تیر ماه جوان بین بیماران خاص نگران دارو نباشند، كاهش روزهای سالم هوای تهران در تیر ماه


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
انسداد یك محور برای تردد زائران پیاده امام رضا(ع)/ خاك، مه و باران در بعضی محورهای كشور
سرهنگ نادر رحمانی، رئیس مركز اطلاعات و كنترل ترافیك پلیس راهور از مسدود شدن یك محور برای تردد زائران پیاده امام رضا(ع) اطلاع داد.
سرهنگ رحمانی با اشاره به اینكه ترافیك در اغلب محورهای اصلی كشور روان است، اضافه كرد: محور قدیم مشهد- باغچه و بالعكس به علت تردد زائران پیاده امام رضا(ع) از ساعت ۸ تا ۲۰ امروز مسدود شده است.
كاهش روزهای سالم هوای تهران در تیر امسال
تیر ماه امسال ۲۲ روز هوا سالم بود این در حالیست كه سال قبل تهرانی ها ۲۵ روز هوای سالم را در اولین ماه تابستان تنفس كرده بودند.
تیر ماه امسال تهرانی ها بر مبنای شاخص AQI (شاخصی كه بر مبنای بزرگترین مقدار یك آلاینده اعلام می شود) ۲۲ روز هوای سالم و ۹ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس را تجربه كردند و علت ناسالم بودن هوای تهران طی آن ۹ روز بر مبنای شاخص AQI، «آلاینده ازن» بود.
ماجرای فروش «اردوگاه باهنر» چه بود؟
چماق بدهی ها بر سر منظریه
هفته گذشته حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس فراكسیون فرهنگیان مجلس در نامه ای به رئیس جمهور از فروش اردوگاه دانش آموزی باهنر در سال ۹۵ به یك سوم قیمت گلایه و خواهان برخورد با مسببین شد.
منصور مجاوری، مشاور وزیر آموزش و پرورش در این باره توضیح داد: «برای اوراق صكوك وزارت آموزش و پرورش مبحث را از سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور اقتصاد و دارایی پیگیری كردیم؛ با عنایت به مصوبه هیئت دولت در نهایت ۴۰۰۰ میلیارد تومان در اختیار وزارت آموزش و پرورش، ۱۰۰۰ میلیارد تومان به وزارت علوم و مبالغ دیگری در اختیار سایر دستگاه ها همچون وزارت بهداشت قرار گرفت و منابع به جهت ضمانت در كارگروه مربوط بررسی گردید. باید ملكی با شرایط مناسب بعنوان ضمانت و عرضه لیست بدهی ها و مستندات دیگر عرضه می شد.
مشاور وزیر آموزش و پرورش اضافه كرد: اردوگاه باهنر از نظر اهمیت در امور آموزشی و پرورشی برای كلیه مسئولان عالی دولت و آموزش و پرورش مشخص است و یك دلیل برای معرفی این ملك همین اهمیت ویژه اردوگاه بود و شاید اگر به جای اردوگاه چندین مدرسه دیگر انتخاب می شد قیمت آن ها به چهار هزارمیلیارد تومان نمی رسید. در نهایت ملك اردوگاه شهید باهنر به كار گروه مربوطه معرفی و بر مبنای نظر كارشناسان رسمی دادگستری قیمت گذاری شد.
نایب رئیس كانون بازنشستگان تهران عنوان كرد
انتقاد از عرضه لایحه تفكیك وزارت «رفاه» از كار بدون مشورت با شركای اجتماعی
هیئت دولت در آخرین روز تیرماه با تفكیك وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به دو وزارتخانه «رفاه و تأمین اجتماعی» و «كار و تعاون» موافقت نمود و آن را در قالب لایحه دو فوریتی برای تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی فرستاد.
علی دهقان كیا، نایب رئیس كانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران با اشاره به اینكه آیا امروز مشكلات ما با جدا شدن بخش رفاه از وزارت كار حل می گردد یا خیر؟ اظهار داشت: مشكل اصلی ما قوانینی است كه وجود دارد اما به اجرا در نمی آیند. اگر مقرر است دولت اقدامی انجام دهد و هزینه كند باید علتش مشخص باشد و شركای اجتماعی در جریان باشند در صورتی كه شركای اجتماعی از راس هرم تا پایین هیچ كس در جریان نیست.
تندگویان مطرح كرد:
قول مثبت نمایندگان مجلس به جوانان درباره تصویب قانون «منع به كارگیری بازنشستگان»
محمدمهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با ابراز امیدواری نسبت به تصویب «قانون منع به كارگیری بازنشستگان»، اظهار داشت: بازخوردهای مثبتی از صحبت های فعالان و نمایندگان تشكل های جوانان با نمایندگان مجلس استان هایشان در مورد این لایحه دریافت كرده ایم.
بیماران خاص نگران دارو نباشند
دكتر مهدی شادنوش، رییس مركز مدیریت پیوند و امور بیماری های وزارت بهداشت از تلاش وزارت بهداشت و اتخاذ تدابیر لازم برای تولید و تامین داروهای بیماران خاص و كاهش تاثیر نوسانات ارزی و تحریم های احتمالی بر زنجیره تامین دارو اطلاع داد.
شادنوش همینطور با رد برخی شایعات در خصوص تغییر ماده اولیه داروهای تولید داخل پس از دریافت مجوز و یافتن بازار در كشور، اظهار داشت: این حرف هم متاسفانه در حیطه شایعاتی است كه در جامعه ما ساخته می گردد. باید بدانید كه انجام چنین اقدامی اصلا شدنی نیست. چونكه كنترل كیفیت جدی در كارخانه های تولید دارو وجود دارد؛ به طوریكه اولا خیلی از این سیستم ها، سیستم های نظارتی برخط هستند. از طرفی نمونه هایی كه از هر خط تولید برداشته می شود، برای چند سال نگهداری می شوند. همینطور كسانی كه در كارخانجات تولید دارو مشغول فعالیتند، از فرهیختگان و دانشمندان جامعه بوده و از منظر خودكنترلی هم چنین كاری را انجام نمی دهند.
نامه رییس شبكه هپاتیت كشور به سازمان غذا و دارو درباره داروی "هپاتیت سی"
دكتر سید موید علویان، رییس شبكه هپاتیت ایران با ارسال نامه ای به رییس سازمان غذا و دارو، رفع مشكلات شركت های داخلی تولید داروهای هپاتیت سی را خواهان شد.
رییس شبكه هپاتیت ایران با انتقاد از ادامه روند كمبود داروی ایمونوگلوبولین كه برای جلوگیری از تولد نوزاد مبتلا به هپاتیت بی از مادر مبتلا به این بیماری استفاده می شود، اظهار داشت: هم اكنون داروی ایمونوگلوبولین به اندازه كافی وجود ندارد تا با كمك آن نوزادان از مادران مبتلا به هپاتیت بی، سالم به دنیا آیند. این دارو از كشور ایتالیا وارد می گردد و ارزان است. نامه های زیادی هم درباره این مورد به وزارت بهداشت نوشته ایم.
نایب رییس انجمن داروسازان ایران:
بیمارانی كه "والسارتان" مرجوع شده را مصرف كرده اند، نگران نباشند
دكتر سید علی فاطمی، نایب رییس انجمن داروسازان ایران اظهار داشت: بیمارانی كه احیانا داروی "والسارتان" ریكال شده از جانب وزارت بهداشت را مصرف كرده اند، نگرانی نداشته باشند.
به قول نایب رییس انجمن داروسازان ایران ماده اولیه داروی والسارتان كه از چین وارد شده، به ماده "دی متیل نیتروزآمین" یا NDMA آلوده بوده كه یك سم كبدی و سرطان زا به حساب می آید، اما مقدار NDMA شناسایی شده در ماده اولیه اشاره شده، بسیار كمتر از میزانی است كه بخواهد سبب تولید مسمومیت یا اثر تجمعی پس از چند بار مصرف در بیماران شود؛ بنابراین كسانی این دارو را مصرف كرده اند نگران نباشند.
فرماندار تهران خبر داد
وجود ۱۰ هزار معتاد متجاهر در كمپ ها
عیسی فرهادی، فرماندار تهران از وجود ۱۰ هزار معتاد متجاهر در كمپ های تهران اطلاع داد و اظهار داشت: برابر قانون این افراد باید تنها سه ماه در كمپ ها نگهداری شوند اما علی رغم هزینه ای كه دارند معتادین متجاهر تا ۹ ماه در كمپ ها نگهداری می شوند.
صدراعظم نوری:
برج پارامیس آخر كار ندارد/سیستم اطفای حریق این برج كار نمی كرد
زهرا صدر اعظم نوری، رئیس كمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران در مورد حریق برج مسكونی منطقه ۲۲ توضیحاتی را عرضه كرد.
صدراعظم نوری با اشاره به اینكه سیستم اطفاء و اعلام حریق در ساختمان نصب شده اما كار نمی كند، خاطرنشان كرد: از آنجایی كه این ساختمان مسكونی است، بازرسان آتش نشانی اجازه ورود به ساختمان را ندارند و از آنجایی كه آخر كار هم صادر نشده، تاییدیه آتش نشانی هم دریافت نشده است.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
احیای كودك ۹ ساله بعد از غرق شدن در آب/ احتمال مرگ مغزی زیاد است
ممنوعیت فروش اسباب بازی های شبه سلاح
چماق بدهی ها بر سر منظریه
بیمارانی كه "والسارتان" مرجوع شده را مصرف كرده اند، نگران نباشند
قول مثبت نمایندگان مجلس به جوانان درباره تصویب قانون «منع به كارگیری بازنشستگان»1397/05/03
14:40:09
5.0 / 5
4492
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , جامعه , جوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان