معاون بهزیستی تاكید كرد

به روز رسانی آیین نامه ساماندهی كودكان كار و خیابان، تدوین آیین نامه ای حمایتی

به روز رسانی آیین نامه ساماندهی كودكان كار و خیابان، تدوین آیین نامه ای حمایتی جوان بین: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی كشور در واكنش به اعلام شهرداری در مورد دور جدید ساماندهی كودكان كار و خیابان، بر ضرورت بهره گیری از «آیین نامه ساماندهی كودكان كار و خیابان» كه از جانب بهزیستی در اختیار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است، تاكید نمود.


حبیب الله مسعودی فرید در گفت وگو با ایسنا، در واكنش به اعلام خبر دور جدید طرح ساماندهی كودكان كار و خیابان از جانب شهرداری تهران اظهار داشت: این مورد در سطح شهر تهران مطرح گردیده است اما رویكرد بهزیستی در مورد این كودكان این است كه جمع آوری آنها باید بر مبنای آیین نامه ساماندهی كودكان كار و خیابان باشد.
ایشان در ادامه از به روز رسانی این آیین نامه و تبدیل آن به یك آیین نامه حمایتی اطلاع داد و اظهار داشت: برپایه این آیین نامه رویكرد اصلی در مورد ساماندهی كودكان كار و خیابان همكاری با سازمان های مردم نهاد، رسیدگی به وضع كودكان اتباع بیگانه و رویكرد خانواده محوری در این مورد است. آیین نامه مربوط به این كودكان اخیرا به روز رسانی شده و از جانب سازمان بهزیستی در اختیار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی كشور با تاكید بر این كه بیش از ۷۰ درصد كودكان كار و خیابان استان تهران اتباع بیگانه هستند، اضافه كرد: علت مداخله سازمان بهزیستی در مورد این مورد تنها به علت كودك بودن جامعه هدف است و در صورتیكه وزارت كشور و اداره اتباع بیگانه كارت موقتی به منزله شناسایی آنها صادر كند نحوه خدمت رسانی بهزیستی به این كودكان تسریع و تسهل می گردد و میتوانیم با خیال راحت به وضع این كودكان رسیدگی نماییم.
مسعودی فرید با اشاره به مسئولیت دستگاه های مختلف در قبال این كودكان خاطرنشان كرد: وزارت بهداشت و آموزش و پرورش و وزارت امور خارجه همچون دستگاه های دخیل در این مورد هستند. همینطور در مورد كودكان ایرانی باید امكانات لازم در مورد وضعیت بیمه سلامت آنها فراهم گردد.1397/05/07
14:26:42
5.0 / 5
4648
تگهای خبر: بهزیستی , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان