بیانیه انجمن حمایت از حقوق كودكان

بیانیه انجمن حمایت از حقوق كودكان به گزارش جوان بین در پی قتل «اهورا» توسط ناپدری اش، انجمن حمایت از حقوق كودكان بیانیه ای منتشر نمود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، در متن این بیانیه آمده است: «مرگ دلخراش اهورای سه ساله در گیلان، بار دیگر احساسات عمومی را جریحه دار كرد؛ حادثه ای كه خشونت گسترش یافته در جامعه را عریان تر از پیش به نمایش درآورد.
اهورا قربانی صدمه های اجتماعی فراموش شده در جامعه امروز ایران است. او قربانی خشونت فراگیر، عدم آموزش صحیح مسائل جنسی، عدم آگاهی والدین، بی توجهی به انحرافات جنسی موجود در جامعه، ناكارآمدی قوانین حمایتی و فقدان خیلی از تدابیر پیشگیرانه دیگری است كه پیش تر هم كودكان را كه صدمه پذیرترین افراد جامعه هستند به كام مرگ كشانده بود.
انجمن حمایت از حقوق كودكان ضمن ابراز تاسف از آزار و قتل دلخراش اهورا و هم انتقاد به برخوردهای مقطعی و واكنش های هیجانی، خواهان اقدامات جدی در جهت صدمه شناسی این مسئله است. همینطور از مسوولان امر در خواست دارد كه با همكاری متخصصان حوزه كودك، روان شناسان و جامعه شناسان برنامه ای ساختاریافته جهت افزایش آگاهی عموم و همینطور جلوگیری از تكرار چنین فجایعی تدوین كنند.
تصویب "لایحه حمایت از كودكان و نوجوانان" توسط مجلس شورای اسلامی می تواند نخستین گام جهت حمایت از كودكان در معرض صدمه باشد.
در خاتمه این انجمن آمادگی خویش را جهت هرگونه همكاری از جمله حمایت حقوقی و مشاوره روان شناسی دراین پرونده اعلام می دارد».


 

1396/07/29
15:58:14
5.0 / 5
5362
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان