از سوی رئیس سازمان اداری و استخدامی مطرح شد

اخطار نسبت به بحرانی شدن اوضاع سازمان تامین اجتماعی

اخطار نسبت به بحرانی شدن اوضاع سازمان تامین اجتماعی جوان بین: رئیس سازمان اداری و استخدامی یكی از چالش های جدی وزارت كار، تعاون و رفاه اجتماعی را صندوق های بازنشستگی دانست كه با مشكل جدی در تامین منابع مواجهند و اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی كه وضعیتی سربه سر دارد، اگر روند موجودش ادامه یابد از نقطه سر به سر خارج و با بحران روبرو می گردد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، جمشید انصاری در مراسم تجلیل از تلاشگران عرصه خدمت در جشنواره شهید رجایی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه جشنواره شهید رجایی همه ساله برگزار و خط مشی های نظام اداری برای یك سال آینده تعیین می شود، اظهار نمود: این جشنواره فرصت خوبی است برای توجه به آنچه برای اصلاح نظام اداری صورت گرفته یا باید در دستوركار قرار گیرد.
وی ادامه داد: نظام اداری در سه سطح با مسائل خاصی مواجه می باشد. در سطح اول حدود مداخلات دولت در اداره كشور و در سطح كلان است. سه دهه است درگیر این مناقشات نظری هستیم كه دولت در كشور چه كاره است و چه كاره باید باشد و باید تصدی چه اموری بر عهده او باشد و سهم مردم در اداره امور چیست.
رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور با اشاره به اینكه دولت ما بسیار بیشتر از بسیاری كشورهای دیگر در تصدی امور ورود و مداخله دارد، اظهار داشت: البته در بسیاری موارد هرچقدر سعی شده تصدی دولت كاهش پیدا كند، تقاضای مردم برای دخالت دولت در اداره امور بیشتر شده است. حتی در اداره امور محلی شاهد گسترش مداخلات دولت هستیم و توقع است دولت نقش بیشتری در تولید امنیت و سایر خدمات اجتماعی ایفا كند.
انصاری اضافه كرد: در ایران هم مردم دولت گریز داریم و هم مردم دولت گرا. این انتظار وجود دارد كه دولت امنیت، زیرساخت و خدمات بهداشت و درمان عرضه كند و همه تحت پوشش نظامات رفاهی قرار گیرند. نهاد دولت هم به این امر بی میل نیست. سه دهه است در این سطح درگیر این مناقشات هستیم.
وی با اشاره به اینكه سطح دوم روش انجام ماموریت های دولت می باشد، عنوان كرد: اگر مقرر است خدمات درمانی را انجام دهیم روشی در وزارت بهداشت و بیمه ها شكل گرفته و سطوح آموزشی مختلفی تعریف كرده ایم. وقتی تصدی های انحصاری مثل تولید و توزیع برق را برعهده می گیریم روش هایی برای آن بكار می بندیم برای آنكه خدمات را به بهترین نحو عرضه نماییم. دائم باید روش های جدید را بكار بگیریم و اصلاحات را انجام دهیم تا به سمت یك حكمران خوب شدن برویم و هر روز بهتر خدمات عرضه نماییم.
رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور با اشاره به اینكه سطح سوم، مردم هستند كه از این خدمات بهره مند می شوند و میزان رضایتمندی آنها ملاك موفقیت دولت می باشد، اظهار نمود: هرچقدر مردم به حقوقی كه دارند بهتر دست یابند نشان داده است دولت عملكرد بهتری داشته است.
وی افزود: هدف مجموعه برنامه جامع اصلاحات نظام اداری كه تدوین و به دستگاه ها ابلاغ گردیده، دستیابی به روند بهینه در این سه سطح است. در حوزه اصلاح روش ها و رویه های اصلاح انجام كار مجموعه هایی از برنامه ها چون استقرار نظام الكترونیك و تكنولوژی های جدید در ادارات تعریف و اجرا می گردد كه دستگاه های مختلف مطابق با ماموریت های محوله اجرای آنها را در دستوركار قرار می دهند. شرط موفقیت ما در سطوح یك و دو زمانی به صورت واقعی احساس می گردد كه در سطح سوم با رضایتمندی بیشتری از جانب مردم روبرو باشیم.
انصاری با اشاره به اینكه اگر پنج یا شش ابرچالش را در كشور برمی شماریم سه مورد آن در حیطه مسئولیت وزارت رفاه قرار گرفته است، اظهار داشت: اشتغال یكی از این چالش های جدی است. چالش دوم صندوق های بازنشستگی هستند كه با مشكل جدی در تامین منابع مواجهند و در سازمان تامین اجتماعی كه وضعیتی سربه سر دارد، اگر روند موجود ادامه یابد از نقطه سر به سر خارج و با بحران روبرو می گردد.
رئیس سازمان امور اداری و استخدامی كشور افزود: چالش سوم هم صدمه های اجتماعی است. این وزارتخانه اهمیت بالایی دارد و اگر این نهاد بخواهد بخوبی به وظایفش عمل كند نیازمند تغییر جدی در روش های عرضه خدمت است. برنامه اصلاح نظام اداری چه در دولت و چه در نهادی چون وزارت رفاه برنامه كم اهمیتی نیست و اجرای درست آن تضمینی برای گذر موفق از چالش هاست.
وی با اشاره به اینكه در این زمینه توقع ما از شورای راهبردی و توسعه مدیریت این وزارتخانه اجرای برنامه های عملیاتی است تا سال به سال وضعیت بهتری را شاهد باشیم، اظهار نمود: ما هم وظایفی داریم كه نگاه مناسب به نیروی انسانی همچون آنهاست.
انصاری افزود: اگر بخواهم ریز پرداختی شركت ها و سازمان های زیرمجموعه وزارت رفاه را بگویم باید كاركنان از وزیر بخواهند اول كار را در خانه درست كند و پس از دولت توقع داشته باشند. البته ما هم پیشنهادات لازم را عرضه و موافقت اجمالی معاون اول رئیس جمهور را دریافت كردیم و امیدواریم دولت در اسرع وقت بتواند آنرا نهایی كند و رعایت عدالت در پرداخت دستگاه ها را محقق نماییم.1397/07/24
19:28:19
5.0 / 5
4631
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان