با هدف تشویق به ترك سیگار مطرح شد

افزایش قیمت دخانیات در استرالیا

افزایش قیمت دخانیات در استرالیا جوان بین: استرالیا زندگی را برای سیگاری ها سخت كرده و مالیات تنباكو را ۵/ ۱۲ درصد افزایش داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، دولت این كشور با افزایش نرخ دخانیات مردم را برای ترك سیگار تشویق می كند. سازمان بهداشت جهانی هم مالیات بر تنباكو را به دولت ها سفارش می كند.
در استرالیا سیگاری ها باید از امروز (شنبه) برای خرید یك پاكت سیگار با ۲۰ نخ ۲۷ دلار استرالیا یعنی حدود ۱۶ یورو و ۸۰ سنت یا نزدیك ۲۰ دلار امریكایی بپردازند. بهای سیگار از سال آینده و سال پس از آن هم ۵/ ۱۲ درصد افزایش خواهد یافت. مقامات استرالیایی گفتند كه همه این اقدامات فقط به خاطر تشویق مردم به ترك سیگار بوده است.
مجله "اكونومیست" در یك بررسی جهانی روی قیمت سیگار نتیجه گرفته كه هیچ جای دنیا مثل استرالیا سیگار گران نیست.
برای مقایسه استرالیا با آلمان، بهای یك پاكت سیگار ۲۰ نخی در آلمان به صورت متوسط ۶ یورو و۴۰ سنت است.
مقامات استرالیایی در توجیه بالا بردن قیمت سیگار گفته اند كه آنها فقط به سفارش سازمان جهانی بهداشت عمل كرده اند. این سازمان افزایش میزان مالیات بر تنباكو را یكی از بهترین و كارسازترین شیوه ها برای ترك سیگار و جلوگیری از سیگاری شدن كودكان دانسته است.

درآمد ۲۰ میلیارد یوروییِ استرالیا از مالیات بر تنباكو
بنابر گزارش دویچه وله، بعضی از منتقدان در این باره اظهار می كنند كه افزایش بهای سیگار در استرالیا به مفهوم افزایش درآمد دولت می باشد. در سال قبل استرالیا حدود ۸ میلیارد یورو بابت افزایش مالیات بر تنباكو درآمد داشته است. در سال ۲۰۲۰ یعنی تا دو سال دیگر درآمد دولت از این راه به ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو می رسد.
استرالیا اولین كشور دنیاست كه در سال ۲۰۱۲ مقرر كرد بر پاكت های سیگارعلائم و تصاویر اخطار دهنده درج شوند. دولت این كشور این تصمیم را برای تاكید بر زیان بار بودن سیگار و صدمه های مصرف دخانیت انجام داده است.1397/06/10
15:56:54
5.0 / 5
4626
تگهای خبر: بهداشت , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان