در سال قبل بیشترین كشفیات مواد مخدر پس از پیروزی انقلاب اسلامی انجام شده است

در سال قبل بیشترین كشفیات مواد مخدر پس از پیروزی انقلاب اسلامی انجام شده است جوان بین: دبیركل جدید ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینكه در سال قبل بیشترین كشفیات مواد مخدر پس از پیروزی انقلاب انجام شده است، اظهار داشت: باید حساسیت لازم برای همه بخش های جامعه تولید شود تا از اعتیاد جوانان جلوگیری شود.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سردار اسكندر مومنی در مراسم تودیع و معارفه دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینكه در طول پنج سال قبل ریل گذاری های خوبی در این حوزه انجام شده است، اظهار داشت: می خواهیم تا این مسیر را ادامه دهیم تا از جایی كه این مسئولیت را تحویل می گیرند چند گام به جلو حركت كنند.

وی با اشاره به اینكه چند حوزه در مواد مخدر وجود دارد كه باید در مورد آنها اقدامات ویژه ای صورت گیرد، اظهاركرد: یكی از این عرصه ها مقابله با عرضه، ورود و توزیع مواد مخدر، درمان، بازپروری و پیشگیری و جمع آوری است. با همت و مجاهدت نیروی انتظامی و همه دستگاه های آن اقدامات خوبی صورت گرفته است به صورتی كه در سال قبل بیشترین كشفیات مواد مخدر پس از پیروزی انقلاب انجام شده است همینطور شهدای زیادی در این عرصه تقدیم كرده ایم.

مومنی با تاكید بر مبحث اجتماعی شدن و پیشگیری در ادامه اظهار داشت: باید حساسیت لازم را برای همه بخش های جامعه تولید نماییم و تلاش نماییم تا از اعتیاد جوانان جلوگیری شود. از همه ظرفیت نهادهای فرهنگ ساز، خانواده و آموزش و پرورش، سازمان های مردم نهاد و گروه های مرجع استفاده گردد تا مبحث اجتماعی شدن جا بیفتد؛ بطوری كه به صورت دائم مبحث مواد مخدر در برنامه ریزی هایشان وجود داشته باشد. این مورد باید به گونه ای رقم بخورد كه در هر جایگاهی كه هستیم و هر امكاناتی كه داریم در جهت مبارزه با مواد مخدر باشد.

وی در جمع خبرنگاران اظهاركرد: برنامه ریزی ها و هدف گذاری هایی كه انجام شده است را ادامه خواهیم داد و بر استمرار برنامه های قبلی تاكید داریم و در عین حال در چهارحوزه هم تلاش می نماییم با كمك همه دستگاه ها و نهادها آنها را توسعه دهیم.

مومنی یكی از این حوزه ها را مربوط به «مقابله» با ورود، توزیع و ترانزیت عنوان نمود و اظهار داشت: این بخش جزو اولویت های ما خواهد بود. حوزه درمان و بازپروری هم یكی از حوزه هایی است كه ضمن استمرار اقدامات گذشته به سطوح جدیدتری خواهد رسید. همچنبن یكی دیگر از مهم ترین اولویت ها حوزه پیشگیری است كه بسیار مهم می باشد و باید از همه ظرفیت های كشور استفاده نماییم و كمك بگیریم.

مومنی خاطرنشان كرد: باید از همه نهادهای فرهنگ ساز، آموزش و پرورش، همه گروه های مرجع و تاثیرگذار، علما و مسئولان و... كمك بگیریم. پیشگیری اهمیت بالایی دارد. نمی خواهم بگویم اعتیاد درمان ندارد، تلاش های خوبی صورت گرفته اما می خواهم به همه خانواده ها بگویم كه درمان اعتیاد خیلی سخت است. آمارها نشان داده است تعداد درمان شدگان در مدت طولانی و پایدار زیاد نیست.

وی در ادامه اظهار نمود: در عین حال ضمن تلاش در حوزه درمان، اولویت ما پیشگیری است تا معتاد جدیدی به این چرخه اضافه نشود. در ستاد مبارزه با مواد مخدر تلاش می نماییم تا مواد مخدر در دسترس نباشد اما خود مردم و خانواده ها باید پیشگیری كنند.

مومنی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه امروز با عنایت به تغییر الگوی مصرف مواد مخدر و گرایش جوانان به مواد مخدر گل، آیا درجهت برخورد با مصرف كنندگان و توزیع كنندگان نیاز به اصلاح قانون داریم، گفت با عنایت به تغییرات در الگوی مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی یكی از اولویت های من اصلاح و به روز شدن قوانین است.

وی افزود: همكاری های بین المللی یكی از اولویت ها كاری من است. ایران در راه ترانزیت مواد مخدر قرار دارد و قاطعانه وصادقانه با ورود مواد مخدر برخورد كرده است و كاری ندارد كه به كجا صادر می گردد.

دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر در انتها اظهار داشت: كشورهای غربی باید به مسئولیتهای خود واقف باشند و همه كشورها نقش خویش را در مبارزه با مواد مخدر ایفا كنند.
1397/07/28
20:03:15
5.0 / 5
4771
تگهای خبر: آموزش , جامعه , جوان , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان