رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس:

صندوق های بازنشستگی نباید بنگاهداری كنند

صندوق های بازنشستگی نباید بنگاهداری كنند جوان بین: رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه صندوق های بازنشستگی نباید بنگاهداری كنند اظهار داشت: حذف بنگاهداری باید جزو اولویت های صندوق بازنشستگی كشوری باشد. نگاه دولت باید به صندوق ها تغییر كند. متاسفانه اغلب شركت هایی كه از جانب دولت واگذار شده ورشكسته اند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سلمان خدادادی در مراسم تجلیل از بازنشستگان نمونه كشوری كه در باغ كتاب تهران برگزار گردید با اشاره به اینكه نگاه من و جامعه به قشر عظیم فرهیخته بازنشسته این است كه آنها ولی نعمتان ما هستند.
وی ادامه داد: معتقدم بازنشستگی آخر راه نیست و شروعی است تا دیگران از تجربه شان استفاده كنند. اگر امروز عزت و سربلندی و آبادانی در كشور داریم نتیجه تلاش این فرهیختگان است.
رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه وزارت رفاه با ما در مجلس دهم با تعامل پیش رفته است و باید از وزیر سابق رفاه قدردانی كنم اظهار داشت: خوشحالم اعلام كنم نگاه مجلس به بازنشستگان عمیق، كارشناسی و حمایتی است. قدم های بسیار خوبی در تدوین برنامه ششم برداشته شده كه ماده ۳۰ برنامه همچون آنهاست. در این لایحه ۳۵ ماده ای، یك ماده هم اجتماعی نبود كه ما وارد شدیم و آن را به ۱۲۸ ماده رساندیم و در ۲۱ ماده به بازنشستگان اشاره شده است. هرچند اقدامات انجام شده كافی و رافع مشكلات نیست.
خدادادی اضافه كرد: امروز بازنشستگان مشكلات عدیده ای دارند و نیاز است نگاه حاكمیت به بازنشستگان تغییر كند. قانون مدیریت خدمات كشوری پس از ۱۰ سال انتظار كه آزمایشی در دست دولت بود به شكل لایحه خوبی به مجلس عرضه شده و الان در دست بررسی در كمیسیون اجتماعی مجلس است. صندوق بازنشستگی تعامل خوبی در بررسی قانون مدیریت خدمات كشوری دارد.
وی با اشاره به اینكه در فصل ۱۳ قانون مدیریت خدمات كشوری كه به ایجاد تناسب بین دریافتی بازنشستگان و شاغلین مرتبط می باشد مجلس در حال اتخاذ تصمیمات خوبی است اظهار داشت: باید از این فاصله كاسته شود. اینكه فاصله دریافتی شاغلین و بازنشستگان كمتر از ۱۰ درصد نباشد در برنامه ششم توسعه آمده بود كه اختلافاتی برسر آن بوجود آمد و الان در حال تنظیم آن در قانون مدیریت خدمات كشوری هستیم.
رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به معوقات بازنشستگان اظهار داشت: در بودجه ۹۸ باید قانونی تنظیم شود كه دیگر دغدغه معوقات را نداشته باشید. ما هم حمایت می نماییم تا این اتفاق بیفتد.
خدادادی با اشاره به اینكه توجه به سن و سابقه بازنشستگی ضروری می باشد عنوان كرد: امروز قوانین در رابطه با سن و سابقه ما را با چالش روبرو می كند. ما بهترین نیرو را در سنی كه نشستن در خانه برایشان مناسب نمی باشد بازنشسته می نماییم. باید در سن و سابقه بازنشستگی تجدیدنظر شود.
وی تصریح كرد: صندوق های بازنشستگی نباید بنگاهداری كنند. این شعار باید عملیاتی شود. حذف بنگاهداری باید جزو اولویت های صندوق بازنشستگی كشوری باشد. نگاه دولت باید به صندوق ها تغییر كند. متاسفانه اغلب شركت هایی كه از جانب دولت واگذار شده ورشكسته اند.
وی افزود: ما در كنار شما بازنشستگان هستیم. فراكسیون بازنشستگان در یك ماه گذشته با دستور دكتر پزشكیان شكل گرفته و بیش از ۱۰۰ نفر از نمایندگان آن را امضا كرده اند و هیئت مدیره آن، هفته آینده شكل می گیرد و مامنی برای پیگیری مطالبات بازنشستگان خواهد بود.1397/06/14
13:40:39
5.0 / 5
4642
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان