بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

آمادگی شهرداری برای برگزاری كنسرت خیابانی همایون شجریان، خرید فیلتر دوده در نوسانات بازار ارز

آمادگی شهرداری برای برگزاری كنسرت خیابانی همایون شجریان، خرید فیلتر دوده در نوسانات بازار ارز جوان بین آمادگی شهرداری برای برگزاری كنسرت خیابانی همایون شجریان، خرید فیلتر دوده در نوسانات بازار ارز


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
رییس پلیس تهران تشریح كرد
دستگیری بیش از۷۹۰ سارق، مال خر و توزیع كننده موادمخدر/ كشف ساختمان احتكار مواد خوراكی قاچاق
سردار رحیمی، رییس پلیس تهران از دستگیری ۴۷۹ مال خر، سارق، خرده فروش، اراذل و اوباش و توزیع كننده مواد مخدر اطلاع داد.
رحیمی همینطور از شناسایی ساختمان سه طبقه كه به محل دپو و احتكار مواد خوراكی قاچاق تبدیل گشته بود اطلاع داد و اظهار داشت كه صاحب این ساختمان دستگیر شده است و مشخص شد كه قبل از این هم به افترا جرایم مشابه بازداشت شده است.
مدیرعامل سازمان انتقال خون اعلام كرد
حركت هرم سنی اهداكنندگان خون به سمت ۶۵ سال/ ضرورت استفاده از ظرفیت جوانان
دكتر علی اكبر پورفتح الله، مدیرعامل سازمان انتقال خون اظهار داشت: با افزایش سن اهدا كنندگان خون و حركت هرم سنی جامعه به سمت سالمندی، باید زیرساخت اهداكنندگان به سمت جوانان سوق داده شود.
او همینطور اضافه كرد: نكته دیگری كه بعنوان یك زنگ خطر به حساب می آید این است كه نسل اهدا كنندگان ما درحال حاضر همان نسل دوران جنگ است و هرم سنی اهداكنندگان ما به ۶۰ - ۶۵ سال نزدیك می شود؛ سنی كه عملا سن منع اهدای خون است و به خاطر سلامتی اهداكنندگان این كار به صورت حداقلی انجام می گردد.
سازمان محیط زیست تنها ۴ نیروی بازنشسته دارد
به دنبال تصویب طرح ممنوعیت بكارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی مدیركل امور اداری سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: در سازمان حفاظت محیط زیست تنها چهار نیروی بازنشسته فعالیت می كند و درصورت تایید این قانون از جانب شورای نگهبان، در سازمان حفاظت محیط زیست اجرا می گردد.
مهدی حسینی با تاكید بر اینكه سازمان حفاظت محیط زیست نه تنها در مورد ممنوعیت به كارگیری بازنشستگان بلكه در مورد همه قوانین تابع قانون است، اظهار نمود: لازم الاجرا شدن ممنوعیت به كارگیری بازنشستگان هم منتظر تایید شورای نگهبان است.
معاون اداره حفاظت محیط زیست استان تهران:
علت افزایش آلاینده ازن در هوای تهران بررسی می شود
محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران از تشكیل جلسه ای بین دستگاه های مسئول برای بررسی علت افزایش آلاینده ازن در استان تهران اطلاع داد.
معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه از ابتدای سال تابحال آلاینده ازن در هوای تهران ۱۵ روز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت، اظهار نمود: ازن آلاینده ثانویه ای است كه بر اثر گرما و نور خورشید تولید می گردد. ازن به صورت مستقیم از واحدهای آلاینده تولید نمی گردد.
خرید فیلتر دوده در نوسانات "بازار ارز"/ ۷۰۰ اتوبوس پایتخت در انتظار نصب فیلتر
محسن پورسید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از ضرورت نصب فیلتر دوده بر روی اتوبوس های دیزلی شهر اطلاع داد.
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران، با بیان این كه البته فیلتر دوده هم محصولی وارداتی است و نوسانات بازار ارز بر خرید این فیلتر اثرگذار است، ابراز امیدواری كرد: تا آخر سال بتوان ۷۰۰ دستگاه اتوبوس بی آر تی را مجهز به فیلتر دوده نماییم.
مدیركل آموزش های كاردانش وزارت آموزش و پرورش
ورود هنرستان ها به خط تولید از سال آتی/ تدوین مجموعه رشته های جدید كاردانش
مدیركل دفتر آموزش های كاردانش وزارت آموزش و پرورش از رایزنی با دستگاه های متولی مهارت و موسسات تولیدی و خدماتی برای تدوین مجموعه جدید رشته های كاردانش اطلاع داد.
مصطفی آذركیش همینطور از توسعه رشته های مهارتی در مناطق محروم و روستایی در قالب مشاغل و حرف روستایی و مشاغل خانگی اطلاع داد و اظهار نمود: سال تحصیلی آینده آموزش همراه با تولید را به منظور كیفیت بخشی بیشتر در هنرستان ها خواهیم داشت و توانمندسازی و آموزش مدیران و هنرآموزان را به دو صورت حضوری و غیرحضوری و ویدئو كنفرانس انجام می دهیم.
تلاش شهرداری برای خروج املاك شهروندان از فریز دانشگاه های تهران، امیركبیر و سازمان انرژی اتمی
حبیب الله غفوری، قائم مقام شهردار منطقه ۶ از مكاتبه با شورای شهر تهران و شورای عالی شهرسازی و معماری جهت خروج املاك فریز شده در محدوده دانشگاه تهران، امیركبیر و سازمان انرژی اتمی برای نوسازی خانه های اهالی منطقه اطلاع داد.
قائم مقام شهرداری منطقه ۶ در بخش دیگری از صحبت های خود به كمبود مسجد در این منطقه اشاره نمود و اضافه كرد: هم اكنون ۲۴ مسجد محلی در این منطقه وجود دارد كه برابر تعداد محلات منطقه است اما شكل قرارگیری این مساجد در سطح منطقه منطبق با محلات نیست. بنابراین بعضی از محلات این منطقه مسجد ندارند.
بندهایی از لایحه پشتیبانی از كودكان و نوجوانان كه تصویب شد
افشای هویت كودكان و نوجوانان آزاردیده، ممنوع
رئیس هیات مدیره انجمن پشتیبانی از حقوق كودكان ضمن ابراز امیدواری از تصویب لایحه پشتیبانی از حقوق كودكان و نوجوانان در مجلس، بر اطلاع رسانی همگانی و سریع این لایحه به مردم و فراهم كردن زیرساخت های اجرایی آن تصریح كرد.
مطهره ناظری همینطور در توضیح ماده ۱۸ و ۱۹ این قانون در خصوص اینكه «اگر كسی هویت طفل و نوجوان بزه دیده را در رسانه های گروهی افشا كند مستوجب مجازات خواهد شد» توضیح داد: یكی از انتقاداتی كه در مورد حفظ حقوق كودكان وجود داشت، افشای سریع هویت كودك بزه دیده بود. همانطور كه متهم حقوقی دارد، فرد بزه دیده هم دارای حقوقی است. در این لایحه مشخص شده است كه هویت فرد بزه دیده هم نباید افشا شود.
فاجعه دستكاری والدین در زمان تولد نوزادان و چالش وزارت بهداشت
دكتر علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به یكی از چالش های زایمان در كشور اظهار داشت: متاسفانه مشكلی كه در بعضی جوامع به ظاهر مترقی می بینیم این است كه افراد تمایل دارند تاریخ زایمان نوزادشان را تغییر دهند و مثلا طبق روز ازدواج یا تاریخ دیگری كه مد نظرشان است، زایمان را تنظیم كنند. بنابراین مثلا اگر مقرر است كودك شان در ۹۷.۷.۲۰ متولد شود؛ طوری برنامه ریزی می كنند كه به صورت سزارین نوزاد را در ۹۷.۷.۷ به دنیا آورند تا تاریخ تولد جالبی شود؛ اما این كار فاجعه است و واقعا اینطور رفتار كردن با سلامت نوزادان و نسل آینده كشور نگران كننده است.
رییس بیمارستان حضرت فاطمه خبر داد
تهیه بهترین پروتزهای انگشت برای دختران شین آباد/آمادگی پزشكان آمریكایی برای آمدن به تهران
دكتر نوراحمد لطیفی، رییس بیمارستان حضرت فاطمه (س) با تاكید بر اینكه هیچ كوتاهی در روند درمانی دانش آموزان شین آبادی صورت نگرفته، اظهار داشت: ما حاضریم با هر گروه علمی در هر جای دنیا بحث علمی روند درمانی این دانش آموزان را انجام دهیم و به تمام سوالات بهداشت جهانی در مورد روند مراحل درمانی این دانش آموزان، با تبیین علمی پاسخ دهیم.
لطیفی با اشاره به اینكه كمبودهایی در تجهیزات برای درمان شین آبادی ها بوده است، اظهار داشت: ما در تجهیزاتی مثل دستگاه لیزر كمبود داشتیم، اما وزارتخانه خیلی سریع بودجه را تهیه كرده و در حال تهیه این تجهیزات است كه به موازات آن خود ما با بخش لیزرهای خصوصی قرارداد بستیم.
همزمان با روز ملی اهدای خون در گفت وگو با ایسنا مطرح شد
"نه" وزارت بهداشت به تجاری شدن اهدای پلاسما
دكتر علی اكبر پورفتح الله، مدیرعامل سازمان انتقال خون از اهدای بیش از دو میلیون واحد خون در سال قبل اطلاع داد و درباره پلاسمافروشی در بعضی مراكز خصوصی، اظهار داشت: این مراكز از جانب سازمان های انتقال خون و غذا و دارو مورد نظارت قرار می گیرند تا علاوه بر رعایت استانداردها، اهدای پلاسما را به تجارت و بیزینس تبدیل نكنند.
رئیس مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران خبر داد
آمادگی شهرداری تهران برای برگزاری كنسرت خیابانی"همایون شجریان"
محمدعلی كریمی، رئیس مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از آمادگی شهرداری تهران برای برگزاری كنسرت خیابانی همایون شجریان در پایتخت اطلاع داد.
وی با اشاره به اینكه شهرداری تهران تجربیات موفقی در برگزاری رویدادهای خیابانی دارد، اظهار داشت: ما آمادگی داریم در برگزاری این كنسرت خیابانی كنار آقای شجریان باشیم تا در نقاط مختلف شهر از شمال تا جنوب تهران و همینطور بوستان های مختلف، هماهنگی های لازم برای برگزاری كنسرت صورت گیرد.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
مخالفت ستادكل و مجلس با طرح جدید سربازی داوطلبانه + دلایل
كشف مدرك جعلی فرزند آیت الله هاشمی از یك متهم + عكس
فاجعه اصرار والدین برای همزمانی تولد نوزادشان با مناسبت های خاص
تاكسی های اینترنتی مجوز كار ندارند
آمادگی شهرداری تهران برای برگزاری كنسرت خیابانی"همایون شجریان"1397/05/10
14:53:02
5.0 / 5
4429
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان