ابتكار: عدالت جنسیتی در كشور مورد توجه واقع شود

ابتكار: عدالت جنسیتی در كشور مورد توجه واقع شود جوان بین: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاكید بر اینكه ˮعدالت جنسیتی باید در كشور مورد توجه واقع شودˮ، اظهار داشت: سیاست های كلانی نظیر سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه خانواده به این منظور در دست اجراست.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری، معصومه ابتكار عصر شنبه (۲۴ شهریور) در سفر به شهركرد، در نشست شورای اداری استان، ضمن تاكید بر توانمندسازی زنان در حوزه های مختلف، اظهار نمود: نسبت به حضور زنان در موضوعاتی نظیر كارآفرینی و اشتغال باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی با اشاره به اینكه عدالت جنسیتی باید در كشور مورد توجه واقع شود، اظهار داشت: سیاست های كلانی نظیر سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه خانواده، ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم و قانون اساسی به این منظور در دست اجرا است.

ابتكار اضافه كرد: تك تك دستگاه های اجرایی باید مطمئن شوند خدماتی كه عرضه می دهند برای زنان و مردان قابل دسترس باشد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینكه ۴۲ ساعت آموزش در زمینه تربیت بدنی برای ۷۶ هزار معلم در تابستان برگزار شده است، خاطرنشان كرد: یكی از اقداماتی كه در زمینه جلوگیری از فقدان نشاط و سلامتی در میان دانش آموزان دوره ابتدایی به خصوص دختران انجام شده است، مقابله با آثار حذف ساعت ورزش از مدارس ابتدایی بوده است.

وی برگزاری دوره هایی در زمینه ارتقای دانش كشاورزی در میان زنان توسط وزارت جهاد كشاورزی را یكی دیگر از اقدامات موثر بر اشتغال زنان دانست و خاطرنشان كرد: طرح هایی در وزارت كار و در بخش های صنعت و گردشگری به منظور پشتیبانی از زنان در دستور كار قرار دارد.

ابتكار اظهار داشت: قرار گرفتن ۳۰ درصد از پست های دولتی در اختیار زنان در خلال دوره چهار ساله و جوان شدن سن مدیریت دولت به میزان هشت سال یكی دیگر از برنامه هایی است كه دولت به منظور پشتیبانی از زنان در نظر گرفته است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار نمود: كارنامه دستگاه های اجرایی و استان ها در اجرای این مصوبات تدوین شده و جای امیدواری است كه شاهد حضور بانوان در عرصه های مختلف باشیم.

وی تحریم ها را یك فرصت در زمینه رونق گردشگری دانست و اظهار داشت: افزایش قیمت ارز می تواند سبب حضور بیشتر گردشگران خارجی در كشور و به خصوص در استان چهارمحال و بختیاری شود.

ابتكار اضافه كرد: چهارمحال و بختیاری تنوع زیستی بی نظیر و فوق العاده ای دارد كه این جاذبه ها می تواند با برنامه ریزی مناسب زمینه ساز توسعه استان شود.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان كرد: شرایطی كه به دنبال اعمال تحریم ها و جنگ اقتصادی وجود دارد سبب شده كارآمدی دولت و كارایی طرح ها زیر سوال برود و امروز با تلاش زیاد، باید كاری كرد كه فاصله بین حرف و عمل كاهش پیدا كند.

وی در انتها تصریح كرد: می گردد با وجود همه كمبودها و كاستی ها، با تلاش دوچندان، نشاط و امید را در جامعه زنده نگه داشت.
1397/06/25
14:23:46
5.0 / 5
4780
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان