در بسته اداره اجتماعی ایسنا بخوانید

از اعلام اقلام غیرمجاز در بوفه مدارس تا جزئیات نامه شهردار به وزیر كشور

از اعلام اقلام غیرمجاز در بوفه مدارس تا جزئیات نامه شهردار به وزیر كشور جوان بین: اداره اجتماعی ایسنا، نوزدهمین روز از آخرین ماه تابستان را با انتشار ۵۲ خبر روی خروجی خود پشت سرگذاشت؛ خبرهایی كه در شش سرویس خبری منتشر گردید و در این میان خبرهای از سرویس شهری، سلامت و محیط زیست بیشترین توجه مخاطبان را به خود اختصاص داد.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، خبرهایی كه بیشترین فراگیری را در بین اخبار اجتماعی امروز داشتند به همراه لینك مستقیم آن ها در ادامه آمده است:
موافقت دولت برای خرید تجهیزات آتش نشانی با دلار ۴۲۰۰
محمدعلی افشانی - شهردار تهران - از افتتاح پروژه های اولویت دارعمرانی پایتخت اطلاع داد و اظهار داشت: دولت با خرید تجهیزات آتش نشانی با نرخ دلار ۴۲۰۰ موافقت كرده است.

وی بامداد امروز در حاشیه مراسم افتتاح تونل آرش – بزرگراه آیت الله هاشمی همینطور دوربرگردان غیر همسطح مدرس – نلسون ماندلا با اشاره به اینكه خوشبختانه فاز ۲ این تونل همانطور كه قول داده بودیم در شهریور ماه با اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومان افتتاح شد، خاطرنشان كرد: این تونل در كاهش بار ترافیكی خیابان آرش و بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی بسیار موثر است همینطور پل دوربرگردان غیر همسطح مدرس – نلسون ماندلا در كاهش بار ترافیكی این منطقه اثرگذار می باشد.
نامه هاشمی به دولت برای تعیین تكلیف ارزِ شهرداری
محسن هاشمی - رئیس شورای شهر تهران - از ارسال نامه به وزرای اقتصاد و صنعت و رییس سازمان برنامه و بودجه برای تعیین تكلیف ارز شهرداری اطلاع داد.

وی در مورد تاثیر نوسانات بازار ارز بر خریدهای خارجی شهرداری تهران اظهار داشت: با وزرای اقتصاد و دارایی و صنعت و رییس سازمان برنامه و بودجه، نامه نگاری كردیم تا در مورد ارز مورد نیاز حمل ونقل عمومی در شهرداری تهران تصمیم گیری كنند.
اعلام اقلام غذایی غیرمجاز در بوفه مدارس
زهرا عبداللهی - مدیر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت - ضمن عرضه لیست اقلام ممنوعه در بوفه های مدارس و راه های پیشگیری از چاقی در دانش آموزان درباره وضعیت توزیع شیر مدارس در سال تحصیلی جدید توضیح داد.

وی درباره وضعیت بوفه های مدارس و اقلام توزیعی در آنها در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: بر مبنای تفاهم نامه وزارتخانه های بهداشت و آموزش و پرورش، هرسال لیست اقلام غذایی مجاز و غیرمجاز در مدارس تنظیم و به مدارس ابلاغ می گردد. بدین سان ورود آن دسته از مواد غذایی كه تهدیدكننده سلامت هستند به بوفه های مدارس ممنوع می باشد. اقلام ممنوعه در بوفه ها عبارتند از نوشابه های گازدار، فست وفودها اعم ازسوسیس و كالباس، چیپس و پفك.
تعداد كودكان كار و خیابان تهران ۲ برابر متوسط كشوری است
داریوش بیات نژاد - مدیركل بهزیستی استان تهران - با اشاره به پذیرش ۳۲۴۴ كودك كار و خیابان در تهران از ابتدای سال جاری اظهار داشت: تعداد كودكان كار و خیابان در تهران دو برابر متوسط كشوری است.

وی با اشاره به اینكه در شش ماه نخست امسال ۳۲۴۴ كودك كار و خیابان مورد پذیرش قرار گرفته اند، اظهاركرد: این كودكان در سه مركز دولتی و ۲۰ مركز حمایتی - آموزشی پذیرش شده و خدمات دریافت كرده اند. از این تعداد كودك ۵۰۴ نفر ( ۱۶ درصد) ایرانی و ۲۷۴۰ نفر ( ۸۴ درصد) خارجی بوده اند.
۱۷۵ هزار كودك بازمانده از تحصیل تحت پوشش قرار گرفت
محمد نفریه - مدیركل امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی - از تحت پوشش قرار گرفتن ۱۷۵ هزار كودك بازمانده از تحصیل در كشور طی سال قبل اطلاع داد.

وی در آیین پویش تهیه لوازم التحریر دانش آموزان بی بضاعت «لبخند مهر» با اشاره به اینكه دفتر امور صدمه دیدگان سازمان بهزیستی فعالیت های مختلفی در حوزه كودكان كار انجام می دهد، اظهار داشت: یكی از این فعالیت ها راه اندازی مراكز روزانه برای این كودكان بوده است. قبل از این بیشتر مراكز كودكان كار و خیابان به شكل شبانه روزی بودند اما از آنجایی كه بیشتر این كودكان خانواده داشتند، بنابراین مراكز روزانه را گسترش دادیم و هم اكنون بیش از ۱۰۰ مركز در مناطق شهری مشغول فعالیت هستند.
برخورد با اردوهای دانش آموزی بدون مجوز
علیرضا كاظمی - معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش - در مراسم افتتاح سامانه كنترل و نظارت اردوهای دانش آموزی اعلام نمود: حدود ۱۷ هزار مجوز اردویی از ابتدای مهر گذشته تابحال صادر شده كه شامل ۱۰ هزار سفر درون استانی و ۷۰۰۰ سفر برون استانی است.

وی با اشاره به اینكه امیدواریم این سامانه منشا ایمنی و سلامت دانش آموزان كشور باشد، اظهار نمود: یكی از بهترین اقدامات وزیر راه اندازی مركز كنترل اردوها بوده است.
چرایی عدم تعلق فوق العاده شغل به همسران شهداء
محمدرضا رزاقی - مدیركل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش - درباره چرایی اجرا نشدن برخی بندهای قانون جامع ایثارگران برای همسران شهدای شاغل در آموزش و پرورش نظیر تعلق فوق العاده شغل برای آن ها اظهار داشت: ۱۵ هزار فرزند شهید فوق العاده شغل دریافت می كنند اما همسران شهدا دریافتی از محل این قانون ندارند و علت اجرایی نشدن این است كه آیین نامه اجرایی مربوط به ما ابلاغ نشده است.

وی درباره میزان رشد فوق العاده شغل خانواده شهدا و ایثارگران اظهار نمود: طبق ماده ۵۱ قانون جامع ایثارگران، احكام ۲۵ درصد فوق العاده شغل به ۲۵ هزار خانواده جانباز، آزاده و فرزند شهید با دستور رئیس سازمان برنامه و بودجه از اول فروردین سال ۹۵ اجرا شد و حدود ۱۱ هزار جانباز و آزاده و ۱۴ هزار فرزندان شهدا مشمول شدند و افزایش ۲۵ درصد حداقل حقوق كه ۲۲۵ هزار تومان بود برای آن ها اعمال شد.
آغاز طرح ویژه پلیس برای محرم از امروز
سردار حسین رحیمی - رئیس پلیس تهران - از آغاز طرح پلیس برای ماه محرم در بیش از ۵۰۰۰ حسینیه، هیأت و تكیه از امروز اطلاع داد.

وی در حاشیه اجرای طرح رعد درباره اقدامات پلیس برای ماه محرم تصریح كرد: از عصر امروز طرح ویژه پلیس برای ماه محرم در پایتخت شروع شده است و بر این اساس مأموران پلیس در آماده باش هستند و نسبت به روان سازی ترافیك و هم تامین امنیت عزاداران اقدام می كنند.
دستگیری قاچاقچیان مرفین/ بار تریاك به مقصد نرسید
سرهنگ محمد بخشنده - رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت - از دستگیری سه قاچاقچی مواد مخدر با ۱۲ كیلوگرم مرفین اطلاع داد.

وی دراین باره اظهار داشت: درپی دریافت چندین گزارش و شكایت مردمی درمورد فعالیت مجرمانه یك باند تهیه و توزیع مرفین در محدوده غرب پایتخت، بررسی مبحث در دستوركار ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ قرارگرفت.
كوه زباله های خطرناك بیمارستانی در آرادكوه + فیلم
این روزها مبحث دفن پسماندهای عادی و عفونی پزشكی در آراد كوه و بی خطرسازی آن ها از جانب مراكز بیمارستانی و درمانی داغ شده است. ماجرا از آنجا آغاز شد كه اخباری در خصوص وجود بخش هایی از بدن انسان، لباس های خونی، تجهیزات اتاق عمل، كیسه های خون، شیشه های دارو و باندهای عفونی بی خطرسازی نشده در محل دفن پسماندهای پزشكی در آرادكوه منتشر گردید.

محسن فرهادی - معاون فنی مركز سلامت محیط كار وزارت بهداشت- تقصیر را بر گردن شهرداری تهران می اندازد. وی در گفت و گو با ایسنا اظهار كرده بود كه موثر بودن اقدامات مربوط به دفع زباله های بیمارستانی، مشروط به ایجاد سیستمی مستقل توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری برای جمع آوری پسماندهای پزشكی است.

پربازدیدها

در میان پنج خبر دارای بیشترین بازدید در اداره اجتماعی ایسنا هم دو خبر از سرویس شهری، دو خبر از سرویس سلامت و یك خبر از سرویس محیط زیست بیشترین توجه مخاطبان را به خود اختصاص داده كه در ادامه آمده است:

جزئیات نامه شهردار تهران به وزیر كشور

نامه هاشمی به دولت برای تعیین تكلیف ارزِ شهرداری

اعلام اقلام غذایی غیرمجاز در بوفه مدارس/ وضعیت "شیرمدارس" در سال جدید

كوه زباله های خطرناك بیمارستانی در آرادكوه + فیلم
آمار اقلام دارویی تجویزی در نسخ پزشكان/ مصرف بالای آنتی بیوتیك در كشور
1397/06/20
13:47:55
5.0 / 5
4544
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان