فرماندار تهران تأكید كرد

فرهنگ سازی جدی برای كاهش صدمه های اجتماعی

فرهنگ سازی جدی برای كاهش صدمه های اجتماعی جوان بین: فرماندار تهران با تاكید بر نقش فرهنگ سازی در حوزه كاهش صدمه های اجتماعی اظهار داشت: باید در بخش فرهنگی طوری عمل نماییم كه مردم تهران به این نتیجه برسند كه نباید مستقیم به متكدیان كمك كنند.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، عیسی فرهادی در آیین بهره برداری از مركز فوریت های خدمات اجتماعی شهر تهران اظهار داشت: در بحث صدمه های آشكار همچون معتادین متجاهر، متكدیان و كودكان متكدی و سد معبرها جمع آوری در این مجتمع انجام می گردد و اصل و اساس مجتمع هم بر دوش شهرداری و بهزیستی قرار گرفته است به شكلی كه در این مركز غربالگری انجام می گردد و بعد از تقسیم بندی، افراد در اختیار دستگاه های مربوطه قرار می گیرند و روند كار تا آخر دنبال می گردد.

وی اضافه كرد: بعد از جمع آوری اگر فردی بیمار باشد باید در بیمارستان های تهران درمان گردد، اگر معتاد باشد باید در كمپ ها نگهداری شود و نسبت به بازآفرینی و توانمندسازی وی اقدامات لازم صورت بگیرد. بدون شك اگر متكدی نیازمند است باید شناسایی شود و خدمات مورد نیاز توسط دستگاه های مربوطه به وی عرضه شود.

فرماندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث همراهی مسئولان و مطبوعات اشاره نمود و اضافه كرد: قبل از این مطبوعات و برخی مسئولان همكاری كمتری در حوزه مقابله با صدمه های اجتماعی داشتند. در دوره جدید اقدامات در این حوزه در دو بخش فرهنگی و جمع آوری روزانه متكدیان و معتادان متجاهر پیگیری خواهد شد.

وی افزود: در حوزه فرهنگی امروز در شهر تهران بیشتر از 4000 مسجد داریم كه كمتر مسجدی در حوزه كاهش صدمه های اجتماعی ورود پیدا كرده است. درخواست می نماییم كه در راه كاهش صدمه های اجتماعی و توانمندسازی متكدیان، رسانه ها و بخش های فرهنگی كشور كمك كنند.

فرهادی تصریح كرد: در حوزه فرهنگی باید طوری عمل نماییم كه مردم تهران به این نتیجه برسند كه نباید مستقیما به افراد متكدی كمك كنند و در مرحله دوم باید جمع آوری به صورت روزانه صورت گیرد كه با این كار و بكارگیری 13 مركز بهاران و در اختیار قرار گرفتن آن ها توسط بهزیستی دیگر بهانه ای برای نبود ظرفیت وجود ندارد.

وی افزود: در شب ها، در بعضی از فصول سال بین 3 تا 5 هزار كارتن خواب در تهران توسط شهرداری تهران پوشش داده می شوند. بطور قطع برای انجام اقدامات موثر در این حوزه نیازمند همكاری و همدلی همه دستگاه های مسئول هستیم.

فرماندار تهران بر ضرورت همكاری سمن ها در حوزه صدمه های اجتماعی اشاره نمود و اضافه كرد: اگر 100 سمن موجود در حوزه كودكان كار هر یك 10 كودك را تحت پوشش قرار دهند، مشكل ما در این حوزه حل خواهد شد.
1397/08/04
15:40:04
5.0 / 5
4597
تگهای خبر: بهزیستی , خدمات , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان